Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

 

Je l' si siguran da je ta cifra u pitanju?

Za novije modele su najskuplji nosaci oko 130e.

Za mog stila jtd 16v desni nosac je 24000din.

 

Ala su ga zacepili. Za 2.0 je oko 17k.

Pretpostavljam da je to ovaj pod brojem 9.

Imenjak verovatno misli na ovaj pod 1.

1 - 57e

9 - 152e

emaps.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova pod brojem 9 je jako slican mome, treba proveriti po broju šasije ili po šifri.

Šifra za moj nosač je 51757966, koja je šifra tom sa slike?

 

I gde si našao ovu cenu?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj je kataloski broj. :-)

Ne znam koja je prica za narucivanje, ali deluje da moze.

Evo ga link: http://pekidi.com/navi?GUI_LANG=S&LANGUAGE=S&COUNTRY=001&WINDOW_ID=1&KEY=ADV_SEARCH&EPER_CAT=SP&MAKE=F&SBMK=F&SEARCH_TYPE=codpart&PART_COD=51757966&

Ispravljen link.

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, pa to je cena tamo, dok to dodje do Srbije, ovi naši nakarikaju još- 50-80e žmurećki

Kao što vidiš, to se pravi samo za Musu i Ideu :)

 

A još se taj deo i crveni tamo, garant ga nema

 

kopel.jpg

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skile,

Nije taj pod brojem 9, ovaj o kom ja pricam je onaj na desnom kraku, drzi motor tamo kod kaiseva, hidraulican je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ovo su slike iz ePera, ko zna koja verzija, iz koje godine...

Uzima se u obzir obicno samo za serijski broj nekog dela i cisto okvirni opis cene (koja uglavnom i ne bude bas ta, tada napisana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari kupio sam fiat stila 1.9jtd karavan 2003 god. Cim sam ga uzeo primetio sam da dosta trese kad je hladan, uradio sam mu veliki servis, zamenio remenice i sad je dosta mirniji, mogu da kazem da je duplo mirniji nego pre ali opet su mi ostale neke vibracije. Na leru volan vibrira (menjac ne vibrira) cim dodam malo gas lupam na 1000 obrtaja tih vibracija vise nema, medjutim primetio sam par puta kao da mi se oseti neka mala vibracija na oko 1700 obrtaja ali to nece uvek, mozda par puta do sada da sam to osetio. Da kazem da se zamajac ne cuje i auto kad se ugreje te vibracije se malo smanje. U voznji se nista ne oseca, jedino kad stojim i kad je auto u leru to se oseca na volanu. Interesuje me vase misljenje dal je to do ovog drzaca ispod motora ili do neceg drugog? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do drzaca motora je najverovatnije. Vibracije u leru 100% a to u voznji ja mislim da je takodje zbog drzaca il poluosovina, ali prilicno sam siguran da je ovo prvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobro je onda, malo pre sam zvao Kit Komerc i narucio taj ispod akumulatora, cini mi se da je rekla da kosta dal 4800 i neki dinar ili 4600 i neki dinar ne znam tacno. Jel se tesko menja taj drzac, Mislim da ga zamenim sam ako je lako ili da nosim kod majstora pa da mi menja on? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveravao sam te donje, majstor kaze da su dobri, Mislim levi, tacnije onaj do suvozaca je kao malo meski ali nije nesto los. On kaze da je onaj do zupcastoog a ja sam ipak narucio prvo ovaj ispod akumulatora. :/


I ja ciljam na taj ispod aku ili i one donje.

Ne znam, nije mi ova nista rekla a ja je posteno nisam ni pitao. Hmmm okrenucu je sad da pitam cija je marka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne verujem da je desni, moze svasta da bude al ne verujem. Jeste ovaj ispod akumulatora acron marca :(! Ma samo se plasim da nije zamajac, bio sam kod cetri majstora i svi su mi rekli da nije zamajac i da bi se on cuo i vise kad je vruc, tacnije ne bi mi vise vibrirao auto kad je hladan nego kad se zagreje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko prosao kroz pakao Stilovih vibracija i o tome godinu dana smarao forumase, to sam ja. Zamalo da prodam auto zbog toga, toliko me nervirale vibracije da sam psovao svaki put kad bih upalio auto. Zato, ovako: Menjaj levi nosac (ispid aku.). Stavi original pa makar bio duplo skuplji. (Ja sam Acron menjao za manje od 6 meseci, djubre...i kad su ka skinuli izgledao ko nov al dzabe!)

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ja vozim Matiza 2006 godiste, autic 800cc benzinac nema nikakvih vibracija, vozim i mercedesa c220 dizel takodje nema nikakvih vibracija i sad kad sam seo u stila brate meni to vibrira dosta i ako neko kaze da to nije nista ja hocu to da sredim da bude kao novo. Vozio sam pre ovog stila dva mjt 140ks i radili su bukvalno ko benzinci tako ocu i ovaj da mi radi, Mislim makar slicno tome :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci treba mi pomoc i to hitno. Uzeo sam drzac od stila 1.8 onaj ispod akumulatora i ne mogu da ga montiram kod mene na 1.9jtd. Kratak je sraf i matica ne moze da uhvati mnogo sraf. Citao sam ovde da ste pisali da odgovara i ona zena tamo sto prodaje mi je rekla da moze ali ipak nece. Mislim kratak je sraf. Sta da radim? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedan dokaz je duzi bolji :). Ma super sto si sredio, imaces par dana osecaj da si kupio nov auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...