Jump to content
FAS Goran
djunis82

Naduvenko (Golf Sportsvan)

Recommended Posts

4 hours ago, Dale said:

A sta je ovo 91 i 95 u plavim kvadraticima?

 

Oznaka goriva. Pošto nemaju 98 oktana, a nisam sipao 100, onda 91 označim običan benzin, a 95 bolji.

Glupo je što nemaju polje za unos prosečne brzine. Korisnije bi bilo nego ono čekiranje grad, magistrala, autoput

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/26/2023 at 2:57 PM, djunis82 said:

Vozio do Grčke i nazad, plus još lokalne vožnje. 

Auto baš dobro pegla dugu prugu. 

Ne zamara vožnja, a primetan je broj konjâ kad se svi stave u pogon, sva međuubrzanja 90-130, 120-160 odradi bez problema i prilično lako

Evo i više podataka o potrošnji 

 

Screenshot_20230726_145304.png

 

 

Smešne potrošnje za te brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/6/2023 at 5:21 PM, djunis82 said:

Oznaka goriva. Pošto nemaju 98 oktana, a nisam sipao 100, onda 91 označim običan benzin, a 95 bolji.

Glupo je što nemaju polje za unos prosečne brzine. Korisnije bi bilo nego ono čekiranje grad, magistrala, autoput


Meni ovo liči na spritmonitor. Ima polje za unos prosečne brzine. 
 

Imaju 95 i 98 oktana, a 98 je otprilike isto sto i 100. Ima i za jača goriva 100+. 
 

Taj 1.4 od 150ks je dobar motor, ne pravi probleme. 
 

Kvačilo je suvo na DSG, ako je motor do 250Nm, zloglasni DQ200. Ako je preko, ima mokra kvačila. Normalno kad se vozi u ne preterano teškim uslovima, taj menjač je korektan. 

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, nidza said:


Meni ovo liči na spritmonitor. Ima polje za unos prosečne brzine.

 

Imaju 95 i 98 oktana, a 98 je otprilike isto sto i 100. Ima i za jača goriva 100+. 
 

Taj 1.4 od 150ks je dobar motor, ne pravi probleme. 
 

Kvačilo je suvo na DSG, ako je motor do 250Nm, zloglasni DQ200. Ako je preko, ima mokra kvačila. Normalno kad se vozi u ne preterano teškim uslovima, taj menjač je korektan. 

Jeste Spritmonitor. Ne videh to polje. 

Evo, šta mi daje kod novog unosa

image.thumb.png.bf22bf4ce1d9f0266d3c1b419d95571c.png

 

Što se tiče menjača... Kažem sebi da ovo nije neki specijalan model menjača u ograničenoj seriji (nije to 1.4 12v motor u Fiat Brava)

Masovno je proizvođen i ugrađivan.

JBG, dok traje, traje, imaće leka i za njega, ako baš zakuca. 

 

Nego, kad sam bio na servisu u Šimandliju, ništa mi nisu rekli za menjanje ulja. Pitao sam ih i kažu da je to ono "ne menja se"? 

Šta da radim? Da menjam samoinicijativno ili?

22 hours ago, moron said:

Smešne potrošnje za te brzine

Da, sasvim prihvatljive za benzin, automatik.

Prekucao sam podatke o prosečnoj brzini (pisah je u beleškama na Spritmonitoru) i prosečnoj potrošnji 

 

Prosečna brzina Prosečna potrošnja
35  7.27
74 6.79
53 7.31
89 6.35
75 6.69
Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nema ulje u kvačilima, ali ima u aktuatoru i klasično menjačko ulje među zupčanicima, nemam pojma stvarno da li je to sve jedno te isto. 

 

 

image.thumb.png.0eec1be625c9ce3c05b92619286a0bd2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, nidza said:

On nema ulje u kvačilima, ali ima u aktuatoru i klasično menjačko ulje među zupčanicima, nemam pojma stvarno da li je to sve jedno te isto. 

 

 

image.thumb.png.0eec1be625c9ce3c05b92619286a0bd2.png

Bravo! Kod opcije "board computer" bilo mi "n/a", zato mi uopšte nije ni nudilo to ispod "Gas station sekcije".

Sad ću dopuniti brojeve

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/8/2023 at 7:57 PM, nidza said:

 

 

Kvačilo je suvo na DSG, ako je motor do 250Nm, zloglasni DQ200. Ako je preko, ima mokra kvačila. Normalno kad se vozi u ne preterano teškim uslovima, taj menjač je korektan. 

Zašto je zloglasni?

Prvih par godina proizvodnje je imao problem sa pucanjem kućišta akumulatora hidrauličnog ulja ili kako to već nazvati. Kada je taj problem evidentiran isti deo je napravljen robusnije i problema više nema.

Dakle slična stvar na multi air motorima na Fiatima.  Prve generacije su imale problem posle je to rešeno.

 

Na DQ200 se kao ne menja ulje jer se  ne kontaminra sa potrošnim delovima kvačila. Dakle predviđeno je traje koliki je životni vek automobila tj 250 000 Km.

U njega ide obično menjačko ulje i naravno da je poželjno zameniti ga kao i na manuelnom menjaču.  U hidrauličnu jedinicu ide drugačije ulje ali unutar nje ima filter. Ja sam kod sebe promenio samo menjačko ulje jer nisam 100% siguran za specifikacije hidrauličnog. Trebalo bi da je normalno ali kažem nisam 100% siguran pa ga nisam menjao. Auto je prešao 245000 Km normalne vožnje i sa menjačem nije bilo problema. Kvačilo još nije menjano. Inače zamena  kvačila je 600e koliko sam čuo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvezena tura do Kopaonika i nazad.

Odlazak preko Jošaničke banje, povratak preko Rudnice, stvarna potrošnja 5.83, bord 5.5

Ide dobro, kad treba da se pretekne na Ibarskoj, to uradi bez problema, oseća se da ima snagu.

Uzbrdo, opušteno.

 

 

 

IMG_7892.jpeg

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude baš sve sjajno potrudila se jedna greška koja se, koliko vidim, često javlja kod DSG.

Naime, povremeno, tokom vožnje ili kad startujem auto, flešne mi ovakva poruka (foto je ilustracija sa neta, pošto ne stižem da je uhvatim kod sebe, brzo nestane)

 

 

Untitled.png

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, IDzO said:

Na službenom B7 nisam viđao ovakvu grešku.

Da li je veliki i skup posao da se ovo popravi?

Na britanskim sajtovima kažu 250-300 funti. 

Mada, posle sam video da ima i neko jednostavnije rešenje, neki sitan osigurač, šta li već, se promeni pošto mu oksidiraju kontakti.

A ima i kao rešenje da treba šaltati brzo menjač napred nazad (ne u vožnji), pa se te prljavštine kao uklone. 

Fora je da on uopšte ni ne ostavlja zapis greške, niti išta utiče u vožnji. 

Pitaću u servisu, kad stignem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je zato i otisao na oglase u Norveskoj. Tadasnjeg vlasnika uplasila najava problema sa dsg-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neee!

prodao ga je zato jer mu je dosadno.

Otplatio kredit, garancija istekla, treba ulaganja u auto i naravno da će ga prodati i kupiti novi .

 

Ja ovakvu grešku još nisam imao ni video, baš me interesuje šta je to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjene 2 svećice i prednji sileni.

Što se tiče one greške što blinka, kažu da ne smeta ništa.

Probaće na drugom Sportsvanu (kojem se isto pojavilo) da zamene taj neki svič, jbmlga šta je (60-70e).

Kažu da dođem i ja, ako uspeju.

Ako ne, jedna od opcija jeste menjanje te ručke menjača i kućišta, 250-300e, ali opet kažu to je prosto tako kod tih DSG, ta greška ne utiče realno.

Videću.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne bude baš sve sjajno potrudila se jedna greška koja se, koliko vidim, često javlja kod DSG. Naime, povremeno, tokom vožnje ili kad startujem auto, flešne mi ovakva poruka (foto je ilustracija sa neta, pošto ne stižem da je uhvatim kod sebe, brzo nestane)  

 

Untitled.thumb.png.127cbcd6f1be2cb97f6b28e1dac6a58d.png

 

 

Ovo ti je kvar ,nazovi kvar,fabricka greska ,od 30tak evra ,ja sam to resio vrlo prosto a samo da pronadjem slike poslacu ti ovde koji deo ces da narucis ,zamena je 30tak minuta Послато са 22101316G помоћу Тапатока

Evo nasao sam, ako ti je rucica menjaca sa crnim kucistem a verujem da jeste ,ovo ti treba ,ja sam narucio dal bese u Auto Škodi u Čačku

Evo kod dela :5Q0713128A

 

 

 a na You tube imas kako se montira.

 

a550d2041e38fbcb009488286c4266f2.jpg

 

 

Nemoj niko da te zaludjuje da se menja rucica menjaca ....a to sto ti javlja kvar prvo ce s vremena na vreme pa ce posle stalno ,ja sam jedno vreme prskao kontakt sprej i na kraju narucim ovaj senzor i resim sve.A to sto pravi problem je mikroprekidac koji se zaprlja i zalepi od upotrebe.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока

Evo slike samo sa drugog foruma isto ja 2206d78018696a67bb0d80f9f0c5c0f1.jpg

Послато са 22101316G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Đole, ovo vredi čašćavanja! :cheers:

kad si ti zamenio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proletos sam zamenio,od alata ti trebaju toreksi ali najbolje bi bilo da nabavis onaj savitljivi srafciger na koji se stavljaju nastavci,ili da skidas celu konzolu oko rucice menjaca ...videces na You tubefullsize.jpg

Послато са 22101316G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/27/2023 at 4:46 PM, Djole_M said:

Ovo ti je kvar ,nazovi kvar,fabricka greska ,od 30tak evra ,ja sam to resio vrlo prosto a samo da pronadjem slike poslacu ti ovde koji deo ces da narucis ,zamena je 30tak minuta Послато са 22101316G помоћу Тапатока

Evo nasao sam, ako ti je rucica menjaca sa crnim kucistem a verujem da jeste ,ovo ti treba ,ja sam narucio dal bese u Auto Škodi u Čačku

Evo kod dela :5Q0713128A

 

 

 a na You tube imas kako se montira.

 

a550d2041e38fbcb009488286c4266f2.jpg

 

 

Nemoj niko da te zaludjuje da se menja rucica menjaca ....a to sto ti javlja kvar prvo ce s vremena na vreme pa ce posle stalno ,ja sam jedno vreme prskao kontakt sprej i na kraju narucim ovaj senzor i resim sve.A to sto pravi problem je mikroprekidac koji se zaprlja i zalepi od upotrebe.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока
 

Evo slike samo sa drugog foruma isto ja emoji3.png2206d78018696a67bb0d80f9f0c5c0f1.jpg

Послато са 22101316G помоћу Тапатока
 

Update Upravo zamenio uz mali servis. Nisam u sopstvenom aranžmanu, već kod majstora, pošto sam za te stvari dvostruko levoruk, a i cena usluge je bila razumna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...