Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Imao je drug na polu, tiha je skroz, ali mi je nekako mnogo lako proklizavala i cini mi se da se brzo trosila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kako vam se cine goodyear excellence za lybru dimenzija 195/65/15. Trebao bi da uzimam 4 nove u skorije vreme. Michelin energy saver je dosta skupa pa sam gledao ovu i kontinental eco i premium. Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o kingstar gumama ,to je valjda kinez ,na netu sam procitao da su bolje od tigrovih i slicnih u toj kategoriju,meni ne trebaju za trke,agresivnu voznju ...ali ne bih i bezveze a bacam pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak kupljene Michelin energy saver 4 kom.pa videcemo kad ih namontiram da li opravdavaju ulozene pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su te raznele? Čija je to guma?

Edited by Dior

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu su gume sa ovakvom sarom (riblja kost) bucnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njoj pise made in germany,mada mislim da je Britanska neka me neko ispravi ako gresim,uglavnom po adacu proglasena je za jednu od posebno preporucivih guma.

I nisam primetio da su bucne uopste,doduse vozim ih tek nekih dva sata.

Edited by Kukulkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njoj pise made in germany,mada mislim da je Britanska neka me neko ispravi ako gresim,uglavnom po adacu proglasena je za jednu od posebno preporucivih guma.

Na adacu tesko da je neka guma posebno preporucljiva.

Ta je zadovoljavajuca po njihovom testu doduse nisu testirali 225/50 nego 225/45

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/225_45_R17_details.aspx?testId=8&recordId=82

Mada boli te uvo za to bitno je da je nova i da se lepo navozas sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam sta sad znace ove brojke,upravu si bitno je da se navozam,nisam neki agresivni vozac ali mislim da su gume jako bitne,ovde mi se svidja sto se ove navodno na kisi ponasaju skoro pa kao na suvom,e sad nisam siguran da li ih suvi kolovoz brze i trosi,navodno zbog ovog faktora brzine one se jako sporo trose,sto se cene tice placene su 200eu ali nisu kupljene u radnji...covek ih uzeo za sebe nesto se preracunao,hvalilo mu novca...

Sad ja imam 4 gume letnje 205 55 16 sara solidna,u toku dana cu ih slikati i okaciti na oglas ovde pa koga interesuje neka pita,nisam siguran mislim da su kleber,a imam i jednu ja mislim da je nova ali 15 tica sa felnom ona mi stoji kao rezerva sve sam to dobio uz auto ali moje su 16 tice a i stilo je na plin koji je ubacen u prostoru za rezervnu gumu tako da mi ova samo zauzima mesto,a za nedaj Boze kupicu onaj mali rezervni tocak.

http://www.4gume.com...-royal-sport-2/

Evo za nekog ko je pitao,ovo je ako se ne varam continentalov proizvod.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin energy saver nakon 1500 km po mokrom i suvom kao i pri vecim brzinama se odlicno za sad ponasaju.Ocekivao sam da su jos mekse ali posle vintera mi deluju za nijansu tvrdje.Pritisak je 2.1 b pa cu da idem na 1.9.

I dalje mi neide u glavu da su skuplje od tigar hitrisa za samo 1700 dinara.(dot je proslogodisnji ,proizvodjac made in italy) inace sad je popust u GP tyre pa u njihovim radnjama dimenzija 195/65/15 kosta 6.800 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam e.saver x 2 i primacy hp x 2, znam da ove druge nisu lose a prve ce biti testirane

Pa Primacy HP je klasa iznad Saver-ke. Trenutno su mi pri kraju par Primacy HP napred (letnji set) i najmanje sto mogu da kazem je da "nisu lose" :) . Cak po mom ukusu od onoga sto sam ja probao, ispred bih stavio jedino Continental (ali skuplje i brzo se trose).

Saver je dugotrajnija posto je u pitanju eko guma, sve ostalo je na strani HP.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo vreme za kupovinu dve pogonske letnje gume za Punta, pa me zanima da li postoji neka realna razlika izmedju sledećih modela, pošto je razlika u ceni minimalna:

1. Tigar Sigura

2. Sava Perfecta

3. Barum Brillantis 2

4. Kleber Viaxer

5. Semperit Confort-Life 2

Mogu i drugi predlozi. Dimenzija je 155/70 R13

Share this post


Link to post
Share on other sites

poredak ti je suprotan. okreni od 5 ka 1 i tako kupi.

5-puno puta hvaljena

3i4 slicne jako, a bolje od 1i2

2 jos uvek bolja od 1

1=0

ovo kazem iz iskustva drugih ljudi koja sam ja cuo i citao. licno nisam vozio ni na jednoj. imao sam tigar letnje ali nisam siguran dal su bile sigura ili hitris ali su bile tesko g0vno!

semperit ,kazu, hoce brze da se potrosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jutros u Beogumi skinuo zimski set i kupio novi letnji set. Fabricke Djubrestonke (Firestonke) iako su bile nove sam liferovao tj prodao i stavio sam na punta sve 4 nove Michelin energy saver. Inace u Beogumi ima neka akcjija do 1. aprila i povoljnije su gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcija je samo za zimske ili... ?

Slazem se od A do S sa postovanim kolegom Jankovicem sto se tice gornjeg izbora i poretka. Semperit vec neko vreme kupi dobre ocene u toj nekoj srednjoj klasi (a i deo je Continental grupacije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisna informacija, valja "prosnjuvati". Samo treba povesti racuna da na tim akcijama ne ulete neke bajate gume. Kolega sa posla pre neki dan narucio komplet Pirelli P7 Cinturato, zaboravih sta mi rece gde. Uglavnom, kad su stigle bio im je mator DOT, pa se zalio i uvazili su mu. Ceka turu novijih, bas da vidim da li ce ispostovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...