Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Mene juce jedna gospodja sterala sa puta, verovatno misli posto je auto jaci od bicikle, onda ja treba da se sklonim. Isli su u suprotnim smerovima ali posto je vozilo bilo zaustavljeno u njenoj traci onda je "logicno" da i ja sidjem sa puta da bi ona prosla... Usput oba polomljena retrovizora a ono malo sto je ostalo, to je sklopljeno, verovatno je u pitanju aerodinamika ili mozda da ne kaci bicikliste koje stera sa puta... :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas jedan drski, bahati, bezobrazni, ne znam kako da ga nazovem, parkirao u kruznom toku u centru Subotice, pa autobus nije mogao da prodje od njega, napravio opstu pometnju, zastoj!  :realmad:

 

U pitanju je bio crni Citroen C5 karavan, SU-065-TK, nisam stigao da slikam... covek opusteno ostavio auto vise od petnaest minuta! A autobus ostao u sred kruznog, otvorio vrata i pustio putnike da idu... sta ce drugo... 

:thumbdown:

 

A policije, komunalaca, pauka, ni od korova... mada ni oni ne bi mogli da pridju, kada su okolo sve jednosmerne ulice koje se ulivaju u taj kruzni tok... vozaci su na kraju okretali i u kontra smeru isli... 


Ne znam da li ovo spada ovde ili u bahatoparkiram... mada to nije bilo pakiranje... 

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

U pitanju je bio crni Citroen C5 karavan, SU-065-TK, nisam stigao da slikam... covek opusteno ostavio auto vise od petnaest minuta! A autobus ostao u sred kruznog, otvorio vrata i pustio putnike da idu... sta ce drugo... 

:thumbdown:

 

Pošto se vozač autobusa tretira kao profesionalni vozač onda treba da predvidi sr*nje na vreme pa da stane pre kružnog i da ne blokira raskrsnicu tj. kružni. . 

 

To svakako ne umanjuje odgovornost vozača C5-ice (koji je možda tu parkirao jer je doživao srčku, a možda i nije :) ), ali uvećava odgovornost vozača autobusa ;) Ako je auto stajao 15min policija je mogla doći da je neko pozvao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ne praktikuju pozivanje policije posto najcesce dobiju samo ismejavanje u facu... Danas su stvarno pomahnitali po kruznim tokovima u Subotici, ja sam sad bio u gradu i ide baba, gura bajs u kontra smeru od kruznog toka jedno 1.5m od bankine, jedva vozila prolaze izmedju nje i ostrva :turned:

 

Baba je seda, niska, matora, nisam vido tablice :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je pakirao i da si cekao 3min i da si iznerviran pozvao cak i da su hteli izaci mozda bi otisao i nista se ne bi desilo, prvo je bilo potrebno znati da ce ostati 15 min i blokirati a drugo ne izlaze ni za puno bitnije stvari a ne za ovo bilo saobracajci, panduri ili komunalci... Pre koji mesec me iseku panduri u raskrsnici ja zazvonim zvoncem ( :laughing: ) i ovaj mi opsuje mater... Tako da dok ne uhvatimo kuke i motike i pocnemo im lomiti koske da se nauce reda, za mene su samo obicni mafijasi koji uteruju reket... 

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno si u pravu, bar sto se prvog dela posta tice :D

Sta bi vredelo da sam pozvao ikoga, dok bi se iko smislio da dodje, ovaj bi otisao... jedino da sam legao pod kola... a ne verujem ni da su validni snimci civila, posto je bilo dosta njih, dok je cekalo, uzelo telefone i slikalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre koji mesec me iseku panduri u raskrsnici ja zazvonim zvoncem

 

 

Ovo se i meni juce desilo, pogresno se prestrojili a mrzi ih da produze i po propisu urade polukruno kasnije, nego seku celu kolonu (ja bio prvi)... Svirao im i ja, i ovaj mucenik sto je bio iza njih (isao pravo a morao da ih ceka dok se ubace ispred mene), moze i se...

 

Nego zamalo da imam karambol, i to lancani! Na magistralnom putu vozim u koloni oko 60-70, U SUSRET nam nailazi sanitet pod rotacijom, a lik ispred mene (suprotan smer u odnosu na sanitet), se nesto istripovao i krenuo da se sklanja uz bankinu i nicim izazvano nabode kocnicu!!! Jedva sam uspeo da ukocim, kao i ovi iza mene, a boga mi bilo je blizu... Doslo mi da ga spakujem u taj isti sanitet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista, ja pre par nedelja kad sam se vracao sa fudbala u 8 uvece, bila magla, kisa.. i covek na ibarskoj ide u rikverc.. prvo gde su dve trake, pa udje gde je samo jedna, tad ga vise nisam video u retrovizoru, ko zna mozda se i nesto desilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas da nije nista, promasio je prvo iskljucenje, za Jurija Gagarina, bio u skroz levoj traci na sred one krivine, iza visokog zida pa se nije video, ja sam isao levom trakom oko 80 km/h pa kada ti se pri toj brzini na 20ak metara pojavi lik koji ide u rikverc na tebe nije ni malo prijatno, srecom pa je srednja traka bila slobodna da ga eskiviram!

Ima raznih ludaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li se meni čini ili se na većini semafora zeleno jedva vidi ili se uopšte ne vidi, da li su semafori prljavi ili nešto drugo ne znam. Crveno se vidi ali samo jer je boja jarkija

Share this post


Link to post
Share on other sites

što greška, evo i ovde se žale na prljavi semafor

http://www.mojarijeka.hr/korisnik/Vedran/tuzibaba/semafor-u-vukovarskoj-pregorene-zarulje-i-prljavi-semafor/

 

a ako u nekoj reci može da se desi zašto ne bi ni u bg-u gde ima 100 puta više vozila, nemoguće je da su čisti ako se jedva vidi svetlo tek ispred semafora kad dođem

na nekim (verovatno novijim semaforima) se jasno vidi iz velike daljine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa tobom, ima semafora koji su totalno mutni, pogotovo uslovne desne strelice. Kada je jako sunce, vrlo lose se vidi.

Inace, i ja pre neki dan videh jednoga na NBG strani mosta na Adi koji se vraca u rikverc jer je promasio skretanje.

Za 2-3 minuta obilaska dovoditi i sebe i druge u opasnost, stvarno mi nije jasna ta logika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije jedini,  već nekoliko takvih sam ujutro video da se vraćaju u rikverc na mostu, nisu mi jasni...  

A ima i semafora koji su sa zadnje strane loše zatvoreni,  pa udari sunce od pozadi i izgleda kao da svetle sva tri svetla, takav je recimo kod servisa beo car na Novom bgdu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

penzosi koji je klate na trotoaru čas oće čas neće da pređu i onda kad ja skontam da ipak neće i krenem onda mi se bace na kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da napišem nešto kontra, tj šta me oduševljava u saobraćaju.

Oduševljavaju me ljudi koji prate saobraćaj, pa tako nekim svojim postupkom nešto olakšaju drugim učesnicima. Konkretno - jutros prilazim semaforu posle Dejton pumpe, u smeru ka Zelenom vencu. Vozim srednjom trakom, pored mene u žutoj traci taksi. Na semaforu treba da skrenem desno, gde za to postoji uslovna strelica. Polako usporavam da se ubacim iza taksiste u delu gde prestaje žuta traka i dajem desni migavac. Taksista vidi moju nameru i usporava da bih se ubacio ispred njega i da zbog njega ne bih čekao na skretanje desno, jer on ima nameru da nastavi pravo. Svaka mu čast. Nikad nisam voleo da generalizujem nacije i profesije, a ovo je dokaz da nisu svi bahati i nekulturni :respect::clap:

 

Ako je bitno - taksi je bio Punto Classic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ja u kolima sa zenom, ispred nas kombi koji hoce da se okrene, usao nosom u bocnu ulicu i hoce u rikverc da mi presece putanju, ako me kontate, ja usporim, blicnem mu da krene jer iza mene ide kolona i sigurno ga nece pustiti, covek se okrenuo za 3 sekunde a zena mi vec skocila na kicmu zasto ga pustam, a ja cak nisam ni stao, samo usporio, covek iz kombija se lepo zahvalio i svi srecni, a zene to nikada nece razumeti (i poneki muskarci...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...