Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

15 minutes ago, bogar said:

hvala bracki, izgleda da cu morati da ispustam Würth emoji33.png

Proveri jos malo po netu, vidi onaj Stalker blog o uljima. Generalno ne mora da znaci da neko ulje nije odgovarajuce, mozda samo nema sertifikat tog proizvodjaca. Ali mene buni sto ima sertifikat, ali koji nije odgovarajuci. Imas i po netu, evo pogledaj i sam razliku izmedju G2 i S2:

 

Fiat 9.55535-G1
Qualification for gasoline engine lubricants granting fuel economy and extended drain.
Fiat 9.55535-G2
Qualification for gasoline engine lubricants with standard characteristics.
Fiat 9.55535-H2
Qualification for gasoline engine lubricants, granting high performances and high viscosity at high temperatures. OEM recommended product also meets API: SM, ACEA A3-04/B3-04.
Fiat 9.55535-H3
Qualification for gasoline engine lubricants granting very high performances.
Fiat 9.55535-D2
Qualification for Diesel engine lubricants with standard characteristics.
Fiat 9.55535-M2
Qualification for lubricants with extended drain. OEM recommended product also meets ACEA B3-04/B4-04, GM-LL-B-025.
Fiat 9.55535-N2
Qualification for lubricants with a very good characteristics for turbocharged engines, Diesel and gasoline, with extended drain. Minimum requirement is ACEA A3/B4-04.
Fiat 9.55535-S1
Qualification for Diesel and gasoline engine, with exhaust treatment system, lubricants, granting fuel economy and extended drain. OEM recommended product is also approved to ACEA C2.
Fiat 9.55535-S2
Qualification for Diesel and gasoline engine, with exhaust treatment system, lubricants, with extended drain. OEM recommended product also meets: ACEA C3-04, MB 229.51 and API: SM/CF.
Fiat 9.55535-GS1
ACEA C2 based, 0W30 viscosity, mid-SAPS engine oil for the latest gasoline engines of the Fiat Group (Fiat, Alfa-Romeo, Lancia).
Fiat 9.55535-DS1
ACEA C2 based, 0W30 viscosity, mid-SAPS engine oil for the latest diesel engines of the Fiat Group (Fiat, Alfa-Romeo, Lancia).

 

@zelsav

Otprilike je i kod mene uvek stajalo toliko, mozda zavisi i od filtera ulja. A potrosnja je apsolutno u toleranciji, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je motor presao :thumbup: . Stila sam uzeo vrlo mladog, sa malom kilometrazom i tada je suv kao barut trosio minimum 1-1.5 dl Selenie WR. Neznatno vise je trosio i kad sam ga prodao pre 2 godine, posle pune decenije u vlasnistvu.

@MS PK

Standardno je cca 10 EUR/l ovde po radnjama. Imas i kanticu od 5l.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, bogar said:

@Ivan

hvala bracki, izgleda da cu morati da ispustam Würth emoji33.png

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Ovo je bure od 200l?Mislim da puno majstora ovo forsira pri zameni, verovatno imaju dobre uslove kod Wurth-a ali drži se ipak full synth ulja.

@Ivan Treba uzeti u obzir i to što često ulazi u "race" mod:D

@MS PK U Kit-u je bilo oko 1200/l,momak koji uzima na bure u Mass-u mi je dao za nešto malo više od 1000/l

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zelsav

Hahahha jeste moj matori je mehanicar, pa ga tutnuo meni imas dobro oko

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno! :) 

 

Secam se, jednom sam u Tempu naisao na Shell ulje, i ta nalepnica sa zadnje strane uopste nije ni mogla da se odlepi tako kao list sveske :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da vam kazem za shell...Taj barkod nije prosao ni sa ambalaze ulja koje je kupljeno u sred Berlina...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravenol VMO 5*40 posle 9960km. Apsolutno ludilo od maziva. Grande 1.4 16v dosuto oko 400 grama.6f96dbab830dff082399dd72c447b12e.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam i ja ravenol u bmwa sad pre par hiljada km, istrazivao nesto i vidim da je kvalitet vrhunski, tj. ako se gledaju njihove vrhunske serije, jer imaju preko 20 serija ulja, prave skoro sve gradacije itd.

 

Hteo sam mobil sipati, jer je serija mobil 1 uglavnom najbolja ili u samom vrhu, ali nema mobil 1 nema za novi bmw standard, vec samo mobil super serija koja je za klasu ispod i sasvim obicno/prosecno ulje, nije ista tehnologija uopste iako su oboje kao sintetike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel probao neko Burdhal ulja?

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

product_d89b77e84229a3250.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam specifikacije bardahla u gradacijama/standardima za BMW i mogu reci samo da je 5w30 nesto ispod proseka, dok su 5w40 i 0w40 (jedva) prosecni.

 

Dakle bardahl ulje nije lose, ali nema govora o nekom kvalitetu, jedino moze biti prednost ako je jeftinije od konkurencije i sto nema kopija pa znas da ces dobiti ulje trazenog standarda/specifikacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loš klip i vezi ulja,malo duži za gledanje ali interesantan.

 

 

Edited by Ivan
Embedovan video

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@
Dino je inače lekar specijalista kućne medicine(opšte prakse u BiH)
 

Edited by Ivan
Sredjen tag, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zao sto je izbor ulja kod nas jako skrnav i siromasan, cak i kod brendova koji su kod nas na glasu, dostupni svuda i odlicno se prodaju, ako hoces neko specificno ulje nema, a da ne spominjem brendove koji nisu izvikani na nasim prostorima.

 

Recimo trazio sam motul bmw specific nema kod nas iako postoji na sajtu, trazio sam mobil 5w50 novi tip ulja, imaju samo stari tip (peak life kojeg je posle zamenio x1, pa x2).

 

Aral pravi dobra ulja, imaju 10ak vrsta, kod nas mogu da se nadju 2-3 vrste u principu.

Za fuchs je jos gore, ja sam nasao samo 2 tipa da prodaju kod nas, a isto vrhunsko ulje.

 

Ravenol kod nas ne drzi racing performance ulja, cak ni 5-6l na lageru. Inace ravenol ima jednu od najvecih paleta ulja, mislim da prave skoro 100 tipova motornih ulja, a kod nas pitanje je ako ima 10 vrsta.

 

Rowe, kroon i amsoil odlicna ulja, u nemackoj mogu da se nadju kod nas ne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah pa valjda ima jos ludaka, nisam ja #prvinabalkanu koji je trazio to ulje :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jurio Amsoil...nema pojma da se kupi kod nas, jedino da mi neko donese od preko...

 


 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...