Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ala Dejica maksimalno zloupotrebljava ovu moju slicicu skeniranog STAROG uputstva za Stilo, gde je preporuka Selenia TD ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahha nisam znao za ovo. E sad sam stvarno u nedoumici za ulje. Mislio sam da je preporuka za jtd oduvek bila Selenia WR. Zanimljiva stvar u svakom slučaju :) Probaću WR sad pa ćemo videti razliku, mada ne očekujem neko čudo jer je i ovako sasvim dobar rad motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vec sam kacio ovo, isecak iz mog skeniranog uputstva, ko zna koliko mu godina ima... Preporuka je svojevremeno bila Selenia TD, a za ekstremno niske temperature WR, posto se tek bila pojavila tada.

Nece JTD umreti sa TD :) , a takodje ni senzor ne bi smeo da brljavi... Mada ja kod sebe vec godinama sipam iskljucivo WR.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

blago fabrici ulja   :laughing: za neku godinu ko zna koje ulje ce da bude u preporuci  verujem da nece biti 5w40 ko sto sad nije TD pa pos ce opet da bude nikako to samo ovo zadnje  ja se pridrzavam upustva kada je nastao moj auto neinteresuje me sta su propisali kada su izasle novije serije  kada budem vozio lanciju deltu 2,0multidzet  ja cu sipati 5w40 a za sad samo sto je propisano u ovom sto sad vozim  :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice to se zove napredak. Novi aditivi, bolje osnove itd. Ne treba srljati a bogami ni kasniti. WR se pokazalo kao odlično tako da imaš svaku preporuku da sipaš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas proveravao malo potrošnju ulja, tj računao. Po šipci je na maksimumu i dalje, a sipano je malo jače od 4,5l po mojoj proceni pošto u kantici koju si mi da lisa ostatkom ulja ima skoro pola litre. Da fali malo više sipao bih ovo da ne nosim kanticu džabe po gepeku i da taman oslobodim malo prostora za prvu pomoć, ali sad ne znam da li bi mu bilo previše ulja kad je već na maksimumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel uzorak iz batajnice?

 

cxca20001.jpg

Igore pričaš o ovoj kantici ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' se Igor zaje*ao kad je stavio ovu sliku na forum, a kolega Jankovic onu sa Hypo kolegama :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja stavio. Nidžo je slikao kada smo stavljali senzore  :laughing:

@ivan.ik na tu sam mislio :) Ionako neće više ići to ulje(SELNIA TD, čisto da ponovim da me ne zezate opet :p ) više u auto, pa da se nekako barem iskoristi u ovih zadnjih 1-2000km, mada ni ne znam da li bi to imalo neke koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha Igore izvini, da sam znao šta će biti... :lol: Mada Ivan je otkrio kanticu :)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema veze, podjednako vas krivim obojicu  :harhar:   :laughing:

Inače, da ne odem u totalni off, da li ima nekog efekta ako sunem ovo malo ulja čisto da bih raskrčio gepek? Verovatno ne bih sve ni sipao da ne bude više od maksimuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako čudno pišu Selenia u Bataji

 

cxca20001.jpg

 

Podseća me na 1:10 u čuvenom crtaću. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha sad ste me ubedili da se što pre rešavam te flašice iz gepeka  :laughing: A i realno s obzirom na potrošnju ulja kod jtd-a zaista nema nikakve potrebe ni voziti rezervu sa sobom. U ovog mog je sipano oko 4,5l-4,6l i bez obzira na curenje oko dihtunga dekla i par dana kada su izlazila uljna isparenja i dalje na šipci pokazuje maksimum.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom imao isti problem kao ti i zajebao se i dosuo tih par stotina grama vise jel me mrzelo da teglim u gepeku. To je bilo na jedno 5K od zamene ulja i sve do 12K km (tj. do sledece zamene) mi je pistao stilo (high oil level) svaki put kad upalim auto. Preselo mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam planirao sve da sipam. Za početak ću sipati dok ne ostane u kantici 250ml pa ću videti koliki će biti nivo, a i računam da je to maksimum jer je onda otišlo u motor oko 4,75l ulja, a tih 50ml je verovatno preko digtunga dekla i isprenja nestalo. Hvala za savet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je na maksimumu nemoj da dosipas nije lose da bude ulje na maksimum ali preko nemoj jer su semeninzi pod pritiskom ne daj boze da probije na radilici semening izmedju menjaca i motora pa ruka ti je skuplja od semeninga zato nemoj preko maksimuma manje boli  :guitar:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi dosipao kad ćeš da menjaš za 20 dana. Ostavi to ulje zatrebaće da nešto podmažeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čistio sam gepek pa da se rešim viška :) Dosuo sam samo onoliko koliko je i trebalo da ide u motor, da ostane u flašici ~300ml, a ostalo ide za podmazivanje, ako nekom zatreba Selenia TD i slično, a ulje sam već video da ne moram više ni da nosim sa sobom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha mogao sam da izvučem još 250ml starog pa da sipam novo  :laughing: Iskreno nije ni bilo potrebe da to radim i bezveze se i glupiram kada je mali servis za koju nedelju,a  potrošnja ulja nikakva, ali barem sam malo raščistio oko rezervnog točka i napravio mesta za alat i rezervne sijalice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako posto nisam citao ovo prije mijenjanja ulja nisam znao da je bolje 5w40 pa sam u stila jtd115ks usuo selenija td 10w40. Znaci necu imati problema sa tim uljem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u mog turio gold,tako mi je dao onaj u AP sportu. S obzirom da je 8v ne bi trebalo da mu nesto steti. Sa prethodnim gold sam presao 3000km pa sam ga zamenio pre neki dan. Neki majstori mi rekli da sam mogao jos da vozim ali ja nisam hteo jer je proslo godinu i dva meseca pa reko mozda zbog stajanja da ga zamenim za svaki slucaj. Jel da ostanem na tom gold s obzirom da prelazim maksimum 4000km godisnje ili da predjem na drugo ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...