Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Kad smo vec kod goriva:)

Hoce li neko da mi objasni koja je fora s onim aviodizelom?

Kristalno cist aviodizel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dizel ultrafiltriran kroz ultra, giga , mega filtere, koji odstranjuju necistocu, vodu i ostala cuda. :)

Bar po njihovoj tvrdnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste...

A naziv avio ima po tome sto su filteri preko kojih prolazi tokom preciscavanja pozajmljeni iz avio-industrije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sipam na OMV euro BMB gorivo imam najbolju potrosnju.Probao sam i sa NIS i sa EKO i sa MOL (mada cuo sam da imaju najbolje gorivo) o AVIJI da negovorim njih zaobilazim nasiroko odma mi pali lampicu da ne valja gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao Euro BMB na OMV najcesce. Mislio sam da nije lose, jer kad slucajno naspem na NIS-u, primeti se odmah.

Pre par dana slucajno naspem na EKO... Bolje gorivo odavno nisam sipao u kola.

Vracao sam se da proveravam da nije onaj od 98 oktana, ali nije. Euro BMB 95.

Mislim da nema pravila, ko zna sta ko kad ima i sta placamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro se vracam iz Bg, i stanem na Nisovoj pumpi kod Bip-a, sipem bezolovni ovaj jeftiniji i cim sam posao uplila se lampica Chek. Auto je normalno radio, isao, samo je na leru smrdelo da nisi mogao da stojis pored njega. Parkirao se kuci, rucao i da podjem ugasi se lampica, Sutra se ponovo upali i odem na dijagnostiku i vidim da prijavi" Sporadicnu gresku kontakta mase lambda sonde." Kaze majstor ne valja gorivo garant. Ja sipem opet na Nis-u samo lokalnom i ugasi se i lampica i nestade smrad...tako da nema pravila, kako gde ubodes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom sipam na Nisovim pumpama, ali primetio sam da i kod njih postoji razlika, u Smederevu postoje 4 Nisove pumpe, jedna je renovirana na njoj je euro dizel 148, jedna je u fazi renoviranja i bice gotova za mesec dana, valjda, na jednoj manjoj i delimicno renoviranoj euro dizel kosta 143, a na cetvrtoj ga uopste i nema .. Primetio sam da je i na staroj Nisovoj pumpi u Kovinu euro dizel 143, samo na ovoj renoviranoj je 148 pa mi nije jasno kako jedna firma i jedan gazda ima razlicite cene ... na svega 2 km razlike izmedju pumpi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad su pustili pumpu u pogon bilo je za 2 dinara jeftinije, svako gorivo, valjda da privuku ljude, neko ce reci razlika nije velika, ali kad pogledam gde dajemo pare, ne dam ni dinar vise nego sto moram ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja mislio dok nisam zapusio dizne skroz. I to benzinske. Mogu misliti sta tek los dizel radi svojim diznama.

Mada, ko zna sta i sad sipam dok placam skuplji Euro BMB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre neki dan vidim da je skala u kriticnom i da se dovucem do kuce sipao za 300 dinara D2, nisam imao vise, nisam bio bolje u mogucnosti, auto trza, smrdi, nije isto kao kad sipam euro, ali opet ovi na Nisu prodaju istu naftu po razlicitim cenama, uglavnom kod njih tocim i do sada nije bilo problema ... ima i Lukoil i Omv pumpa ali su mi malo dalje i ne idem u taj kraj pa ne tocim tamo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za slucajeve da su sipali i loz ulje u mnogo modernije dizel motore, tako da nisi najcrnji slucaj :)

Kvalitetno gorivo nema cenu. Najbitnije u eksploataciji automobila pored kvalitetnog ulja.

Nase gorivo ima itekakvu cenu, a ni K od kvaliteta. Jezim se od odlaska na pumpu i molim Boga da se napokon civilizujemo i imamo normalno gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipajuci euro dizel nisam osetio da auto ima probleme, a van zemlje nisam nikad bio sa Puntom pa ne znam kako bi se ponasao da mu natocim neko strano gorivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam osetio da ima problem, dok problem nije bio toliki da se morao uociti :)

Kad god sam bio negde van, mislio sam da vozim drugi auto. Cak i u CG imam jako pozitivna iskustva. Odakle nabavljaju gorivo, pojma nemam, ali da sam sipao dobro i dobro se navozio, to je ziva istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam plin na Euro petrolu. Imam njihovu karticu pa mi daju i popust. Nije im loše gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam ja onu dinamo lampu nisu mi ni trazili markice.

I ja sam uzeo tu lampu tipa "minut kurblanja za 30 min mufte svetla". Šta znam, nije loša...

Ni meni nisu tražili markice, ko te pita, važno da se roba prodaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme sipam evrodizel na EKO pumpama... Cini mi se da je bolji nego na ostalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loše ti se čini. Doduše OMV je prvi za izbegavanje, zatim Eko. Ne računam male privatne pumpe, tu niko normalan ne sipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako... OMV je jedino dobar za kafu, skidam kapu toj Viva kafi!

Lukoil, kad već pominjemo pumpe... svratio sam nešto urgentno tamo skoro. Pumpa na auto-putu: WC KATASTROFA + nema vode u njemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, bas je bilo urgentno ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa jeste, ali nije ono što misliš! :laughing: Doduše korišćenje WC-a (nužnika) je bilo nužno! Uleteo sam u neki roj komaraca ili neke druge gamadi tako da je ceo vetrobaran bio upljuvan i skoro neproziran od njih. Onda sam stao na prvu pumpu (Lukoil) i strugao onim brisačem (pocepan bio) + voda u kofi verovatno nije bila menjana ceo dan. Zatim sam ušao u WC da se operem kad tamo ćorak. Jednom rečju Lukoil na auto-putu je pravi SVINJAC! :thumbdown: Šta im rade ti silni menadžerčići u cipelama "pačji kljun" ne znam? Hteo sam da zovem njihov call centar (kao što sam to pre uvek radio) ali nešto mi se nije dalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...