Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Zovi Prosporting (bivši AP) i vidi šta mogu da ti nabave 011/2463-465 ili EuroAuto ili Wint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Poštovani,
vlasnik sam fiat stila 1,9 jtd 85kw 2004 god. Imam problem sa vibracijama koje mi se povremeno javljaju prilikom vožnje i u leru obicno izmedju 1000-2000o/min. Obicno se to desi kad je motor zagrejam i pri malo agresivnijoj vožnji. Nekad traju kratko, nekad duze. I tom prilikom se auto nekako ukruti i slabije ulazi u brzine a i motor promeni zvuk, i na pedali kvacila osecam blage vibracije. Set kvacila je promenjen pre 20000km i tom prilikom je kosntatovano da je zamajac dobar. Promenjeni su nosaci motora bocni ispod akumulatora i dva donja (reketi). Ociscen je egr ventil, usisina klapna, map senzor i protokomer. Na dijagnostici je pokazana greska prekidaca kvacila koji je zamenjen ali nije obrisana sama greska.
Molim vas da mi navedete šta može biti potencijalni problem?


Unapred zahvalan!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kakva su vam iskustva nakon zamene donjih nosaca motora?

Konkretno me zanima da li oni imaju uticaja na vibracije koje nastaju prilikom paljenja (imam utisak da se tacno zbog motora strese i kabina kada motor zavergla)?

 

Neki put se bas jace zatrese kada palim, mozda jednom-dva puta u 5, 6 paljenja, ali to svaljujem na zamajac :D Zanimaju me ove "sitne" vibracije, tj ovo sto se zatrese kada upali.

 

Kad boljem razmislim, ne mogu to nazvati vibracijom. Cim upali dalje nema vibracija (bar ne nesto izrazenih, oseti se na leru malo vibriranje ali skoro neprimetno, tek toliko da mi da do znanja da radi :D ).

Nego bas kada se motor zatrese kada zavergla, zatrese se i u kabini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti donji su obicno krivi za cimanje napred-nazad, lupkanje prilikom saltanja. Moguce je da bi ti oni resili taj problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako mislim da ne bih pogresio ako ih zamenim, jer i u voznji kada naglo pustim gas imam osecaj da motor "pobegne" napred :)

 

Ali ne bih jos ni razmisljao o tome, nego kada sam isao sa tecom da gledamo onog karavan odusevio sam se kako mirno upali. U kabini nista ne zatrese, oseti se da motor trzne tamo pod haubom, ali u kabini nista :)
Pa reko' ajde da probam to da resim kod sebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gledaj, posle ovih 12-13god sigurno nijedan nije dobar i sigurno neces da pogresis ako menjas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao te donje nosace.Menjao sam ih jer je guma bila vidno popucala ali nikakve promene nisam zapazio

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/7/2016 at 4:37 PM, majkicbane said:

onkretno me zanima da li oni imaju uticaja na vibracije koje nastaju prilikom paljenja

 

Ja sam pre nekoliko dana zamenio taj donji nosac, tzv. reket i prvo sto sam primetio kada sam seo u auto posle zamene je bilo potpuno mirno paljenje i gasenje motora. Pre je umeo da se dobrano zatrese, a posle zamene nista! Tako da... da, imaju uticaja na vibracije prilikom paljenja.

 

A da ne pricam o udarcima prilikom saltanja, prilikom pustanja i dodavanja gasa, cak je i samo saltanje postalo preciznije. Mozda sam se istripovao, ali i kvacilo mi je postalo nekako drugacije, kao da je malo vislje sada, mada opet, mozda samo tripujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još ako imaš u tripu vatrene zmajeve ponudi Axiću malko tripa.

Nema uticaj na kvačilo i ne bi trebalo ni na šatlatnje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha,  zmajevi su moji drugari! 

 

Bez zezanja,  nosač je bio skroz raspadnut,  pa je mozda menjač šetao više nego što je trebalo,  mozda je i malo pao,  a sada je tamo gde treba da bude,  pa rekoh zbog toga...  Ma tripujem  sigurno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se raspla skroz guma,slikacu posle taj nosac.kad sam palio to zatrese tako da se kaseta otvori,što se tiče menjača znao je nekad da sipadne iz rikverca tj ako si na usponu pa treba veći gas za rikverc izbaci ga iz rikverca.Kad je zamenjn nosač to se nikad više nije ponovilo.

 

Inače do sad sam dva puta menjao komplet nosače,sad me više realno boli uvo da ih menjam teram dok se opet ne raspadnu,smorio se da uz svaki drugi mali servis menjam i nosače :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego onaj donji,majstori ga zovu reket.On se manifestuje tako što se zatrese pri paljenju i gašenju,ovi ostali se manifestuju u vožnji kad duže voziš u višim obrtajima oseti se da trese,tako je bar kod mene bilo kad su otišla i gornja dva nosača na auto putu se oseti da motor trese,tj prenosi vibracije na tablu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planiram zamenu oba reketa u skorije vreme. Prilikom poslednjeg malog servisa sam primetio da imaju pikotine na gumama pa bih da to zamenim. Nemam problem sa vibracijama ali sigurno neće da mu škodi. Mada možda po zameni istih i primetim neko neočekivano poboljšanje iako mislim da je sve ok.

 

@skile86ti si skoro menjao reket, koji si stavio? Da li si se raspitivao za original koliko je para?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako menjas dobre moze da se desi da bude losije nego pre, da znas da pazis sta kupujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojima. Zato se razmišljam da pitam za te oriđiđi jer vidim da je bilo masu problema sa kojekakvim zamenskim. Nadam se da nisu preskupi. Po ePeru su koliko vidim oko 40~50e komad pa ako je to realna cena i kod nas uzeo bih original. 

A da li su za zamenu....bem li ga. Nije ništa otpalo ali čim ima pukotina verujem da to nije više to a nemam razloga da čekam da se raspadnu pa da menjam....

Ću bavim pogled opet za svaki slučaj...

Moram nešto da čačkam:lol:

Ne pijem, ne pušim, ne bacam pare na garderobu, provode......ovo mi je gušt:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod mene zamenio pre dve godine radili smo alternator pa kad smo skinuli videlo se da je guma dobro ispucala.Zamenio ih ali nikakve promene nisam prinetio ni nagore ni nabolje:blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd

Mare, original sam i uzeo u AK Kole. 

Nesto preko 7k je sa popustom taj koji sam ja zamenio. Mislim da je drugi oko 6k.

Moj je bio katastrofa, ali nikakvu spec razliku nisam primetio.

I ja volim stalno nesto da cackam oko kola, tako da mi sa Deltom nikad nije dosadno. :D 

 

31 minutes ago, Markobgd said:

Ne pijem, ne pušim, ne bacam pare na garderobu, provode......ovo mi je gušt:)

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klupskim popustom ili?

Pitaću u Bogunoviću onda pa ako je ta cena naručiću ih. Naravno prvo ću proveriti stvarno stanje kad budem imao prilike.

Hvala!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, klupskim popustom.

U Ak Kole su mi dali 15% popusta na deo, iako u temi pise da je 10%, tako da su verovatno i malo jeftiniji od ostalih.

Nema na cemu. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da se resim ja trzaja mnogo je osetljiv na gas znaci 1 idem sporo i samo pipnem gas i cimne to mrzim, tako i kad pustim gas sta tu ne valja? znaci kad lepi lamela on trze set je nov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...