Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

On 11/14/2016 at 9:16 AM, totti said:

Taksista vidi moju nameru i usporava da bih se ubacio ispred njega i da zbog njega ne bih čekao na skretanje desno, jer on ima nameru da nastavi pravo.

Ako je bitno - taksi je bio Punto Classic :)

A DA li si video da ima ili nema musteriju na zadnjem sedistu?

 

Kada voze musterije mnogo su kulturni.....iz sporedne kad izlazim odmah stanu.. hehehe bas se pitam zasto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ne znam sta je ovo, da li su me stigle godine ili mi se promenila dioptrija ...ali cini mi se da nikada nije bilo vise home made ksenona koji ubise, farova koji "gadjaju" avakse i slicno. Postalo je nepodnosljivo, bilo da dolaze u susret ili voze iza mene...veceras vozim i pocinjem da psujem kao kocijas. Lik iza mene vozi, osecam na potiljku toplotu njegovih farova...plavicasti ksenoni u farovima bez projektora nailaze u hordama...I na par sekundi ne vidis bas nista, vozis na osecaj. Zar ti ljudi ne vide sta rade ostalim ucesnicima u saobracaju, neko ce da pogine zbog toga...I sad, jedva zatamnjena zadnja stakla su tehnicki i bezbednosni problem a ove pokretne diskoteke nisu??? Strasno.....

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu te stigle godine, šta @totti da kaže, nego ima previše egocentričnih vozača, njima je lepo sa tim "xenonima" i baš ih briga za ostale.... meni se večeras u j.gagarina nakačio matori pasat, jos ima ona rebrasta stakla na farovima, imao sam utisak kao da sam na rentgenu. Tačno u potiljak gadja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziva istina mene u BG svaki 5 zaslepi sa tim farovima,i onda psujem im sve zivo sta mi padne na pamet,cak mu i upalim duga svetla ali jok.I onda se setim da sam ja majmun jer ih pustim na tehnickom pregledu.Ali u zadnjih nedelju dana na poslu vratio sam bar 5 zbog farova epa neces ga majci.I dosli su naknadno sa obicnim sijalicama i onda su prosli.

A juce je jedan vozac koji je bio iza mene non stop vozio sa dugim svetlima a ja sam morao da sagnem glavu jer me zaslepljuje.Morao sam da stanem sa strane da me prodje budala i to sa jugicem.

Ljudi totalno ne gledaju sta rade ni kako voze.Jednostavno voze samo za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/28/2016 at 10:02 PM, DaliborLazarevic said:
Ziva istina mene u BG svaki 5 zaslepi sa tim farovima,i onda psujem im sve zivo sta mi padne na pamet,cak mu i upalim duga svetla ali jok.I onda se setim da sam ja majmun jer ih pustim na tehnickom pregledu.Ali u zadnjih nedelju dana na poslu vratio sam bar 5 zbog farova epa neces ga majci.I dosli su naknadno sa obicnim sijalicama i onda su prosli.
A juce je jedan vozac koji je bio iza mene non stop vozio sa dugim svetlima a ja sam morao da sagnem glavu jer me zaslepljuje.Morao sam da stanem sa strane da me prodje budala i to sa jugicem.
Ljudi totalno ne gledaju sta rade ni kako voze.Jednostavno voze samo za sebe.


To treba da vazi za sve bez atesta a ne samo za one koji ti se ne svide ili koji ti se zamere.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno opšte prisutan problem koji poprima razmere epidemije !
Pre neko veče vozeći magistralom, bukvalno sam par puta usporavao zbog zaslepljenosti iz kontra smera. Sad sam počeo da tražim naočare za noćnu vožnju zbog morona.
Ima, sem aftermarket xenon wana be seljaka, i dosta njih koji voze sa dugim farovima.
A ima i slučajeva da sam bio kod lika koji ima optiku da mi našteluje farove, kaže čovek da mi farovi dobri. Pa kako dobri kad vidim sve znakove oko i ispred sebe a put skoro i da ne vidim!?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pre svega je rec o bahatosti i vozackoj nekulturi...sa druge strane, jos nisam cuo da je neko zbog toga kaznjen:-( inace, fino strucno podesavanje trazi uslove i malo znanja ali da bi snop svetla bio korektan dovoljno je 5-10 minuta ispred nekog zida i malo volje. Ovo se naravno ne odnosi na aftermarket ksenone u neadekvatnim farovima jer tu pomoci nema osim uklanjanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/29/2016 at 7:35 AM, Siciliano said:

Ovo se naravno ne odnosi na aftermarket ksenone u neadekvatnim farovima jer tu pomoci nema osim uklanjanja....

 

Kao neko ko je od 2008. u prici sa istim, a bitna mi je iskljucivo funkcionalnost i vozacka solidarnost - mogu samo delimicno da se slozim. Kvalitetan set i sijalica sa dobro pogodjenom zizom pravi itekako pravilan snop i uz korektno stelovanje moze samo da doprinese bezbednosti. Pogotovo nocu po kisi kada su halogene sijalice maltene neupotrebljive. Ako je u prici i projektor (a Morimoto Mini je danas itekako dostupan) tu tek nema price, dok se 4300K podrazumeva.

Naravno da ne branim one koje 'trpaju' kojekakve kineske budze od 20-30 EUR. Slazem se da su dobrim delom ugradjeni jeftini setovi koji razvaljuju one koji dolaze u susret, a snop bije par metara ispred vozila, uzas zivi - uglavnom losa sijalica sa Voltinim lukom totalno van zize koja rasipa svetlo na sve strane. Boje preko 5000K, kao i one koje ne nasteluju farove bilo koje vrste ne bih uopste ni komentarisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se slazem i ne vidim da nam se u bilo cemu razlikuju misljenja - kvalitetan set, jos bolje projektori, max 5000K...sve moze....Ovo na ulicama je sve suprotno od toga.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zbog bezobzirnih je poprilicno uvrezeno misljenje da je aftermarket xenon = lose i zaslepljujuce osvetljenje.

Umesto da, uz malo truda i finansija, bude obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tu se slazem...Nisam imao nameru da na stub srama vesam ljude koji kvalitetno rade ksenone niti sam to napisao vec pisem o barabama i seljacinama koji nemaju obzira niti kulture ...i osim takvih sa ksenonima ima jos toliko onih sto gadjaju nebo sa snopom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da je tih sa aftermarket ksenonima sve manje.Bar u mome kraju.Nekako su iscezli.

Il policija i tehnicki rade svoj posao ili je kraj siromasan pa se nema para.A i prosla je ta zaludjenost.

 

Sto se tice stelovanja farova treba poci od tehnickih pregleda i duznosti policije da takva vozila posalje na vanredni tehnicki.

Tvrdim da bar polovina vozaca nije svesna da su im farovi rastelovani,da postoji tockic za nivelaciju koji je uglavnom neispravan jer je crkao motorcic fara,a to se u zemlji Srbiji ne popravlja,ne zanima ih.Stelovanje na samom faru je visa matematika.Nemaju automobilskog vaspitanja,znanja i zelje da nesto rese.Teraj dok se ne raspadne...

Daj boze da ima 20ak clanova na forumu kojo bi znali sami da nasteluju farove na zidu pomocu srafcigera.A onda i da urade fine tuning svetlosnog snopa posle voznje od 10-20 km na pravcu,krivine,uzbrdice,nizbrdice.

Naci kompromis gde je snop odgovarajuci za sve uslove,ne smeta drugima a ti imas vidljivost.

Koliko puta vidim lepo nastelovane farove,sa dobrim secenjem ali bacaju jedno 15 metara od auta.

Sta li oni vide kad voze.I onda se desi-stradao pesak.

Onda o cemu pricati.

Kad tehnicki pocnu da rade kako treba sve ce biti drugacije.Nece biti samo stelovanje,vec i menjanje farova jer ne mogu proci tehnicki....

Itd,itd.Ovako mogu do sutra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema u prethodnom postu nista pogresno. Ipak,ja uvek polazim od pretpostavke da covek treba krenuti od sebe. Izgleda da je naci opravdanja u radu policije, pregleda, drzave lako i to se moze uvek....teze je sam uraditi nesto a najteze uraditi nesto u korist drugih, nesto sto je stvar kulture i suzivota pa ako hocete i altruizma...to se izgubilo i kada bljestim ko Marakana drugima u oci, kaze "ko ga j..., neka me posalju na vanredni i nameste mi to...". Tako funkcionise 50% ljudi. A to je pogresno. Ja nisam znao kako da namestim svetla a usput, veoma sam zaposlen i otac dvoje male dece ...hocu reci da nemam vremena za bacanje. Ipak sam nasao 15 minuta da na YT pogledam kako nastelovati farove i posle jos 10 minuta da to i odradim...i to moze svako osim onih " j... mi se". I mozda sam daleko od idealno nastelovanog snopa ali vodim lepo i nikome ne smetam...a to je cilj.
Slazem se da je neiscrpna tema sta treba i da je odgovornost svih u lancu ali ljudi...ajde da svako krene od onoga sto on moze uciniti, po meni je to najvazniji deo mozaika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa svim napisanim, a na forumu vec imamo DIY koja se bavi tom tematikom:

Na svom autu apsolutno identicno setujem snop kao sto je sasha015 naveo - prvo provera pada i razmaka ziza na zidu, a zatim blaga korekcija posle voznje za otvoren put, krivine, desnu ivicu kolovoza. Pa opet nazad na zid na proveru, da eventualno to sto si namestio da malo dalje i sire vidis ne smeta ljudima koji dolaze u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izluđuju me loši ljudi koji ne gledaju semafor pa prođe samo njih 2-3 na uslov gde može komotno 10 auta. A poslednjih par meseci nemam sirenu u autu pa mi je još teže.

 

Ali NS je ovo, ima se kade, ta polako derane, di' žuriš ki' da te vrag sam juri, i tako...  :rant:

 

Ne žurim nigde, samo hoću da stignem gde sam pošao a ne da gubim vreme u saobraćaju kad mogu da budem sa meni dragim ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, PremieRacing said:

Ne žurim nigde, samo hoću da stignem gde sam pošao a ne da gubim vreme u saobraćaju kad mogu da budem sa meni dragim ljudima.

 

Da, kao da ima ljudi koji ne žele da stignu tamo gde su krenuli, tj. kao da im je cilj da što duže putuju u nekoj klasičnoj gradskoj dosadnoj vožnji...ne kontam ih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije baš konkretno saobraćaj ali neki prakinzi su očajni

 

kod mene je drveće kod parkinga pustilo korenje te se asfalt izdigao i samo džipovi mogu da se parkiraju tu

ili suprotna situacija, povade drveće ali ostanu rupe i lagano možeš da upadneš dole, kao što je parking kod piramide ili onaj kod sportskih radnji kod arene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene izluđuju biciklisti. Ne svi, ali očigledno masa njih je ubeđena da za njih propisi ne važe, naročito oni koji se odnose na jednosmerne ulice, obavezu korišćenja biciklističke staze kad je ima ( a u NS ih ima dosta, kao i biciklista ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...