Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Trebalo bi da je ravenol "vmo" ulje za mjtd a "vst" je zamena za seleniu sport, odnosno vise za benzince ili gresim?

 

 

Ili pre preporucujete shell ultra ili motul 8100 x cess?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darko_gr Ne znam šta ima u ponudi kod nas a fabrika kaže da u mjtd 88kw može VST,VSI,VMO,HST,HCS 5w40.

VMO je Mid Saps I ja ga ne bih sipao u dizela bez DPF-a zbog TBN-a(7,2).Ostala ulja od navedenih imaju TBN>10 i indeks viskoznosti >170,visoku tačku ključanja 236-240 što ih uz produženi interval zamene stavlja u sami vrh.VST i VSI su na PAO bazi mada bi mom stilu sa >600kkm čini mi se više odgovaralo HST i HCS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde u isti koš Ravenol VST i Shell Ultra, razlika nebo i zemlja. Ravenol sintetika a ovo dorađeno mineralno gasno uJe sa velikim procentom aditiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam im pre tri godine da treba da uvoze VST i očigleno neki papan radi u nabavci.

Ne mogu da verujem jedno od najpopularnijih i najčešće korišćenih ulja ulja u Nemačkoj oni nikako da ukapiraju i krenu da uvoze.

Jedino da se skupi par forumašaxpa da malo vrše pritisak ili da Neša pošalje upit ili za prijateljstvo kluba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu poruciti ravenol za stilo mjtd. Samo da smislim da li uzeti vmo ili hcs. Oba mi izbaci kao preporuku kad odem na sajt ravenola i izaberem vozilo. 

Vmo 5L je 4450 din.

Hcs 5L je 3625 din.

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ivan.ik said:

 i očigleno neki papan radi u nabavci.

 

Nemoj da misliš da papan radi u nabavci zato što nešto nije uvezeno. Možda postoji neki propis, standard koji taj proizvod treba da ispuni da bi uopšte i mogao da se stavi na tržište. 

Sa druge strane, ni sam proizvođač, koji to treba da isporuči, nekada ne može da dostavi potrebnu dokumentaciju koja je potrebna ukoliko bi se uvoznik i odlučio da uradi sve preglede kod nadležnih inspekcijskih službi.

I na kraju, možda su procenili da je mala zarada, na tom tipu proizvoda, kada se urade sve analize a tržište nije toliko veliko da bi se tako nešto isplatilo.

I, poslednja opcija, uvoznik je uvezao veliku količinu nekog "sličnog" proizvoda, pa dok ne rasproda, neće dalje da ulaže.

Gde mogu da se vide cene za FAM ulja? 

Gde se uopšte i prodaju?

 

Fenix premium, 5w-40 deluje dosta dobro ulje.

 

Galax ulje sam sipao par puta, bilo je više nego dobro a cena niska, ne mogu da se setim, ali, recimo, 4 litra za 1950 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do propisa i standarda nego do njihove procene sta je trazeno.

 

Recimo od vrha ravenolove ponude za koju sam se interesovao, vmo, vpd, rep i rup su imali 3/4 na stanju, tj. Sve osim rup.

 

Vmo i vpd nije problem, rup nemaju nisu nikad imali i nece nabavljati, ako insistiram i platim unapred onda mogu da nabave za 2 meseca kada im bude sledeca isporuka, rep su imali na stanju, ali kazu da je za to ulje traznja nikakva i da vec dugo stoji i da ga vise nece nabavljati osim specijalno po porudzbini i kompletnoj avansnoj uplati.

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ortakov

Ja kupujem FAM ulja u Nišu, nazvao sam FAM komercinalu i dali mi kontakt maloprodaje u Nišu.

Verujem da je bolje manje poznato ulje, a original. Ove jake brendove često kopiraju...potražnja je velika, i svi se zalepe za malo jeftiniju ponudu...
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih baš voleo da vidim negde cenovnik. Šteta je da domaći proizvođač., koji, sada tek, recimo kada je u vlasništvu Valvoline, može da ima solidnu tržišnu poziciju a nema.

Verujem da je to ulje boljeg kvaliteta nego Nisotec, ali nije toliko dostupno, samo je pitanje koliko košta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine su na web sajtu bile i MP cene, moglo je i da se poruci on line. Ja sam 4 L fam BM 10w40 porucio i dobio za 100din vise nego u prodavnici.

Posle su ukinuli tu mogucnost, i skinuli cene.

Posalji im upit na email. Mozda odgovore.

Ja sam im slao upit za neka ulja i sertifikate, odgovor dobio sutra. Moje iskustvo je pozitivno.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ortakov said:

Gde mogu da se vide cene za FAM ulja? 

Gde se uopšte i prodaju?

Da probaš na njihovom sajtu da nadjes kontakt telefon ili da im pošalješ email pa da te upute koje radnje snabdevaju recimo u BG, NS... 

 

https://fam.co.rs/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

Nije do propisa i standarda nego do njihove procene sta je trazeno.

 

Recimo od vrha ravenolove ponude za koju sam se interesovao, vmo, vpd, rep i rup su imali 3/4 na stanju, tj. Sve osim rup.

 

Vmo i vpd nije problem, rup nemaju nisu nikad imali i nece nabavljati, ako insistiram i platim unapred onda mogu da nabave za 2 meseca kada im bude sledeca isporuka, rep su imali na stanju, ali kazu da je za to ulje traznja nikakva i da vec dugo stoji i da ga vise nece nabavljati osim specijalno po porudzbini i kompletnoj avansnoj uplati.

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Lepo kažem papan, jednostavno neće da mrdnu ni mm da  nešto naruče. 

Lakše mi je bilo da sa Stilišom i još dvojicom kolega naručim četiri x 5 l i time izbegnemo poštarinu do Bečaa  odatle je bilo lako sve da organizujem do BG nego da se sa njima natežem i dogovaram.

Još smo lepo prošli bila je akcija 4+1 l i ispalo oko 26 evra.

 

Ko god da je bio u kontaktu sa Ravenol kanticom video je da se ne isplati kopiranje.

 

Nadam se da će FAM imati pod Valvolinom pristup kvalitetnim bazama i aditivima,.

 

Drugo Kroon ulja su ovde zapostavljena a imaju odličnu paletu.

2 hours ago, Darko_gr said:

Ja cu poruciti ravenol za stilo mjtd. Samo da smislim da li uzeti vmo ili hcs. Oba mi izbaci kao preporuku kad odem na sajt ravenola i izaberem vozilo. 

Vmo 5L je 4450 din.

Hcs 5L je 3625 din.

Pisao sam ovde za Petronas Syntium 7000 , išao bi na njega pre nego na Shell i Motul. Nemoj dacte plaši 0W40 jer je po svim karakteristikama bliži 5W40 . Sipao ga u Stila i nemam niti jednu zamerku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratio sam se FAMu, ali tehnici, jer nemam kontakt komercijale.
Prosledice komercijali, i nadam se dati odgovor
Jos kad bi odvojili kolegu da bude na forumu i daje komentare na ulja... Bilo bi fino... I strucno

 

Untitledxx.thumb.png.f99dca6e081c293cc98d06065e4428a6.png Untitledxc.thumb.png.d62a6fd3e3c3931ae10813a7d7695d82.png

 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

 

Odlično!


Stvarno bi bilo dobro da se malo promoviše domaći proizvod, ne zato što je domaći već zato što sigurno ne zaostaje za stranim - uvoznim proizvodima a često je i bolji.

 

Još kad bi cene bile prihvatljive, za ove što menjaju ulje na 5000 km :) odlična vest :) 

 

Jedno vreme sam sipao neki TOTAL, kao, dobro ulje, drnde mrnde, a ono, ništa bolje nije od FAM a. Cena jeste bila niska, ali ako već imam domaću alternativu, onda nema smisla puniti džepove strancima :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, mislim da su sasvim OK proizvođač, a ono u šta sam siguran, je da ih niko ne kopira. Svi smo svedoci kopiranja, točenja u ambalažu, ali to se radi samo kod jako traženih svetskih brendova, tako da cenim da  FAM nekopiraju.

 

ja sam konsultovao Stalkera, motorna ulja blog, i verujem da dobijam ok kvalitet, sa 20K km, za Seleniu, sam smanjio na 15K km za FAM... mali servis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BM 10W40 - 4 L, prošle godine sam platio oko 1700din, tako da su ove cene OK.

 

nema u cenovniku BMB extra 10W40 - koje je počelo 2018 da se proizvodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...