Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

ja mislim da sam drugi il treci vlasnik..auto je isto uvezen ako me taj nije slagao a kod ovog bivseg vlasnika je bio 4god!a prvi mi auto koji kupujem i tako da se sjebem pa dal je moguce to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ko ce kupiti auto 96 sa papirima 2002..al iskreno drug ima 2001god a ovaj moj 96 10000 puta bolji nego taj 2001..nego jel ima mozda mogucnost da se to popravi mislim da se auto zavede u 1996god il gubim auto ako odem u mup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo sigurno ostaješ bez auta, a nije isključeno i carinsku prijavu da dobiješ. Prodaj ga kao što je i tebi taj lik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo s obzirom da me Nesha kontaktirao da i ja dam podatak o tome sta se desava sa kolima.

Automobili mogu da se uvezu i ako su i 1999 godiste ako ispunjavaju Euro3 normu ali moraju da idu na homologaciju u BG gde ce da odrede tj odluce da lije auto Euro3 ili nije. 2001 godiste je u vecini slucajeva Euro3 ali to nije obavezno pa se mnogi samostalni kupci koji odu u zapadne zemlje zeznu i onda posle moraju da prodaju automobil dal za delove ili u otpad.

Sto se tice tog podmladjivanja Fiata Bravo mogu samo da kazem da je taj auto nelegalan i da da kupac ima pravo da tuzi prodavca jer jedno je kad se auto legalno uveze i carini a drugo je kad neko falcifikuje papire i carini auto kao 6 godina mladji.Svojevremeno pre jedno 5 godina je masa takvih automobila uvezena a pitanje je vremena kad ce pasti.Tad se taj auto oduzima i pokrene se sudski proces da se ustanovi ko je sve ucestvovao u prevari.

2002 godiste ne mora da ide na homologaciju ukoliko je drzava iz koje se uvozi automobil te godine bila clanica EU a ako se uvozi automobil 2004 iz drzave koja je 2005 godine postala clanica opet auto mora na homologaciju.

Najcesci primeri ti podmladjivanih automobila su iz Rume i Sapca mada toga ima skoro u svim mestima.

Sto se tice godista automobila tj. njihovog datuma proizvodnje i prve registracije -sve je legalno jer nasa carina zavodi automobil po datumu njegove prve registracije pa se cesto desava da neke Lancie koje se slabije prodaju budu 2002 a u nasim papirima 2004 jer su tad prvi put registrovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam takav ne mogu da prodam tako nes..mene je taj skenjao pa ne mogu tj nemam srca ja nekog da skenjam..a nista trazicu pare da mi vrati ako ne onda ga tuzim pa sta bude..i da ja sam ti bas iz te Rume ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozete da proverite broj motora za mareu 1.9jtd 01 god br sas ZFA18500000419438 .Ili neki link gde to mogu uciniti.Hvala unapred .PS da li moze kompletan broj da se pronadje ili samo poslednjih par brojeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da otvorim ni jedan ePer :realmad:

Ako neko moze da proveri bio bih mu zahvalan. Fiat Stilo 2006. god. 1.9 Mjet ZFA19200000608032

:thumbsup: hvala :thumbsup:

Edited by BgdVajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto smo na odgovarajucoj temi prokomentarisali masinu, da ti pomognem i ovde. Evo ovako stoje stvari:

image.jpg

U ovom tvom slucaju, softver je izbacio dva zapisa, ne znam zasto??? Sta god da sam proveravao izlazio je po jedan zapis. Mozda ce neko drugi imati odgovor na to.

Ovo je takodje EPER sa poljskog kluba, koristim ga jer je noviji katalog, iz 2011. Na EPER-u na fiatforum.com katalog je iz 2005. pa za ovaj Stilo kaze, normalno, da ne postoji taj serijski broj.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno Ivane. :thumbsup:

Malo mi je cudno da Fiat ga nema u katalogu za 2005-u a na ovom poljskom ePer-u prijavljuje, za oba modela, da su proizvedeni u dec 2005. i da su JTD a ne Mjet.

Na pocetku teme postoje linkovi sa ePer-ovima i od tih meni se jedino otvarao onaj koji je do 2005. na kom ne postoji ovaj br. sasije a onaj koji je do jula 2009. nece da se otvori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. E i da ti dodam jos ovo... Sinoc mi je drugar sa foruma video ovu temu pa me je zamolio preko PM da i njemu proverim VIN. Njegov je isto 5v MultiJet 2006. I isto je izbacio dva zapisa (kapiram da je ovaj prvi korektan sudeci po njegovom autu) i isto pise da je JTD? A na ovom donjem zapisu njemu pise neka nebulozna snaga i "Depot Austria", sta god to znacilo...

Uostalom evo linka sa poljskog kluba pa pogledaj i sam, datum kataloga je tacno 2.2.2011. :

http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE

Evo jos jednom i linka na fiatforum.com, datum kataloga je tacno 12.7.2005. (mada tebi ne igra u ovom slucaju):

http://eper.fiatforum.com/eper/navi?DRIVE=S&GUI_LANG=3&LANGUAGE=3&COUNTRY=012&DRV=S&searchButton=Go%21&KEY=STARTUP

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je takodje izabcio iste rezultate kao i tebi i na drugom rezultatu pise da je DEPOT BELGIUM :question:

Bas cudno... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee,nije EPER bas tako,aj sada da ga svi koristimo....nisam dzabe isao na obuku 5 dana :crybaby: .

Danas sam imao slucaj (do sada sam imao par takvih),dosla je marea,koja je registrovana kao 2001,a u stvari je datum prozivdonje 1998god.

Tolerancija je nekih godinu dana odstupanja,ali to je zaista previse. :whistle: ,tako da treba obratiti paznju sto se toga tice posebno kod novih dozvola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ništa čudno, imate do depot Belgija, Austrija, Francuska...

Koliko se sećam, veeeeeelike rent-a-car agencije naručuju direktno od fabrike svoje verzije...npr. one su zainteresovane za klimu, ali ne i za podizače pozadi ili sl. i onda pojedini automobili imaju takvu oznaku jer su otišli kod neke takve firme koja je imala specifične zahteve oko opreme jer joj ne odgovara nijedna od ponuđenih kombinacija opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok Nesho.

A da li to sto pise depot znaci da je namenjen iskljucivo firmama ili moye biti da je i privatno lice tako narucilo? Moje pitanje je u stvri da li to znaci da je auto bio sluzbeni auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora automatski da znači da je bio službeni, ali najverovatnije jeste. Evo ti npr jedan depot, tj. skladište ili kako bi već to preveli, u Engleskoj:

http://www.fiat-depot.co.uk/about

Suštinski, to su automobili koje možeš da kupiš samo takve kakvi su. Nema biranja boja, nema korekcije opreme, već takvi kakvi su napravljeni. Prednost je što je isporuka odmah. Mana je što ne možeš birati sa liste opreme šta želiš, šta ne želiš. Obično firme naprave liste i npr. kažu:

treba nam 500 automobila Grande Punto, važno nam je da imaju klimu, zatamljena stakla (jer će npr. služiti kao taksi u toploj Grčkoj), ne zanimaju nas podizači na svim prozorima, 7 jastuka (dovoljno nam je 4), metalik boja, alufelne, itd...

Evo sa gornjeg linka za ovaj depot u Engleskoj šta piše za npr. novi Bravo i cene za njega, koje kompanije mogu da ga kupe i koji je broj komada minimalan:

Fiat Bravo prices apply to companies running more than 25 vehicles. Qualifying companies include Limited Companies, Partnerships, Sole Traders and PLCs. These companies do not have to be VAT Registered.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko i meni da proveri na e peru ZFA18200005117725

ovo je broj sasije u pitanju je Fiat Bravo Mislim da je 11.2000. 1.9jtd

Hvala unapred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

moze li mala pomoc oko tumacenja podataka sa epera. Sta znaci ako je stiklirano DX u polju Drive L/R: SX DX? Da auto nije bio sa volanom na desnoj strani? Ili se to bira s obzirom na to da li se radi o GB ili kontinentalnom delu Evrope?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz!

Ako nekome trebaju podatci iz epera slobodno me kontaktirajte na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...