Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Na satu je 182 hiljade al na dijagnostici pokazuje 262 hiljade, ne trosi nista ne znam koje je sipano kod mene je od juna, sta kazete koje da kupim ulje)?

Znaci to valja Syntium 3000av?

Edited by jtds

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak je posle Selenie/ Syntiuma (dve zamene) prešao na Mobil 3000 X1 5W40 mala razlika u ceni u,odnosu na Syntium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koje 5W40 ulje vrsi posao u JTD ako je motor ispravan. Ja sipao i TD pa WR pa Total sada Mobil i nisto ne trosi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TD je 10-40.

Ja nastavih sa WR i na zadnjem malom servisu, pre par dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povela se priča oko menjačkog ulja kod kolege Ivana na temi pa ne bih tamo da offujem tako da ću ovde Danteu preneti svoje iskustvo sa istim....

Ja sam kod mene prilikom zamene u menjač sipao Tutela Transmission MATRYX jer Technyx-a nije bili da se kupi. Ulje je za nijansu skuplje ali prilično bolje jer je full sintetika za razliku od ovog drugog. Zadovoljan sam generalno mada nemam sa čim da uporedim jer nisam ni imao problem sa menjačem već sam čisto preventivno zamenio isto odmah pri kupovini Delte. Stalker ga izuzetno hvali i ceni na svom blogu pa nisam imao dileme prilikom kupovine.

Evo sa pomenutog bloga mali info o spominjanom ulju:

TUTELA TRANSMISSION MATRYX

Ovo je svakako jedno od autoru omiljenih Selenia ulja za menjače. Osim svega objektivnog i samo ime je gotivno. Ima jako retku, ali vrlo korisnu, viskoznost SAE 75W-85, čime se nameće kao dobar izbor za 75W-80 (naročito starije) menjače, 80W zahteve kao i 80W-85. Može da se koristi i kod nekih menjača sa 80W-90 zahtevima gde bi igralo ulogu FE ulja što ono zapravo i jeste. Upotreba umesto SAE 90 ulja pre svega zavisi od diferencijala ali mogućnost svakako postoji. Ulje je potpuno sintetičko a ne HC (’sintetsko’) ulje. Ovo mu je dodatna preporuka na ionako solidan sastav aditiva (ali ne i preteran; zbog ciljne grupe može se čak i zameriti previše optimizovan sadržaj aditiva koji je, doduše, uslovljen „čistom API četvorkom“) . Za neka Fiat vozila je praktično najbolji izbor a malobrojni 75W-85 zahtevi se sa Selenia uljem mogu ispuniti uz manje novca u odnosu na Castrol koji je ista klasa i razlika u kvalitetu može biti samo u nijansama, jer je i Selenia full sintetika.

Specifikacije: API GL-4, FIAT 9.55550 Contractual Technical Ref. N°F108.F02

Tehnički podaci:

Bistro i prozirno (B&C), crvene boje. Specifična gustina (15ºC): 871kg/m3; Kinematska viskoznost na 100ºC: 13,1mm2/s i i 75,6mm2/s na 40ºC, uz indeks viskoznosti od: 178. Tačka stinjavanja: –45ºC. Tačka paljenja: 220ºC. Tendencija penjenja na 24ºC: tragovi.

Po viskoznosti odgovara SAE 0W-40 motornim uljima a u svetu menjačkog ulja je jako blizu 75W-90 ulja (na samoj granici) tako da je primedba o mogućoj upotrebi i za ove namene više akademskog karaktera u više od 90% slučajeva 80W-90 ili 75W-90 zahteva se ovo ulje može koristiti.

http://motornaulja.blogspot.rs/2011/02/selenia-menjacka-ulja-i-deo-selenia.html?m=1

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta li vam to znaci da experimentisete sa uljima nikad mi nece biti jasno? Ne razumem, bila Selenia td i zadovaljan, pa Selenia Wr i zadovoljan, pa Sinthym 3000av i zadovoljan, pa Mobil i ok je...mislim, jos Vital ili Sunce i nema dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićo , konstruktivo pišemo. Svi smo u nekom strahu / grču pri pomenu nekog drugog ulja osim Selenije. Kod mene se WR odlično pokazala jedini razlog zbog koga bi išao na neko drugo je što nije Full Sintetika. Syntium 5000 VS 5W30, Sunoco Gold 5W40 i Mobil 3000 X1 5W40 sve full sintetika i po dosta nižoj ceni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je brate, razumeo bih da prvim nisi zadovoljan, pa ni drugim, pa naso si trece i ok je. Al ovo, ko test vozilo da imas pa nije bitno sta je, samo da probam. Koristio prvo - odlicno je. Presao na drugo - odlicno je . Presao na trece - odlicno je, i tako.. :D Mislim, cemu onda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz posto nisam u mogucnosti da kupim Selenia 20K zbog mesta na kom zivim, mozete li mo preporuciti neko drugo ulje koji ce se dobro uklopiti sa motorom 1.6 16V fiat bravo? pomesao sam 2 razlicita ulja pa sad moram sto pre zameniti u motoru je bilo 10W30 a ja dolio oko 0.5l 10W40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ulja staje u Lybrin 1.6 motor? Pretpostavljam da 20K zadovoljava uslove za ovaj motor?

 

Njega fabrika preporucuje,ali ja bih stavio nesto bolje(uglavnom jeftinije ili za iste pare):

 

Lybra

 

Allestimento : 1.6 16v

Coppa motore e filtro : Selenia 20K - 3,8 L

Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 8 L

Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,52 L

Cambio e differenziale : Tutela Car Matryx - 1,98 L

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu sve je u toj gradaciji jeftinije.10w-40

5w-40 koje je mnogo bolje je tu negde sa cenom ili ne znatno skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Syntium oko 500 din. po litru ili Sunoco bese oko 700-750 po litru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...