Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Ja tocim na knezu u Novom Sadu i mogu reci da sam primetio potrosnju vecu za 2 litra u odnosu na gorivo sipano u Evropi.

I primetio sam kad sipam u inostranstvu da dok tocim dizel peni,a ovaj na knezu curi kao voda,nema pene uopste,sad da li to nesto znaci ili ne to ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Beogradjane - na MBG pumpe gorivo dovoze KNEZ Petrol cisterne. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu da sipam na Zmaju (onaj plavi :)), poslednji put kada sam sipao (crveni), sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIpam na eko pumpi 98 oktana, pistolji su ok, morao sam jedno vreme da sipam na kante, imaju akciju ko sipa 25 litara ili vise dobija poklon, vise od 50 poklon x2 itd. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pala cena ED-a, 145 dinara na MBG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokloni su verovatno iz repertoara ``Pile Tele Shop``

De si se toga setio :laughing: Zavisi kako kad, sad je recimo pakovanje od 2L tecnosti za pranje prozora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obično sipam gorivo na pumpi :laughing:

Zezam se ...... Najčešće su to MOL i Lukoil jer su mi nekako na ruku tj najlakše mi tu da sipam

a redovno izbegavam OMV (lošo iskustvo :secret: ) a na NIS-u ovi što radu tamo ko da oću da ih bijem

tako se ponašaju :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja recimo na OMV-u i na Nis-u nikada nisam imao problema, tj na Nis-u na izlazu iz Kikinde, na njihovoj maloj pumpi na drugom kraju građanima je poznato "krštenje" već tipa 30 godina, imam filing da tamo ko treba da počne da radi prvo mora da prođe test "krštenja" goriva pa tek onda dobije posao :)

Pre jedno mesec dana kad sam išao preko do komšija mađara sam sipao na eurogas u Horgošu, imao sam potrošnju ko da sam vozio neki terenac V6, prosek na bordu je bio 17km/l. Celih 10km/l manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omv i luk oil su franzise.Vlasnik pumpe potpise ugovor da ce samo od njih uzimati derivate.Vlasnik placa sve racune i radnike,ali dobije na svojoj pumpi "brend name".Sta se sa kvalitetom derivata desava posle je pitanje.Da li postoje interne kontrole,jer i njima nije u interesu da ih bije los glas,ako Pera iz MOstanice napravi nekakav mix od dobrog benzina.

Mol i Eko Su nahvaljeni.

Nis mi je sumnjicav.

Zakljucak.Miksam Mol i Eko.....

Naravno samo europremijum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put sam sipao na Zmaju jer sam primetio da mi auto sve slabije vuce sa gorivom Lukoila iako stalno na istoj pumpi sipam. Nisam imao priliku da nesto mnogo vozim auto od Zmajskog sipanja tako da za sada nemam neki sud, videcemo, nadam se najboljem, ako tako nesto postoji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno moje zapzaznje je da je plin na Nisu tesko djubre, jer za crvenu ne mogu da predjem ni 130 km, dok sa Molovim plinom evo vozim vec preko 140 km i jos nije upalio rezervu. Isto mi se desavalo i sa gorivom, na Nisaovim pumpama samo protrci kroz rezervoar....

Naravoucenije, samo i jedino MOL dok u ostale vise nemam poverenja...

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dok u ostale vise nemam poverenja...

...Ko je kod njih pazario, ni pakao mu neće teško pasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva su razlicita jbg, za MOL jedino sigurno znam da je na "nive" ali nije stalno usput...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na nis-ovim pumpama u i oko grada Nisa, se krade na siroko, na 101 nacin, drug mi radi tamo i pricao mi, al nece da ulazi u detalje, podforu poslovna tajna ,da ne siri, ali kradu svi... izlazi na duplu platu od one koje prima..A glupavu kontrolu koju imaju im sluzi samo da vide da li neko spava u nocnoj i da li im je objekat cist, ko da nekog zabole za to..

Meni je bitno samo da sipaju litara koliko treba, a to ne rade i da je gorivo kvalitetno,a to nije, ostalo nije nista bitno, dakle da se ne krade ni na kvalitetu ni na kvantitetu! A za prasinu u objektu stoli me bojko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zivele devedesete pumpa na svakom cosku a kvalitet puno bolji nego danas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A EU lozak, 105 dinara litar, ide isto, trosi isto, a EU lozak je euro 3 standard, zelenkasto zut kao EU dizel :D

Ko zna sta nama toce kao evro dizel :turned:

Komsija sa Stilom JTD vec gazi 90.000km, ni da stucne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ima li ko iskustva sa Avia eurodizoelom? Imam neku benefit foru na Avia i NBG pumpana, ali mi najdrazi MOL, ne bih da za neki sitan procenat rizikujem sa losim gorivom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sta im fali,dobro je i kod njih eurodizel,a cena cak i malo vislja na avia pumpama,koliko sam ja video od mbg pumpi,ma sipaj i ne razmisljaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euro dizel je po nekim poslednjim istrazivanjima koliko videh prihvatljivog kvaliteta bio na svim pumpama, razlike su bile u nijansama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...