Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Nije VAN.

Zna li neko da li može da se vidi dezen sjedišta u ePER DVD Rel.60? Ja ne mogu da nađem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem Fiat Tipo 1.4 ie.U saobracajnoj je upisan kao 1991. godiste 53kw,1372cc. Kad proverim na eperu on mi pokazuje da je auto 04.1991. i da je verzija sa karburatorom.Medjutim sam automobil je nov model koje je poceo da se proizvodi 1993 sa uskim farovima i novom prednjom maskom.Takodje nije karburator vec SPI i to Monomotronic gde jedan ecu kontrlolise i paljenje i ugao paljenja.Broj motora pocinje sa 159A2-sto po tecDoc i drugim katalozima pokazuje da auto ima 57kw.Na svim staklima i plasticnim cepovima upisana je 1993 godina. VIN plocice su skinute sa automobila.Problem je kad kupujem delove sto izmedju starog i novog modela ima i razlike.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je stavljan neki drugi motor, sklapan, nešto rađeno, ako nisi prvi vlasnik, ko zna kakva mu je prošlost :)

Moji rade u autodelovima, koriste Eper godinama, Eper nije grešio nikad koliko ja znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jedini sa tim problemom,ali verovatno je auto nekada uvožen,prepakovan i slicno,sto nije cudno....ako se iko razume u eper to ti je bane iz ak vozdovac,pa pitaj njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ePER su podaci Fiata, to je Fiatov softver, nije ga pravio niko sa strane. Drugim rečima, tvoj Tipo je nešto prepakivan, rađen je. Kao što neko reče, ko zna kakva mu je prošlost u ovih 20 godina. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

na kraju se zgodi situacija da sam u prilici da pazarim, i upotrebljavam, fiata multiplu.

razgledajuci razne primerke i proveravajuci podatke na sajtu fijatovog foruma,

nikako ne mogu da dodjem do malo opsirnijih, tj. detaljnijih podataka o doticnom primerku.

npr, za automobil sa brojem ZFA18600002214418 vidim osnovne podatke, tipa

godinu proizvodnje,

broj motora,

boju unutrasnjosti,

ali ne i ono sto me sto me izrazito zanima, recimo:

broj vazdusnih jastuka,

tip zadnje kocnice (diskovi ili dobosi)

vrstu klima uredjaja (automatski ili rucni)

vrstu tockova

itd

da li EPER nema podatke za sva vozila ili nesto ne cinim kako treba,

i moze li se uopste, mozda na nekom drugom mestu,

saznati vise pojedinosti o fijatovim vozilima?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To spada u spisak opreme valjda i mislim da se nenabraja tako stavku po stavku, nego npr Dynamic ( u koji spada x air bagova, dig klima...) ili neki lupam Classic ( koji nema ni klimu, ni abs itd..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i ja nisam siguran, zato i pitam, mada mi se cini da sam video detaljniji opis, cini mi se za punta,

u kojem je taksativno navedeno boja karoserije, motor, broj vazdusnih jastuka, radio prijemnik i jos mnogo detalja.

naci cu taj link, pa cu staviti. evo

cxca10050.jpg

ovako nesto me interesuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za novija vozila 2007/2008 godište i mlađe izbacuje detaljne podatke, za starija ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na http://www.schwacke.de možeš videti za svoj auto šta je uključivao paket opreme u trenutku proizvodnje, šta se doplaćivalo... Naravno, moraš znati mesec proizvodnje i naziv paketa opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo je od pomoci,

malo sam se pomucio sa njemackim, ali sam se ipak snasao (na momenat sam cak pomislio da "trazi" 7,90 ojra za pristup).

suma sumarum, na oba linka, hvala jos jedared, stoji da je multipla od 2002. godine opremljena sa bocnim vazdusnim jastucima

i diskovima na zadnjim tockovima (sto nije bas u saglasju sa ovima iz nasih oglasa, al ajde, naci cemo neku odgovarajucu),

tako da se potraga usmerava u tom pravcu, jos kada bih nasao neku sa crvenim enterijerom - eto srece!

hvala svima na pomoci, kad se ponovim - javljam.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumašima.

Nedavno sam kupio fiat bravo 1.2, pa me interesuje kako mogu da proverim godinu proizvodnje. Na eperu mi izbacuje VI 2001.god. (ZFA18200005190753), na staklima je jedinica, nazad je oznaka SX, ima 59KW. Čitao sam da je dosta vozila podmlađivano zbog euro normi i zanima me da li još negde u vozilu, osim na pločici (koja se verovatno vrlo lako menja) stoji serijski broj ili tako nešto.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ti stoji ECU? Jel ti gas elektronski?

Da budem iskren, nemam pojma da ti odgovorim, ako može pojašnjenje.

A kako se ePER podmlađuje?

Ako ePER kaže VI 2001. onda je to to.

Mislim na situacije kada se sa npr. mlađeg havarisanog vozila prebaci pločica na starije.

Edited by kvarc011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nešto se izuzetno retko radilo. Vozila su uglavnom podmlađivana papirološki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...