Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

...broj šasije je VFA18200005129293.

Gde si pročitao, video taj broj šasije?

Prvi simbol (od okupno 17) u VIN oznaci označava zemlju porekla vozila i sva vozila proizvedena u Italiji imaju zato kao prvi simbol slovo Z. To ti je ujedno i odgovor da nemaju svi Fiati obavezno kod ZFA...ali, prvo reci gde si video tu oznaku VFA, jer koliko znam model Bravo se nije nikada pravio van Italije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIN broj nisam video ja, pročitao mi je vlasnik iz Beograda, a navodno je uvežen iz Nemačke u oktobru prošle godine. inače je u pizanju fiat brava 1.9 jtd 2001.god.

Edited by mica_ni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za kolegu i malo detaljnije sa Eper-a na fiatforum.com :

eper.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Fiat Nuova Croma, proizvedena 26.05.2008. godine

Broj motora 6023728

1.9 JTD 16v 150KS (110KW)

Dynamic paket opreme

Izlazi i ista varijanta od 136KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bi trebalo da znači u eperu : TIPO CARROZZERIA - 2 VOLUMI ?

Konkretno se radi o GP sa 3 vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa važno.

U ePER-u gledaj da li je bio Van, kog datuma je proizveden, boja unutrašnjosti (kako bi znao da li je menjana) i broj motora. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

Ostali podaci su mi manje-više jasni, samo me ovo bunilo.

Evo šta kaže eper : zfa19900000496248

slika_eper.jpg

vidim da nije bio van, godinu proizvodnje nisu slagali, boju unutrašnjosti ne vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je cist,ali me kopka sto u saobracajnoj i carinskoj deklaraciji pise 2001,a na staklima 2000 godiste. cuo sam da se to radi u italiji da bi mogao da se vodi kao euro 3 zbog carine..i moze li se proveriti kilometraza na nekom sajtu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri VIN (broj sasije) na Eper-u ili postavi VIN ovde pa da vidimo tacno godinu proizvodnje. Pisano je vec nasiroko, moze i da bude slucaj da je razlika u godistu zato sto se vodi datum prve registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

br. sasije ZFA18200005048870

auto je uvezen sa 170000 km,sada ima 230000.ide kao zmaj,uz sitne popravke. ko planira da kupi brava moja topla preporuka

Edited by Nemanja342

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eper Fiat Klub Polska:

image.jpg

Evo ti i Eper sa fiatforum.com da proveris unutrasnjost:

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je cist,ali me kopka sto u saobracajnoj i carinskoj deklaraciji pise 2001,a na staklima 2000 godiste. cuo sam da se to radi u italiji da bi mogao da se vodi kao euro 3 zbog carine..i moze li se proveriti kilometraza na nekom sajtu?

Meni je tako.Izasao if fabrike oktobra 2000., a prvi put registrovan 8. januara 2001. Zato se i vodi kao 2001. Nasi kad izdaju sertifikat da je auto euro 3 (agen za bezb saobracaja) ne gledaju godiste direktno, vec gledaju podatke dobijene iz strane saobracajne. mada, meni su trazili da im posaljem fotografiju tablice proizvodjaca, da bi iz tih podataka utvrdili da je euro3. da ti je auto 2002 god, onda ne bi imao potrebe za homologacijom, tj ne ti, vec onaj ko uvozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...