Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Lep auto.Veliki plus za auto menjace sa 7,8 ili 9 brzina.Konacno benzinci mogu da se vrte na male obrtaje kada izadju na auto put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da stvarno bez lazne skromnosti ne mogu da se porede. Meni je ovo treci auto po redu (prvo i30 1.6 122ks atmo, Tipo 1.4 95ks i sad ovaj ) i utisci u voznji su meni licno stvarno fenomenalni. Siguran sam da ima mnogo boljih ali sama upravljivost mi je neverovatna - precizan, drzi u krivini, sedista koja imaju bas dobru bocnu potporu, ubrzanje - turbo se pali u sport modu bukvalno odmah i cini mi se da je jako dobro uparen sa menjacom iako nekad u visokim obrtajima zna da se zbuni kada pustim papucicu gasa verovatno je nastelovan da ima 100% snage na raspolaganju pa ostane koji sekund u visokim obratajima sta znam. Zvucna izolacija vrlo vrlo dobra, jednostavno iskreno pravo uzivanje u voznji.

 

U comfort i eco modu je lagan, tu vec postoji sigurno 1 sekund kada se potopi gas dok ne puvuce u punoj snazi. Inace ovo mi je prvi automatik, trebalo mi je bukvalno 5 sekundi da shvatim da se sigurno vise nikada necu vratiti na manuel, makar po Beogradu je spas :D

 

Na njemu su 225/45/r18 i dosta je udobniji od Tipa na kome sam imao 225/45/r17, ali rupe se i dalje osete, ne bih mogao da kazem da ih upija i da je preudoban po BG ulicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dizele u A, B, C i jos nekim klasama znam ide dci motor, a zanima me jesu li ovi benzinci kao kod tebe njihovi izvorni iz mečke ili... 

Inače meni ova sedan verzija ako nije C ili neka veća klasa malo čudna ali ih je sve više na našim putevima. Srećno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinac 1.3 je Reno-Nisan-Daimler masina.... fantastičan. Inace, vezano za komentar oko obrtaja, nije samo do menjaca, sam motor je tako konstruisan. Max torque mu je vec na 1600 o/min. Vozi se maltene kao dizel osim sto je jos elasticniji od npr. 1.5 dci???

Ja ga vozim poslednjih mesec dana u verziji 1.33 tce 140 ks i malo je reci da sam odusevljen.

Inace,@Andrija93, sve cestitke na mecki, sjajan auto u svakom smislu.

 

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Axic said:

Za dizele u A, B, C i jos nekim klasama znam ide dci motor, a zanima me jesu li ovi benzinci kao kod tebe njihovi izvorni iz mečke ili... 

Inače meni ova sedan verzija ako nije C ili neka veća klasa malo čudna ali ih je sve više na našim putevima. Srećno :D

Pa znas kako morali su negde da ustinu da bi auto izgledao skladno, sto stvarno i izgleda sa svojih 4.55m i cinjenica je da u kabini ima manje prostora nego npr u Tipu - pre svega na zadnjoj klupi iako je Tipo ja mislim 4.36 sto je 20cm krace, ali meni je to nikakav faktor zapravo ovo mi nekako taman dodje za moje potrebe.

 

10 hours ago, Siciliano said:

Benzinac 1.3 je Reno-Nisan-Daimler masina.... fantastičan. Inace, vezano za komentar oko obrtaja, nije samo do menjaca, sam motor je tako konstruisan. Max torque mu je vec na 1600 o/min. Vozi se maltene kao dizel osim sto je jos elasticniji od npr. 1.5 dci???

Ja ga vozim poslednjih mesec dana u verziji 1.33 tce 140 ks i malo je reci da sam odusevljen.

Inace,@Andrija93, sve cestitke na mecki, sjajan auto u svakom smislu.

 

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

Hvala jeste sad sam pogledao na 1460 je max torque i na automatskom @knezevic76, nema sta onda se razumemo kako lepo ide :D

 

Edited by Andrija93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...