Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Moze, otprilike :D

Ocigledno je kad se raspadne a ovako cesto prevare da su dobri, stvrdne se guma, omeksa previse..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali sto pre sredjujem to mnogo me nervira, znaci toliko deluje nesiguran auto strasno, kad prolazim negde u prvoj onako sporo bas kad je los teren ili ne znam prosto prolazim sporo i kad dodajem i pustam gas to toliko ruzno izgleda :D tako isto na sve brzine ali u prvoj ubitacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loš nosač kad krećeš na malom gasu ti zatese auto kao kad hoće da se ugasi.Nema naglih trzajeva kao što ti opisuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno da pricamo, na autu starom 15-ak godina, nijedan drzac ne moze da bude dobar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah to stoji :D sad krecem da sredjujem sve po malo pa zivnuce malo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se riješiti vibracije na leru,kokpitu, volanu... pogotovo kad je hladan, i ako sam zamijenio nosač ispod akumulatora, dva nosača donja, očistio dizne, promijenio prednje selene.Inače u toku vožnje vibracija nema.Nisam mjenjao desni nosač ili i njega treba zamijeniti.Molim savjet prije nego što li majstor počne da nagađa  što bi to moglo biti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tajmer: kakav si levi nosac stavio? Ako je los, bez obzira sto je nov, nece biti poboljsanja. Ja sam bio stavio novi Akron pa ga bacio nakon 6 meseci...

Tako da, ako ti levi nosac nije originalni, dzaba si menjao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod akumulatora sam stavio modifikovan nosač sa ojačanom gumom sa cijenom oko 45 eur-a , ne znam čije je proizvodnje, nego, ima li kakva preporuka za proizvođača  da tražim isključivo po tome 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vix ti je lepo napisao - Originalni tj u pakovanju Ricambi Originali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, treba mi pomoc. Podignem haubu malo pre da proverim ulje kad ono rucica se zavukla pod plastiku kroz koju idu brisaci i ne mogu da je podignem, po mojoj proceni izgleda kao da je ceo motor pomeren ka kabini. 
Malo sam ispanicio pa ne znam sada da li smem da vozim tako auto dok ne dodjem kod majstora.

Znam sigurno da taj zadnji nosac motora nije bio 100% zdrav jer sam isao kod majstora da ga zamenim pre max 2 meseca ali on ga je skinuo i rekao da to po njemu nije jos za zamenu tako da sam odustao od tog poduhvata. U medjuvremenu sam primetio da mi i menjac u 3oj brzini poskoci kada dam gas sto sam povezao sa tim nosacem motora ali reko ima vremena, ne moram da se opterecujem time..

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf,i mene muči nešto,trese motor kao lud,baš motor,i kad stanem kao neko klokotanje,kreće lako,u svaku brzinu ide kao u sir,ne trese kad ubrzavam npr. u četvrtoj od nekih 60kmh,ništa,samo vibracije strašne,prednja tablica radi kao luda.i nekad zatrese kad krećem,ali ne svaki put,da li je to neki nosač i koji,ili nešto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da podelim svoje iskustvo sa vibracijama na motoru na stilu 1.9jtd 85kw. Naime pojavljivale su mi se povremene vibracije u vožnji i u leru, koje su vremenom postale sve učestalije. Kvačilo je takodje vremenom postalo malo tvrdje i menjač je teže ulazio u brzine a naročito rikverc, zatim se pojavljivao neki čudan zvuk iz motora koji nestane kada se pritisne pedala kvačila itd....Promenio sam donje nosače motora (reketi) i onaj ispod akumulatora (stavljen od stila benzinca). Očistio EGR, protokomer, MAP senzor i leptir usisne grane. Sipao raznorazne aditive za čišćenje sistema ubrizgavanja. Na kraju odradio dizne od kojih je jedna bila za remont ostale da se našteluju. Zatim sve španere uključujući i remenicu radilice. Na kraju se ispostavilo da je do zamajca. E sad pošto se isti raspao od njega mi je otišao ležaj spojničke na menjaču i aksijalni ležaj radilice, kao i set kvačila....na kraju cifra boli glava......

u medjuvremenu sam u tri servisa bio po mišljenja i defektažu od toga jedan koji je ovde na dobrom glasu, ali ga neću imenovati....

Manje više uvek je bila ista priča svrati u sevis onog trenutka kada osetiš vibracije, i navodno niko nije sumnjao na zamajac zato sto pri paljenju i gašenju kola nije bilo karatkterističnog zvuka metal o metal.....

ako išta drugo valjda ću posle ovoga biti miran duži period......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dan zamenjen nosač motora, levi, ispod akumulatora. Stilo 1.9 JTD 85kw. U Bogunoviću sa klupskim popustom 5300. Zamenjeno kod Gorana. Seo u auto, upalio i neverica nit se cuje, nit trese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno je zaista bio poprilicno skup iz originala (pazario sam ga jos u "Delti").

Pa ostalo kao verovanje u narodu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao i Koleta, trazio po kataloskom broju, kaže nema, pa posle kaže ima, ali nesto zbunjen bio, kao nije to taj deo, nije siguran, ali je zamenski 10500. Acron varira, od 3 do 6, ako se secam. tako da, ako neko hoce menja, nek zove Bogunovica ili Kompresor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pogresio sa izborom, samo gas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...