Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Nije, nije, ovaj je desni, gledano iz kola. Kod posude za tecnost i filtera goriva. :(

Ovaj u sebi ima neko ulje. Da nije prsla guma ne bih ni znao da ima ulje. :D

Sad cu da predjem na komp pa da prelistam malo unazad, pominjao se skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da brate, to je nosac koji kosta 22000. Upravo se spremam da ga kupim :(

 

Ako hoces da vidis da li mu je iscurelo ulje moras auto da dignes, smotas pun levi i videces u unutrasnjosti nosaca da li je masno. Ali ne mozes da znas da li samo pisa ulje ili je odavno sve iscurelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg. Meni je filter pored aku-a pa sam pomešao.

Čudi me kako nema neka fora za reparaciju kada je već toliko skup. Verovatno onda retko crkava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja promenio desni ispod akumulator pre vise od pola godinu, ali evo sad opet su se pojacale vibracije. Kad upalim auto i dok je ladan motor vibriraju sedista i volan... Da li moze dolni nosaci da utice na vibracije u kabinu?

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam cene na AP sportu, za jtd 115ks je oko 10.000din. Ne znam da l' on pasuje na mjt 120ks?

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=39921

Ima neku rupu na gumi iznutra, pa kad pritisnem prstom iscuri ulje, tj glikolom, kako kaze ivan.ik.

 

Gotov je, nema dileme. Ima Acron za te pare, ali ja cu ipak da skupim lovu za original

Ja promenio desni ispod akumulator pre vise od pola godinu, ali evo sad opet su se pojacale vibracije. Kad upalim auto i dok je ladan motor vibriraju sedista i volan... Da li moze dolni nosaci da utice na vibracije u kabinu?

 

Mogu i donji i njih majstor moze da proveri. AKo se nisu raspali, onda rade. Ali verovatno te keca desni

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se spremam za zamenu tih nosaca. Stilo trese, pogotovo kad je hladan. E sad ja i majstor kao se nesto ubedjujemo da je levi (ispod akumulatora) a kad bolje razmislim moze biti bilo koji, samo sto zbog cene ne smem ni da pomislim da je desni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko turao acron desni nosac na afto?

Interesuje me da li je i on uljni kao original?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam levi nosac akron i odlican je, a juce sam kupio i desni pa cu napisati utiske danas kad bude auto gotov.

Inace, pojavili su se neki spanski nosaci koji nemaju rog onaj, a takodje nisu ni uljani vec je samo guma. Cena je privlacnih 5600 ali cim sam uzeto u tuke to bilo je jasno o kakvom se krsh kvalitetu radi.

Na kraju sam uz klupski popust uzeo akronov za 9700, i taj akron izgleda kao ozbiljna stvar. Dobar je materijal, uljani je (ima sraf za komoru iza), prilicno je tezak, sto mi uvek uliva poverenje. Kazem, danas ce biti ugradjen pa cemo videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losa vest. Akron nosac za 115 konj ne odgovara mom 120 konja. Tako da cu ga vratiti u apsport i na zalost uzeti za 22000 original :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa iz prve ruke saznajes posto sam se ja vec zaje8o...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boco na osnovu cega si zakljucio da je za zamenu desni nosac? Ja sam davno stavio Akron na mesto levog i jos uvek je pesma u kolima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovoriću ti ja. Bocca je menjao sveeeeeee što mu se okreće i drži motor a ostale vibracije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u cemu se razlikuju ako mozda znas? Cisto da obratim paznju kad budem kupovao.

Nema sta da obracas paznju, nema aftermarket desnog nosaca za nasa kola.

Ali evo razlike. Problem je sto filter necega (ulja ili goriva) udara u nosac a takodje i antifriz posuda smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto moze da bude gore (skuplje) od desnog nosaca je plivajuci zamajac. Pod uslovom da su dizne ciste pa ne trese zbog toga. Posto je Bocca menjao levi, sad ide na desni. Valjda nece stici do zamajca, bar ne jos :)

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li da se izmeste?

Moze sigurno nesto da se nabudzi, ali ja nisam u fazonu da budzim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije to neko budzenje, samo da se usrafi na drugo mesto a razlika u ceni nije zanemarljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da obracas paznju, nema aftermarket desnog nosaca za nasa kola.

Priznajem da nisam pročitao celu temu, ali jeste li gledali da li ih Febi radi?

Focusi imaju identičan problem (desni nosač je hidraulični) i ni jedan jedini nije iole dugoročno rešenje osim Febija, koji je otp. trećinu cene originala.

Febi mislim da radi Delmax između ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...