Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Ljudi ko jos nije skapirao nema nista od vracanja goriva na NIS-ovim pumpama malo nas lozili momci sa Njuz.net portala. Pustili laznu vest kao sto rade i za druge stvari. Ja zvao NIS kol centar (smejurija kao rade 0-24 ja zvao oko 9 uvece radni dan niko se nije javio i zove me lik posle pola sata kao nisam bio tu) pre par dana i oficijelno je samo izvinjenje nema refundacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista od toga ;) Mozda postignu dogovor sa svojim velikim kupcima da ih ne bi napustili, ali pojedincima tesko da ce vracati bilo sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuzba ako nas se udruzi dovoljno da, ali ovo nije Amerika slabo to funkcionise kod nas. Neki lik je pokrenuo tuzbu protiv Telenora zbog zakljucanih telefona pa ga pola foruma (ne ovog) izprozivase a malo ko mu se pridruzio hoce ljudi da neko za njih sve odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li neko razmislja o tome da kapacitet rezervora i kolicina goriva koa staje u njega je 10% jer niko od vas ne razmislja da do tog rezervoara vode neka creva i vodovi i da moze i 5l(zavisi od auta) vise corbe da se sipa.

Jedino merilo su flase od 5l ili kante gde se moze videti razlika. Meni je u flasu od 5l lik sipao 6/8 sto je primetno a kad sam ga pitao sta je to, on je odgovorio da se flasa prosirila :D :D :D:unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam shvatio da li se pitanje odnosi na potkradanje ili kvalitet goriva. Mada, evrodizel samo na MOL-u a evropremium na MOL-u i EKO pumpama. Evropremium, inače, nije iz uvoza već domaći po rečima pumpadžija (valjda oni najbolje znaju odakle im stiže cisterna). A što se tiče krađe, skoro sam sipao 5L u kantu na MOL-u u Braće Jerkovć i to je približno to. Ako kradu onda je to nešto malo. ALI KADA SAM SE UHVATIO ZA PIŠTOLJ (onaj za gorivo) RADNIK PUMPE JE REKAO SIPAJ DA TE NIKO NE VIDI I OTRČAO U ZGRADU!!! Možda je disable-ovao neku zezalicu kad je video kantu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao ED i na MOL ,NIS , MBG ,EKO i na Hrvatskoj INA i nikada nisam primetio drugaciji rad motora ili vecu ili manju potrosnju. Sve je potpuno isto. U Beogradu postoji par pumpi sa jeftinijim ED. Dve MBG pumpe jedna u centru Venizelosova ulica druga na staroj bezaniji Vojvodjanska ulica. Postoji ka Surcinu Knez petrol. I sto mi je rekao jedan taksista gde onu sipaju na starom sajmistu izmedju Brnkovog mosta i starog zeleznickog, mala pumpa koja je ubedljivo najjeftinija danas sam sipao ED 119din. Ne znam da li je neko koristio njihovo gorivo i da li je uposte cuo za tu pumpu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao na toj pumpi prema Surcinu. Za ostale pumpe ne znam,ali sa sigurnoscu mogu reci da je razlika izmedju tog Knez petrola i Eko pumpe OGROMNA,naravno u korist Eko pumpe. Sipao sam na Knezu neko vreme jer su bili dosta jeftiniji od svih ostalih. E sad,lepo kaze nas narod, "ko ne plati na mostu,plati na cupriji",pa sam odlucio da ipak platim par dinara vise po litru,nego da,zbog loseg goriva,ispasta moj auto,a i moj novcanik. :) Cak je i moja devojka primetila drasticnu razliku u zvuku motora (kaze,zvucao je kao traktorce,dok sam sipao na Knezu). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih "Knez" pumpi ima i na Kosovu redovno sam prolazio pored jedne (dok sam studirao) i na pumpama dole gorivo je uvek bilo 10-15 dinara jeftinije nego u Srbiji, a ima jedna pumpa na kojoj je evro dizel bio 89 din dok je u Srbiji bio preko 120, a bezolovnog benzina nikada nije bilo, cini mi se da je cena na aparatu bila 95 ili 100 din. Mozete zamisliti kvalitet tog goriva

Edited by Dusm4n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam ljubaznog ciku na Art petrolu, cuvenoj "taxi" pumpi koje gorivo toce i dobio sam odgovor da gorivo nabavljaju od MOL-a. Eto ti ga sad :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slučajno sam uradio jedan super test dve pumpe :D

Pošto nisam bio pri kinti (čitaj: sa rezervom sipam gorivo i opet sam na rezervi) jedno 2 meseca unazad sam sipao samo na NIS pumpi u Mirijevu jer mi je blizu kuće, za 500-1000 dinara.

Na taj način sam sipao sigurno jedno 200 litara ukupno. Auto je išao normalno, živahno kao i obično.

E onda sam skoro sipao na OMV na Partizanskom putu kod Karaburme pun rezervoar (iz privatnih razloga :) ) i gle čuda, prvo kad sam kretao auto je trznuo par puta, čak sam za to glupo ponašanje auta nakon tankanja otvorio i temu, tad nisam znao o čemu se radi, sad znam..

Znači prvo je trznuo kad sam kretao, onda je još par puta cimao kao da su loši kablovi, posle nekog vremena se smirio, valjda je komp shvatio sa čime ima posla...sad se uzbrdo čuju ventili...slabo prima gas, vuče se kao prebijena mačka, nema ono da poleti lepo nego kao da je ugušen...OD TRENUTKA KAKO SAM SIPAO GORIVO NA OMV.

Pitao me i komšija koji je pre mesec-dva dana kupio polovnog punta da mu odjednom slabo ide, išao je kaže bolje kad ga je kupio, šta se moglo desiti za tih 1000 km...ja ga pitam da nisi sipao na OMV, kaže tako je..

Zaključak: 10000000000000 posto sam siguran da je BENZIN na OMV krš, odnosno da je na NISu bolje. Pričali mi ljudi, nisam verovao. Na NISu me davno i bili pokrali pa sam izbegavao, sada je to regulisano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji benzin? Obican bezolovni ili evropremijum?

Obican bezolovni je krs svugde i ja ga izbegavam.Ili U Bosni 98 ili evropremijum na eko ili molu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu za obican bezolovni da je "djubre" nevidjeno i da nikada nije bio losiji.KO ce ga znati,"urbana legenda" ili nesto drugo.Kada sipam u Srbiji,sipam samo evropremijum.Mol ili EKO.ON se uvozi.Valjda.Ma sve je na netu rekla-kazala :whistle:

Secam se da sam zadnji put na omv sipao pre 2 godine.Tada sam vozio fiat Tipo i do Sabca nije hteo da prodje 3000 obrtaja.Simptomi su se pojavili po sipanju.Posle je nekako "probio" i nikada vise nije bilo tih problema.A OMV me video nije vise niti ce.... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji je europremium 98 oktana, ima ga na ECO pumpama, ne znam da li ga ima još neko. Ali, po litri je negde oko 147, ili 149 dinara, zaboravih već. Stvarno je najbolji kod nas.

Onda ide europremium 95 oktana, on je nepunih 137 dinara, u 90% slučajeva sipam na OMV i sve je ok. Pre 3, 4 meseca počela je jedno dve nedelje da se pali lampica dok je motor još hladan, secne i u vožnji za delić sekunde. Prijavljivao je drugu diznu. Ali..posle 2 nedelje prestade da se pojavljuje i više nikada, ali je verovatno tada štucao zbog lošeg goriva koje je naišlo. Samo, ja sam u te dve nedleje nekoliko puta sipao gorivo, šanse nema da su oni toliko vremena sipali isto već je i njima stiglo ko zna koliko cisterni u međuvremenu (uvek sipam na istoj pumpi), ali se ''popravilo'' tek posle par nedelja.

A, do sada najbolje što sam sipao je bezolovni u Republici Srpskoj, 98 oktana, 2.29 KM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam naglasio i jako bitnu stvar...potrošnja mi je spala sa 15.9 (6.29) na 15 km/l (6.66) po boardu...isti uslovi vremenski, isti stil vožnje, iste relacije...

Sipao sam i ja jednom evropremijum pun rezervoar na OMV sad se sećam, ali nisam primetio razliku kad sam na NIS nastavio da sipam ovaj običan...eto nekad pljuvah taj NIS na sva usta a sad mi postade omiljen :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u skuter često točim na OMV-u onaj skuplji bezolovni. Nije me zezao, iako je i kod njega sva elektronika kao kod auta, direktno ubrizgavanje, dizna, pumpa... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada nadjoh da OMV u Bosni ima gorivo od 100 oktana i da je najbliza meni pumpa u Bijeljini.Nekih 30ak km od mene.POsto bar 2 puta mesecno idem do Bijeljine u neku kupovinu(povracaj pdv je ekstra stvar),svraticu da vidim da li stvarno ima na pumpi ili je to marketing?

Jel moze da steti nesto taj od 100 oktana? :blink:

http://www.omv.ba/portal/01/ba/!ut/p/c5/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3hfA0sPN89Qo1BHE38z18BgYxc_AwgAykeiyBsZeJt6hzkawuTx6w5OKtb388jPTdUvyI0oBwBZb9a8/dl3/d3/L2dJQSEvUUt3QS9ZQnZ3LzZfTTA5SEZJVTJVQTRPNkVRU0lFTjAwMDAwMDA!/

Edit:

Eko pumpa u Loznici nema 98oktanskog niti ga je ikada bilo.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj od 100 oktana je najidealniji jer su sigurno maznuli 2 to znaci da je od 98! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...