Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Imas cetiri nosaca,gde mogu dva nosaca drzati motor. Nosaci su ti sledeci:

ispod akumulatora, zatim na dnu motora, na desnom kraku postavljen je nosac i koska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras poceti od necega..za pocetak promeni taj nosac ispod acu pa proceni da li treba da trazis dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro pratio postove,cini mi se da je Nemanja pitao koliko nosaca ima Marea JTD,ali ne i konkretno o kom se problemu radi.Kako cemo onda znati koji je od nosaca-drzaca,za zamenu? Konkretno,ja sam svojevremeno na svojoj Marei TD 100,zbog osecaja da motor "seta" po motornom prostoru,menjao KOSKU,i nakon toga se sve smirilo!

A sada mi se,na Stilu JTD 115 3V,desavaju vibracije,kao da se auto na sekundu-dve,strese-nakon oduzimanja gaza,u bilo kojoj brzini.I ustanovio sam da je u pitanju jedan od dva drzaca,koji stoje paralelno ispod motora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno tako, nosac ispod aku se oseca samo na leru, kad stanes na semaforu a kao da sedis na motokultivatoru, a ne u modernom dizel autu! trese volan, trese menjac, tresu se tapaciri, sve zveci i postaje neprijatno! ali cim malo das gas to sve nestaje. e to je taj nosac ispod akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se Kolega,ali sta cemo sa Nemanjinom Mareom? Cekamo da nam izlozi svoj problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

LjubeVG i kolega.jankovic kod mene se dešava i jedno i drugo (kod Ljube na Stilu). Ja sam kosku zamenio i primetio sam poboljšanje, e sad znači trebalo bi da promenim taj ispod akumulatora i taj sa strane ali pošto ne znam koji je ja bih zamenio oba ako nisu preskupi. Ovaj ispod akumulatora sam našao na sajtu Ap sporta ima ih nekoliko i koštaju 2900-3100din ali ta dva sa strana nisam našao pa ne znam ni kako izgledaju ni koliko koštaju. Zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz nekih ranijih razgovora sa proverenim majstorima u Gluscima-servis TORINO,retko stradaju ti sa strane,a gotovo redovno koska i taj ispod akumulatora.Cini mi se da je to ustvari nosac menjaca-ispravite me ako gresim.Pa je najbolje,da posle koske,zamenis uporavo njega!

Cene su vrlo sarene-da tako kazem,ali bitan ti je i kvalitet,pa stoga nemoj da brzas,da ih ne bi za kratko vreme opet menjao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj nosač menjača nisam još čuo. Kosku sam uzeo u Kit komercu i trebalo bi da traje a ja sam planirao da na proleće menjam taj ispod akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh da nisam siguran,ali mislim da je taj nosac ispod akumulatora,povezan sa menjacem,i da nosi tu tezinu motora.Jer,slozices se,i menjac je deo motora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za vibracije kod Maree JTD,nosac ispod akumulatora ti nece igrati preteranu ulogu u smanjivanju vibracija,iz licnog iskustva ti pisem,mada svaki problem je specifican i zaseban,tako da kod tebe moguce da je drugi nosac problem.Moj predlog ti je da promenis nosac na desnom kraku,jer on u velikoj meri prenosi vibracije na karoseriju,samim tim na upravljac itd.

Edited by Acomarea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da zuris sa kupovinom svih nosaca odjednom.Posto si vec zamenio kosku i primetio poboljsanje,zameni samo taj ispod akumulatora i verujem da ce ti Marea biti kao nova!

A mozes i da poslusas Acomarea,posto covek ima iskustva sa time.U svakom slucaju,idi redom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste vi osetili jos prave vibracije :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio nosac ispod akumulatora, napravio sraf i sada je potpuno drugi auto. Hvala forumasima.

Jos jedno pitanje u vezi vibracija? Da li je moguce da dotrajala remenica alternatora takodje pravi vibracije? Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li neka metoda kojom moze da se proveri koji je nosac u pitanju ili prosto ides redom i menjas :) koje simptome daju oni nosaci odozdo,ajde za ove vibracije u kabini shvatili smo da moze biti nosac ispod akumulatora ali recimo na stilu ima jos tri komada pored ovog??

Koji nosac regulise motor pri gasenju,motor se prosto zaljulja,zatrese se cela grana od auspuha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam simptome vezane za zamajac citao sam ovde po forumu koje su probleme imali ljudi auto lepo radi ,normalno ide ubrzava jedino ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro kako hocesh ali moj ti je predlog da proverish i zamajac.ja sam menjao sve komplet , josh mi ostaje da zamenim nosac motora , taj levi , ispod akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto motor zatrese prilikom gašenja a nemam nikakve simptome zamajca. Elem, zvao sam Kit komerc i Ap sport da ih pitam koje nosače ima Marea i koliko koštaju. Ostao sam malo zbunjen.

Kit komerc:

- Leva strana 3190din

- Desna strana 6810din

- Koska 2010din

Ap sport:

- Levi 2990din

- Desni 3348din

- Centralni 7320din

- Koska 1890din

Ovo su mi čitali po njihovim katalozima za Mareu 1.9jtd i ja sam upisivao kako su govorili i Ap kaže da ima 4 nosača a Kit 3, ko laže?! Ili možda u Kit komercu nisu imali ovaj četvrti na stanju pa mi nisu ni rekli da postoji?

I koji je od ovih taj ispod akumulatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levi je ispod akumulatora. Za Mareu zaista ne znam, ali Stilo ima 4 nosača, tako da verujem da ni starija sestra nije uskraćena za jedan nosač :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako majstor moze da proveri koji je nosac u pitanju :) krene i redom menja sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...