Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pa zavisi i po kakvim terenima ko vozi zimi. Ja posto zimi idem po vecim usponima, sigurno cu nove gume staviti napred posto mi je auto prednji pogon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas cim padne sneg krece igranka i ne staje do proleca.Za ceo zivot sam video greder dva puta da prodje kroz moju ulicu a nisam na periferiji. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre jedno 5 godina, dok su bile obavezne samo prednje zimske gume uzmemo mi za Astru 2 Wintere, a pozadi Dunlop SportContact sa kojima je auto i izasao iz fabrike.

Ulazim na kruzni na Novom Beogradu, sneg tek napadao, prednje gume vuku savrseno, a zadnji deo ne moze da se smiri. Jedini nacin da se smiri zadnji deo je bilo dodavanje gasa tako da se auto ispravi, ali po krivinama muke.

Naravno, odmah mi je bilo jasno da to sa 2 dobre gume ne pije vodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi ko šta više voli, understeer ili oversteer :D . Ako ne zbog upravljanja, onda zbog kočenja dajem prednost novijim prednjim gumama.

Retke su situacije kada zadnja osovina može da realizuje veću silu kočenja od prednje...

Jedino ako se baš potrefi auto sa dobrim balansom(zadnjom vučom), i ako je opterećen pozadi do maksimuma...to su baš retke situacije. 

Lično, uvek ću izabrati da me prednja osovina sluša, i da mogu brzo da reagujem sa promenom pravca...kada nos automobila ne reaguje to je onda kraj balade. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju sve 4 dobre zimske, mora zadnji kraj da se drzi i po pravom putu, ne samo po krivinama al da ne izmisljamo toplu vodu sad... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su bitne i zadnje gume, pre neku zimu sam vozio sa dobrim zimskim gumama napred i osrednjim letnjim pozadi, na semaforu stojim, pali se zeleno ja skrecem levo, znaci iz kretanja, brzina nikakva i pobegne dupe da sam morao da kontriram volanom, bio led na putu. Najobicnije kocenje izbacuje dupe iz putanje. Posle 2 dana sam uzeo gume na cekove, ne treba mi takva igranka na putu, zadnje gume drze pravac i zadrzavaju auto na putu. Dzaba mi dobre prednje da krenem i da usmeravam auto kada ga zadnje izbace iz te putanje ko od sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ovde su vecinom zaljubljenici u oversteer :D . Mada led je cudo, tu je i dobra zimska guma u problemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Driftuj na nekom parkingu a ne raskrsnici i putu.

Nije ni cudo sto nam je ovako....

I vulkanizer me glado bledo kad sam nove stavljao na zadnju osovinu auta sa PREDNJOM vucom.

Svi znaju sve,a opet tako malo znamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, sasha015 said:

Driftuj na nekom parkingu a ne raskrsnici i putu.

Nije ni cudo sto nam je ovako....

 

A odakle ti ideja da sam driftovao negde u saobracaju i da sam bilo koga ikada ugrozio mojom voznjom? Malo budi obazriviji u takvim izjavama. Šala druže, šega :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta je onda zakljucak na kraju de ja da turim nove zimske gume...dakle napred fulde stare 3 sezone sa odlicnom sarom posto malo prelazim a kupicu verovatno wintere za koji dan... majstori ste da zbunite coveka haha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, hteo bih da uzmem ove univerzalne gume za sva godisnja doba pa me interesuje da li to valja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa novim zadnjim gumama vredi pod uslovom da menjate gume koje su u osnovi bile jednakih karateristika... Ako vi napred imate neki premium brend 1-2-3 godine star a pozadi stavljate neki jeftiniji brend ne mora automatski da znaci da je bolje staviti nove nazad ;) Najbolje resenje je uzeti 4 gume istog modela, proizvodjaca i starosti ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja u principu ne vozim puno auto uglavnom gradska voznja pa sam zato mislio da uzmem univrzalne.Sta mi preporucujete ? Nesto jeftino a da bude prihvatljivog kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forumu ima pozitivnih iskustava sa Michelin Crossclimate ali nisu jeftine, tj.nisu ni skupe kad pogledas prednosti koje nude. A to da nadjes univerzalne pa jos jeftine..nemoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je drug slao testove za ako se dobro secam Hankook univerzalne gume sto je planirao da uzme, usustini mogu proveriti za proizvodjaca, ali po testovima je izgledala prilicno razumnog kvaliteta za taj novac u svim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...