Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Hvala kolega jankovicu , sad mi je lakse, mada  ja sam se najvise  i istripovao citajuci ovaj forum, do tada nisam mozgao mng :D, moj jeste 2002 godiste, dakle spada u starijeg stila 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti je motor i kod tebe u 02 i kod mene u 04.

Aj ovako, zamisli da 2002.god nije bio euro5dizel nego samo euro4dizel. I onda fiat napise "preporuka sipati euro4dizel ".

2004.god izadje euro5dizel pa fiat napise "preporuka sipati euro5dizel"...

I sad u 2013. ti pitas sta je bolje. Pa bolji i kvalitetniji jeste euro5 ali apsolutno nista ne smeta ni euro4...

Ovo za gorivo je samo iskarikirano kako bi skapirao foru TD/WR.

A to sto procitas na forumu - to ti je jer mi ne voZimo nase Fiate nego voLimo nase Fiate pa nam nije zao para nego nam je zao da im ne sipamo ono najbolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da se plasis jer je i td jako kvalitetno ulje. Pa nisi sipao optimu ili ono nisovo.

Ili CASTROL kao neki :D

 

Sram te bilo!

 

Ja sam lepo objasnio situaciju i zamenio ulje sa WR, ne znam sad u čemu je problem  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam ja zalio pare , nego sam pitao koje da kupim, i da je rekao WR kupio bih, fala na savetima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika ti je oko 1500 din na potrebnih 5 kila (tj. staje 4,7l) . Jeste da se taj "poznavalac" malo zaje*ao, ali slobodno izguraj ovaj interval bez ikakve bojazni, neces sigurno prosipati novo ulje koje je svojevremeno i bila preporuka za taj motor, kao sto ti vec rekosmo.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

on je meni rekao 4 litra da kupim

Jbg ne može sve majstor da zna . Zato su oni inžinjeri i projektovali onako primitivan merač nivoa ulja u motoru.

Osnovno je da se sam naoružaš nekim znanjem. Isto sam i ja koristio i sada za to koristim ovaj forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, jel sad da dolijem jos litar, ili sta da radim? a nezgodno mi da mu kazem, posto je po preporuci, ispasce da sam neki namcor , a ovi drugi su zadovoljni kako im odrzava auto, zato su mi i preporucili , da ga jbm nisam pametan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste uopšte i merili ulje ?

Dolij max. 0,7 l (ako je menjan i filter ulja). Ali prethodno proveri stanje, možda je imao neku zalutalu rezervu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ti na sipci koliko ima, ako nema izmedju sredine i max, ti doli da bude toliko. I da obavezno doli ulje koje je vec unutra, znaci ako je unutra td nemoj da dolivas wr nego isto ulje. Ulja ne smeju da se mesaju.

 

Ivan me vec preduhitrio.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, menjao je sve filtere, tj uradjen je veliki i mali servis, zamenjen set zupcastog, vodena pumpa, prednji diskovi i prednje plocice, antifriz, bas cu da proverim, a sta ako ima normalno stanje ulja na meracu, znaci da ne diram nista? da podrazumeva se da bih dolio isto ulje, tj seleniu TD



naravno ovo prednji diskovi i prednje plocice ne spada u veliki servis, da ne ispadnem totalni laik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusti se. ;)

Imaš šipku. Pogledaj. Ako treba doli isto ulje koje je i sipano u njega.

Kada dođe sledeći servis sipaj WR (ako sipaš Seleniu). Servis radiš ili po pređenoj kilometraži ili na godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako cu i da uradim, fala Neso :D, pa na oko 10 hiljada, e da takodje mi je rekao da filter za gorivo menjam godisnje, a ne po predjenoj km, i da to uvek uradim u ovo doba pred jesen, tj zimu, znaci iduce godine krajem avgusta da zamenim filter goriva, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ima dosta onda ne diraj nista, to onda znaci da ti je on dolio nekog ulja ili nije tvoje skroz ispusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim ti je savjetovao da filter goriva mjenjas pred zimu (da ostaci vode ne bi ledili zimi) nije to bas neki pojmas. Mora da ti je imao selenia td ulja svog nekog koga je dolio...nije ti sigurno nasuo 4l...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto Bojane? e da, ili ja tripujem nesto, ali kao da mi je malo bucniji motor danas , mozda umisljam, ko stevo zigon :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju MIN i MAX na sipci ti je oko 1 litar, cisto da znas.

I slobodno, ako hoces, dopisi tog preporucenog "majstora" ovde: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=5125

Meni je dovoljno i ovo sto sam do sada cuo...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je i danas bilo dosta kada sam pročitao 4 litre, ali ajde da sačekamo dok čovek izmeri koliko ima da ne grešimo dušu, mada ako majstor tako da svakom po 0,7l ne znam koliko mu se isplati..

Inače nema tu zamena ovog ili onog, mali servis se radi jednom godišnje ili na oko 10 000km, šta pre dođe i to je to ako se dobro održava auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto Bojane? e da, ili ja tripujem nesto, ali kao da mi je malo bucniji motor danas , mozda umisljam, ko stevo zigon :D

a pokusavam da se utjesim da se "to" valjda ne moze zvati majstorom a kamo li majstorom za preporuku...provjeri nivo ulja pa da vidimo i komentarisemo:-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...