Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

kolko znam u taj motor ide 5w-40 ulje. Sa filterom 3.2 L kako sam procitao negde.  Sto je sipano 15w-50 ulje pitanje je, verovatno je motor trosio mnogo ulje pa je sipano ovo da bi se smanjio gubitak ili sta vec

U 1.3 multiJet ide 2,8l sa sve filterom. Obično se sipa 3l i bude nešto malo ispod maksimuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nedavno sam kupio bravo jtd 2001 godina 77kw i odma sam mu zamamijenio ulje filtere i to ulje sam sipao total qurtz 10w40 dobio sam iz francuske ali kao da osjetim malu kad ga opteretim kao da se zacuju ventili

ali do sad sam vozio benzince tako nisam bas sto posto siguran

neki kazu da je to normalno za dizela

zaatim kazu da naspem 1 litar ATF napun rezervar da ih malo podmaze

auto je preslo 250000 hiljada

i jos vozim sa otkacenim maf senzorom vise od mjesec jer sam narucio da mi prijatelj donese iz Njemacke

 bavi se  uvozom auta pa mu je usput

jer moj maf(prtokomjer)me zezo na dijagnostic pokazuje do pola gasa 0 da ubrizga i kad ga stisnem do kraja gas pokaze da ubrizga 550 mg zraka i zakuje i onda radi i na leru i pod gasom isto pokazuje sve dok ne ugasis auto

pa ako moze neki savjet

da liovo ulje odgovara za njega

 

Pozdrav svima

Edited by Mesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nemoj da sipas ulje u gorivo, pogotovo ne atf, nije to golf2 nego civilizovano vozilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kod nas je ovdje selenia zara skupa kao da je namjenjena za novog mercedesovog djipa

ima li neko drugo ulje da pase

i kakvo je ovaj total takodje je 10w40 i pise na njemu da pase u mnoga vozila a medju njima i fiat

je li sipao to ulje ko i inace ovdje ga hvale kod nas kao kvalitetno pa me  zanima o tome sta vi mislite

znam da je selenia preporucena za njega

i ovaj motor sto je u njemu takav ima i u alfi 156

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ti je neka razlika u ceni izmedju tog Total i Selenie, a ulje menjas jednom u 10hkm tako da to ne moze da ti bude skupo, neces da predjes tu km za mesec dana.

Procitaj malo temu na kojoj smo, imas puno ljudi koji sipaju i druga ulja, sto je po meni skroz pogresno i bespotrebno. U principu, mozes da sipas svako drugo ulje koje zadovoljava zadate kriterijume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj auto ide ulje 10W-40. Selenia TD ili neko drugo.

 

ima li neko drugo ulje da pase

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tota dobija iz francuske i besplatno dajda mi donese jer on tamo radi u Peugeotovom servisu a ovdje je oko 6 eura litar totala a 13.5 eura selenia

a u svakom slucaju hvala na savjetu

a total je namjenje za peugeot,citroen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi ponegde tačku, posle 3 reda sam odustao od čitanja.

Može to i tako da funkcioniše, nego ti skrećem pažnju da te lažu u tom servisu. Fabrika to što imaš na tvom autu nije stavila. I ulje sipaš pogrešno, 5w-40 je preporučena gradacija zbog turbine. Sa 10w-40 je otežano podmazivanje turbine po hladnom vremenu.

Tapatalk HD

samo da napomenem moj auto je sa tim uljem  turbo disel 10w40 presao 450000km i nisam imao nikad problema  sa turbinom ni sa cim drugim  a drugo  zimi se auto upali i poradi 4 do 5 min u mestu pa onda tera  a trece to ulje 5w40 je smrt za motor  leti na visokim  temperaturama jer se razredi ko voda pa razmislite kako je tad podmazivanje svega u motoru  a isto i ovo ulje sto ja sipam je zimi smrt za motor i turbinu ako se startuje motor i odma gas  !

Share this post


Link to post
Share on other sites

5w-40 i 10w-40 imaju potpuno istu gustinu na visokim temperaturama. :-)

Polako, naučićeš ovde nešto sa nama.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si ikada upalio auto datu i pogledao preporucena ulja za JTD motore video bi da bez problema moze da se sipa 15w40 sve dok temperatura nije niza od -15 stepeni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kada temperatura padne ispod -15, onda opet upalis auto datu, da bi saznao sta treba da radis na toj temperaturi.


 

Da nema auto date, sta li bi radili poneki majstori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ako si ikada upalio auto datu i pogledao preporucena ulja za JTD motore video bi da bez problema moze da se sipa 15w40 sve dok temperatura nije niza od -15 stepeni!

 

tako je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je za jtd motore, konkretno za stila, preporuceno ulje wr5-40, selenia...bar je kod mene tako, nalepnica na haubi...e sad, mozda je to neko greskom nalepio :D  :D

 

Nidzo, sta ti konkretno sipas u svoj auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

95 % Seleniu WR 5W 40 ili WR P.E. 5 W30 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A kada temperatura padne ispod -15, onda opet upalis auto datu, da bi saznao sta treba da radis na toj temperaturi.

 

Da nema auto date, sta li bi radili poneki majstori.

 

A u Beogradu je bas cesto - 15...  :hrhr:

@Sale JTD je JTD nebitno je da l' je u stilu, puntu ili alfi, sve je to isto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo, sta ti konkretno sipas u svoj auto?

U Alfu WR p.e.

U Stila sam samo WR sipao, a to će se sipati i ubuduće.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to...ja bi rekao da treba 5-40...ali reko opet da pitam.

A ti Dejice, bili te uvo, mozes i menjacko ulje da sipas, nece da se cuje uopste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bih imao para sipao bih 0-30,ovako WR 5-30. Poenta je da ulje bude jako retko u momentu paljenja hladnog motora (nebitno koje godišnje doba),jer tada retko ulje u momentu alnasovanja podmaže sve elemente motora,a naročito turbinu. Kod gustog ulja to traje par sekundi duže,tako da se skraćuje radni vek motora! Kratkoročno gledano,nije strašno ali na duže staze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja ukljucim u  vezi ulja,kod mene u autu je selenia 20k cijelo vrijeme  u 6600km dosipao sam 2litre odprilike 3dcl na 1000km potrosi,e sada cuo sam se sa svojim mehanicarom i on kaze da gornja granica za grupaciju fiat vozila je 6-7 dcl na 1000km +/- ovisi o motoru,posto je kod mene 1.8 16v motor ta moja potrosnja i nije tako zabrinjavajuca jer auto sada ima 186 600hiljada,,ja sam mislio mjenjati gumice ventila,ali on mi je predlozio da sada na iducoj izmjeni se stavi selenia hpx..a i po meni bi to bilo sasvim uredu jer to ulje je gusce pa bi s time potrosnja ulja bila jos manja,,e sada mene zanima da lije tko to stavljao u punta hgt i da lije zadovoljan s tim uljem?

ustvari to ulje i je preporucen za motore koji imaju vecu kilometrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja ukljucim u  vezi ulja,kod mene u autu je selenia 20k cijelo vrijeme  u 6600km dosipao sam 2litre odprilike 3dcl na 1000km potrosi,e sada cuo sam se sa svojim mehanicarom i on kaze da gornja granica za grupaciju fiat vozila je 6-7 dcl na 1000km +/- ovisi o motoru,posto je kod mene 1.8 16v motor ta moja potrosnja i nije tako zabrinjavajuca jer auto sada ima 186 600hiljada,,ja sam mislio mjenjati gumice ventila,ali on mi je predlozio da sada na iducoj izmjeni se stavi selenia hpx..a i po meni bi to bilo sasvim uredu jer to ulje je gusce pa bi s time potrosnja ulja bila jos manja,,e sada mene zanima da lije tko to stavljao u punta hgt i da lije zadovoljan s tim uljem?

ustvari to ulje i je preporucen za motore koji imaju vecu kilometrazu.

 

moja preporuka  ti je da sipas optimu long laif 20w60 to ulje je za motore koji  imaju  povecanu potrosnju ulja i koji su presli naj manje 150 000km moze i u dizele i u benzince ja dok sam imao mareu 1,6 16v njega sam sipao ali pred zimu sipaj  neko 10w40 jer je tezak start motora zimi sa gustim uljem ali sad pa sve do zime moze 20w60 slobodno pogledaj to ulje imas na njemu sve pise :)

 

http://optimamodricabg.rs/proizvodi/mineralna-motorna-ulja-za-putnicka-vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...