Jump to content
FAS Goran
Tadej

P: Skoda Octavia gradirana 1.6 d DSG 2018.

Recommended Posts

Zemunci naje*ase kao zuti od ovog zadnjeg nevremena :(, vidim da je slikano u Dragana Rakica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam predstavu koja je inace cena za ovakav auto a da nije gradiran, ali kolegi sa Galenike kome je auto ( i40 karavan ) ovako slicno ostecen su trazili 1200e za popravku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zemunci naje*ase kao zuti od ovog zadnjeg nevremena , vidim da je slikano u Dragana Rakica.

Da, tu sam bio u prolazu za slikanje inače auto je bio u Banatskoj u trenutku kada je padao grad

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Zemunci naje*ase kao zuti od ovog zadnjeg nevremena :(, vidim da je slikano u Dragana Rakica.

 

Kod mene u naselju subdobrom delu automobila koji su bili napolju parkirani pukla stakla :(

Bas mi bilo krivo kada sam video ganc nov Q3 sportback sav izubijan. Nadam se da je vlasnik uplatio kasko.

 

i izvinjavam se za off, srecna prodaja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemam predstavu koja je inace cena za ovakav auto a da nije gradiran, ali kolegi sa Galenike kome je auto ( i40 karavan ) ovako slicno ostecen su trazili 1200e za popravku. 

Mislim da trenutno koriste situaciju, verovatno će to biti povoljnije kako bude prolazilo vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tadej

Imas pravo, verujem da je tako, nasa posla... Empatija NULA. 

Kad se samo setim 2014., poplava... Cena flasirane vode otisla u nebesa. Da je drzava kao sto nije, takve bih na sve gradske bilborde na stub srama! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisah bas na nekoj temi, sta reci, nasa posla :2guns: .

U Coroni su najobicnije papirne maske isle i do 200-300 din. Pre neki dan prolazim pored apoteke u kraju, zelepljena cena u izlogu 6 (i slovima SEST) din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da sam sa Bež. kose imao sam sreću da taj vikend ne budem u BG-u. Doduše vozim službeni auto pa je sekiracija manja. Ženina Musa ostala na parkingu, ima samo dva ulubljenja na haubi. Panorama srećom nije oštećena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kojoj empatiji pricate, ti ljudi zive od tog posla, ne vidim zasto bi sad nekom izlazili u susret sa cenama, ako je taj konkretno jak sa cenom nije jedini, odes kod drugog povoljnijeg a sigurno ga ima. To je isto kao sto postoje auto lakireri koji ce ti farbati auto za 500 ali i onaj koji ce ti traziti 1500, mehanicar nekom uzme 50e a drugi za isti posao naplati 150, znaci sad bi i mehanicar trebalo da se sazali sto ste imali kvar i da vam radi dzabe ili manje naplati :) ja to ne gledam tako, neko svoje znanje naplacuje debelo neko radi za sicu, to je prosto tako u svim bransama a na tebi je izbor, ides tamo gde je jeftnije, ajde da je taj jedini maser u drzavi pa da kazes koristi guzvu sad ali brate ima ih koliko hoces...komsiji neki lik iz KG uzeo 200e ceo krov, hauba i malo stubici sto je super cena neko bi za farbanje uzeo bar duplo vise.

Korona je bila nesto drugo i nije za poredjenje

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
O kojoj empatiji pricate, ti ljudi zive od tog posla, ne vidim zasto bi sad nekom izlazili u susret sa cenama, ako je taj konkretno jak sa cenom nije jedini, odes kod drugog povoljnijeg a sigurno ga ima. To je isto kao sto postoje auto lakireri koji ce ti farbati auto za 500 ali i onaj koji ce ti traziti 1500, mehanicar nekom uzme 50e a drugi za isti posao naplati 150, znaci sad bi i mehanicar trebalo da se sazali sto ste imali kvar i da vam radi dzabe ili manje naplati  ja to ne gledam tako, neko svoje znanje naplacuje debelo neko radi za sicu, to je prosto tako u svim bransama a na tebi je izbor, ides tamo gde je jeftnije, ajde da je taj jedini maser u drzavi pa da kazes koristi guzvu sad ali brate ima ih koliko hoces...komsiji neki lik iz KG uzeo 200e ceo krov, hauba i malo stubici sto je super cena neko bi za farbanje uzeo bar duplo vise.
Korona je bila nesto drugo i nije za poredjenje

Ne treba niko da mi učini, ali ako je do juče nešto bilo 100 a posle nevremena 200, mislim da nije ok ali ajde....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tadej

Za takve imam samo jedan naziv, ali ne bih posto nije primeren za forum. Caskali smo bas apropo ovoga, bilo je u nekom clanku okacenom u drugoj temi:

On 8/8/2023 at 12:07 PM, Ivan said:

Apropo clanka iznad, samo neka mi neko objasni ovu logiku :lol: :

- "Pored toga, zbog ovih svih havarija na kolima, dodatno su popunjeni kapaciteti i to neminovno vuče jedno za drugim posledicu da se naravno i cena usluge povećava, zato što je obim posla daleko veći nego inače".

-"Moja pretpostavka je da mogu cene da odu i na duplo, zato što je jednostavno nemoguće postići sve to i verovatno će to samo po sebi tražiti više materijala, više truda, ostajanje prekovremeno na radnom mestu, tako da pretpostavljam da može da se desi da nešto što je koštalo 10 bude sada trenutno i 20"

 

Pretpostavljam da i vama poslodavac odmah duplira platu cim imate vise posla ili primeti da se vise trudite... Podseca me na Coronu i period kada je najobicnija papirna maska kostala po 200-300 din, a sada je imate i za 6 dinara po apotekama. Teski bezobrazluk i koriscenje tudje muke, nasa posla :thumbdown: .

Apropo popravke haube od soma EUR (i to po "starim" cenama pre ovog zadnjeg poskupljenja :D , znaci mozda bude i vise)... Pa svako normalan ce uzeti drugu haubu (za vecinu narodskih modela), izvlacenje je apsolutno neisplativo i sa upitnim rezultatima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Tadej said:


Ne treba niko da mi učini, ali ako je do juče nešto bilo 100 a posle nevremena 200, mislim da nije ok ali ajde....

nisam ni mislio na tebe nego generalno kazem, ali ako znas da je cifra pre ovog nevremena bila manja pa skocila onda to nije ok ali opet ima drugih majstora jeftinijih kad ljudi provale da je poceo da dere nece verovatno ici kod njega nije bogom dan za taj posao

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, OMP said:

nisam ni mislio na tebe nego generalno kazem, ali ako znas da je cifra pre ovog nevremena bila manja pa skocila onda to nije ok

Pa o takvima i pricamo ;) . Koji koriste tudju muku i pocinju da deru na konto toga.

Niko od nas sigurno ne misli da se zbog posledica nevremena neko "smiluje", skida cene i radi volonterski.

Uradi, zaradi, itekako cenim svaciji posao i trud - ali ne duplirajuci cene na konto toga sto je nekome u nesreci trenutno hitno da pokrpi auto, spreci da ne ulazi voda zbog ledom izlomljenih stakala, pada drveta i sl. A daleko manji procenat ljudi ima garaze i nadstresnice.

I da, mislim da je ista prica i flasirana voda za vreme poplava i maske u Coroni i popravka gradiranih i izbusenih automobila... Daaaaaaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro izbegnes takvog majstora ides kod drugog koji je povoljniji, nisu valjda svi digli cene na konto nevremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg sad ima ih toliko nisu valjda svi oni koji se uce, po KG a mislim i KV ih ima nekoliko hvaljenih, ovde kod mene mahom tamo teraju i hvale ih. Sad ako hoces bas ispred kuce da ti bude neki majstor koji to radi onda jbg moras da platis tog skupog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...