Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne znam kako se cijena selenije kreće u Srbiji, al kod nas je poskupa. 

 

Prije par dana mijenjao ulje, sipao sam seleniju 20K, u jednoj radnji našao 18KM (9 eura) po 1 litri, a u drugoj 17KM (8,5 eura) po litri...limenke su u pitanju. 

I to jos ako potrefis na pravu a ne na falcifikat kao sto sam ja naisao  :thumbdown: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimam u AP ,tamo radim i sve servise i nikad problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde kupiti pravu seleniu u srbiji a da mozes da kazes da si 100% siguran da je original?

Kod vas ne znam,  ovde je najbolje kupiti u ovlastenom servisu.

Drug je sipao seleniu u svoju Mareu i posle 100km pocela lampica od ulja da svetli, kad je otisao kod majstora imao je sta da vidi ulje se pretvorilo u sitne grudvice  :thumbdown: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam, citajuci ovde na forumu, da su mnogi servisi presli sa selenije na shell!!?Servis Goran(gde i sam servisiram auto), kao i Stojanov u N. Sadu!?Sta se tu desava, da li je opao kvalitet selenije, ili...!?? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam, citajuci ovde na forumu, da su mnogi servisi presli sa selenije na shell!!?Servis Goran(gde i sam servisiram auto), kao i Stojanov u N. Sadu!?Sta se tu desava, da li je opao kvalitet selenije, ili...!??  :question:

 

Selenia malo poskupela, Shell došao na tržište Srbije sa malo povoljnijom cenom, poklon akcijama i sl... Nema problema sa kvalitetom ni jednog ni drugog ulja. 

Inače, na oba mesta možeš, ako hoćeš da i dalje sipaš Seleniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas radio mali servis za Stila i posto nigde nisam mogao da nadjem Seleniu (kako kazu nema je) sipao sam Total 5w40 mislim da je Quartz9000 na preporuku "mojih" ljudi u servisu. Videcemo kako ce se pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u svoga hgt-a usipao Motul 6100 Synergie+ 10w 40 i ulje je odlično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako odlicno? Koju razliku primecujes?

u 1600km sta sam napravio isao sam na putu i po Zagrebu sta sam se vozio na sipki je do kraja,a seleniu na svakih 1000km 2-3 dcl se tocilo,,bolje je odmah se primjecuje i varijator koji mi inace ruži manje se cuje da ruži..ocito je da ulje se bolje ponasa kada je motor zagrijan i manje hlapi(i inace ulje ima jako fin miris :D),,je skuplje ali po meni svakako vrijedi,jer na autoputu konstantna voznja je bila 180 i da nije kapi ulja pocuclao a selenie bi jer sam ju tocio i znam kako mi se ponasala u autu,,sad cemo samo vidjet poslje 5000km kako ce se ponasat kada se jos vise razrijedi..za sada plus 5 ulje,,dalje cu pisat svakih 2000km kako je i sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima već dve godine kako sam izbacio Seleniu iz upotrebe i prešao na Motul 8100 X-cess 5W40 kako u Libri 1.9 jtd tako i u Puntu 1,2 + Mahle-Knecht filteri. Opisao sam i utiske ali džabe niko ne čita nego samo postave pitanje.

 

Ukratko:

NARAVNO ispoštujte obavezno Fiatov zahtev po pitanju specifikacije ulja i uslovno rečeno gradacije. Gradacija može čak i niže od preporučene, npr. za Punta 2 1,2 8v i vrapci na grani znaju 10W40 pa još Gold. Ja kažem da 5W40 mnogo lepo radi i NE troši se nešto upadljivo, čak i manje od Selenije veće gradacije. Za Libru još nisam probao 0W30 ali razmišlja se o tome a zamena je u najavi.

 

Ovo je prvi deo priče.

Drugi deo kaže sledeće: Džabe vam i kvalitetno ulje ako kupujete filter za 200 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, meni se Selenia nije pokazala bas najbolje, dobra je do 5000km onda ko voda bude ,ima puno kvalitenijh ulja. Selenia je preporucila 20k za mog hgt-a ali to je bilo 1999god kada se taj auto i proizveo prva serija mk2, do tada je toliko kvalitenijh ulja doslo na trziste da je uopce glupo raspravljat. Selenia ima ugovor s fiatom i kraj price i po meni motul i selenia tesko da se mogu uopce usporedivat jer po meni motul je daleko bolji a to sam skuzio u prvih 1600km napravljenih sa autom, ni malo nije potrosio ulja i svoj auto jako dobro poznajem i vidim da nekako motor mirnije radi i taj varijator mi se manje cuje, a ako nakon 5000km se ulje razrijedi i ako ga isto pocne trosit vise, onda najjednostavnije izmjenu ulja cu radit na nekih 6-7 tisuca i kraj price, jel mi se onda vise isplati tako mjenjat ulje nego kupovata i nadoljevat na 1000km 3dcl.

 

Kada se radila izmjena ulja sve zivo je suho motor i sve kod mene, na karteru ima malo tragova ulja sta je normalno nije nista strasno ali na iducoj izmjeni ide dolje karter se pere i sve se ponovno bude zadihtalo, čep i podloška su isto u super stanju i nigdje ne pusta na čepu, karike su uredu jer auto ne dimi ne baca nista na auspuh, stvar je samo u ulju jer ja auto vozim puno i po gradu i po autoputu, znaci voznja mi bude kreni stani, a i cesto teranje do kraja okretaja i naravno da ulje nestane. Selenia vise ne to definitivno, ne bi to napisao ni rekao da nisam vec sada vidio razliku koja je ocita..i narvano filter ulja uvijek ide orginal kao i ostali svi filteri i to je isto jako bitno za auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia je preporucila 20k za mog hgt-a ali to je bilo 1999god kada se taj auto i proizveo prva serija mk2, do tada je toliko kvalitenijh ulja doslo na trziste da je uopce glupo raspravljat....

 

I Selenia je izbacila od tada bolja ulja za benzince.

Ne ulazim uopšte u priču šta je konkretno za tvoj auto bolje, nego samo kao napomenu da ni Selenia danas ne prodaje isto ulje kao pre 14 godina... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze pitanje,

u Cromi 120 ks, 2009, mi kod velikog servisa U Goran servisu na altini stavili Shell 5w40 209...

Vidim dosta komentara da treba Selenia, pa ima li neko neki komentar? Jel ovo Ok? Mislim, servis je ozbiljan, verujem coveku, nije me ni pitao koje da stavi...ali ipak da proverim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Primetio sam, citajuci ovde na forumu, da su mnogi servisi presli sa selenije na shell!!?Servis Goran(gde i sam servisiram auto), kao i Stojanov u N. Sadu!?Sta se tu desava, da li je opao kvalitet selenije, ili...!??  :question:

 

Selenia malo poskupela, Shell došao na tržište Srbije sa malo povoljnijom cenom, poklon akcijama i sl... Nema problema sa kvalitetom ni jednog ni drugog ulja. 

Inače, na oba mesta možeš, ako hoćeš da i dalje sipaš Seleniu.

 

 

@djuzoran

Shell koji ti je sipan ispunjava sve Fiat specifikacije (pojedine i prevazilazi), tako da nemaš šta da brineš... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala g'sn admin, dosta sam citao po forumu, ali ne sve :) mnogo brate ima za citanje, a da budem posten i ne zanima me mnogo, ocu samo da vozim, i teram u servis kod proverenog coveka :) jednom godisnje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Selenia je preporucila 20k za mog hgt-a ali to je bilo 1999god kada se taj auto i proizveo prva serija mk2, do tada je toliko kvalitenijh ulja doslo na trziste da je uopce glupo raspravljat....

 

I Selenia je izbacila od tada bolja ulja za benzince.

Ne ulazim uopšte u priču šta je konkretno za tvoj auto bolje, nego samo kao napomenu da ni Selenia danas ne prodaje isto ulje kao pre 14 godina... ;)

 

sigurno je izbacila ali sto se tice motul ulja i selenia ulja selenia se stvarno moze sakrit,a to govorim jer sam stalno sipao i forsirao u auto tu seleniu jer je to tvornicko ulje za taj auto,a tvornicko je samo po tome sta su potpisali ugovor nista drugo,,tako da cim sam nasipao motul razlika se odmah vidjela,ja ovo sta pisem i govorim ne pricam bezveze nego vidim iz ocite razlike u ta dva ulja i najprije u potrosnji ulja,tako da odsada  samo motul ce ic u svaki moj auto je skuplje ulje ali i daleko kvalitetnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Ako te ne smara izguglaj šta sve od specifikacija ispunjava pomenuti Shell, u okviru toga ćeš onda videti šta ispunjava od VW, BMW, ili Fiat specifikacija. Kad dođeš do tih Fiatovih oznaka onda uporedi sa istim tim stvarima kod Selenie WR...

 

 

sigurno je izbacila ali sto se tice motul ulja i selenia ulja selenia se stvarno moze sakrit,a to govorim jer sam stalno sipao i forsirao u auto tu seleniu jer je to tvornicko ulje za taj auto,a tvornicko je samo po tome sta su potpisali ugovor nista drugo,,tako da cim sam nasipao motul razlika se odmah vidjela,ja ovo sta pisem i govorim ne pricam bezveze nego vidim iz ocite razlike u ta dva ulja i najprije u potrosnji ulja,tako da odsada  samo motul ce ic u svaki moj auto je skuplje ulje ali i daleko kvalitetnije.

 

Nisam uopšte ulazio u priču koje od dva ulja je bolje (kao što sam napisao gore) jer nisam nikada sipao Motul kod sebe, samo sam rekao da to što ti je pisalo za Seleniu u uputstvu iz 1999. godine ne znači da isto ulje i danas pravi taj proizvođač za te iste motore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia je na aktuelnim testovima po svim aspektima prevazišla svoje specifikacije. Jedino što su joj našli kao manu je cena. Ako ti se uklapa u budžet sipaj Seleniu i ne razmišljaj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...