Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Ovako je izgledao donji nosač motora posle skidanja, odnesen da se utisne guma, to je koštalo 2500 din. Ovakav novi, original košta oko 230 jura.

Naravno, moj mehanik nije slikao kako je sredjen, moraću se zavući ispod auta da slikam.

 

Rezultat, motor se trese mnogo manje nego pre.

Čini mi se da će ista operacija ići i sa nosačem ispod akumulatora.

 

IMG_20151221_214324662.jpg IMG_20151221_214430409.jpg IMG_20151221_214437505.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo nosač košta toliko para, original, zamenski u turskoj ili nekoj drugoj izvedbi ne postoji.

 

Gde si nosio da se uradi nosač?

 

Neki majstor Sava na Telepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesreca sto nema zamenskog.


Aj' da je kao npr. onaj komplikovaniji desni na Stilu, pa da razumem, taj je oko 130 EUR. Jednostavniji je cak i od onog naseg levog ispod accu, koji sad cenom pao na par desetina EUR iz originala.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesreca sto nema zamenskog.

Aj' da je kao npr. onaj komplikovaniji desni na Stilu, pa da razumem, taj je oko 130 EUR. Jednostavniji je cak i od onog naseg levog ispod accu, koji sad cenom pao na par desetina EUR iz originala.

Za moj je taj 24000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sunce ti :help: .

Pa za maltene te pare sam odradio veliki servis i to sa delovima iz originala pre skoro 2 godine.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je kako je, nema ih puno na putevima Srbije, uvoznici rezervnih delova nemaju interesa da uvoze

Mislim da je ista priča i sa Puntom mk II sa ovim motorom jer su to mehanički, dva ista auta. Idea je samo izdignuta varijanta tog Punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovako je izgledao donji nosač motora posle skidanja, odnesen da se utisne guma, to je koštalo 2500 din. 
 
IMG_20151221_214324662.jpg IMG_20151221_214430409.jpg IMG_20151221_214437505.jpg

 

Update

danas sam se zavukao ispod auta i evo slika kako izgleda nosac zaliven novom gumom

 

IMG_20160101_152059593.jpg IMG_20160101_152112900.jpg IMG_20160101_152120770.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su pre  2-3 meseca te vibracije izludjivale. najvise mi se tresla panorama i zadnje desna vrata, e da otpadnu, zamenim levii nosac motora (uzeo originalan fiatov, sa masivnijom gumom), i bi sve lepo do pre 2 dana, kad se vibracije opet pojavile, sada tresu zadnja desna vrata, znaci kolko trese mislim otpasce.

 

Sta mislite koji sada nosac nije ok ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oticu kod nekog majstora da pregleda to, da mozda nije popustio tj sarafi da nisu popustili ako je uopste moguce.

 

A sto mi ide na zivce pa to je revija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci sam rekao da ne ulaze vise na zadnja desna vrata, samo na leva, jer sve kontam otpasce skroz kolko too trese, neverovatno.

 

A cekacu ponedeljak pa kad nekog majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update teme, odradjen i nosac motora ispod akmulatora, izgleda ovako

 

nosac_Akumulator.jpg

 

Sta sam primetio

Volan vise ne vibrira, ali i motor vise ne vibrira :)

Majstor je utisnuo mnogo tvrdju gumu nego sto je bila na original nosacima, i zajedno sa onim donjim sto sam ga odradio, desava se da sad auto mnogo vise vibracija prenosi na karoseriju sto i nije bas dobro

A sad pitanje, jel ima nacina da se ova utisnuta guma nekako napravi fleksibilnijom, recimo da se probuse neke rupe u toj novoj gumi nosaca kako bi vise amortizovala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

molim za brzinsku pomoć. Auto je nastradao malo u sudaru, pa je i došlo vreme da se menjaju nosači motora, gde kupiti kvalitetne, tj da nije Acron, na primer Birth. Čitam ovu temu i ne mogu da nađem. Koliko vidim u Autoricambi ima samo Acron, u AP sport ne nalazim da ima bilo šta za bravo/brava/marea 1.9JTD. Okrenuću sutra Kit Kommerce, ali bilo bi lepo kada bi se javio neko ko je skoro kupovao nosače, da kaže gde je kupio i ko je proizvođač.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit Komerc pozovi sutra.

Od njih Goran uzima delove i mislim da imaju izbor.

Imaš još i Euro Auto ili Gazelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...