Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

Prodje onaj vikend -- jbg. , evo ovde 2-3 slike , a bice i posebna tema na leto .............. :lol:.

Burazer prezadovoljan stilom a ja se navikavam na ovo cudo -- mada ide ekstra .............. :).

 

IMG_20181217_150113.jpgIMG_20181217_150124.jpgIMG_20181217_150147.jpg

 

 

Edited by neshaoct
split Topic & izmenio naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si zadovoljan potrošnjom?
Jel na benzin?Kako je tekao proces navikavanja na manji obrtni momenat?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slava sutra pa ludilo -- potrosnja bukvalno ide od 5l pa do 10l zavisi kako ga cepas i kako prebacujes stepene prenosa -- a ide ekstra , jeste benzin je 1,2 tsi motor (turbina).

Jos se navikavamo na sve ISKRENO -- auto se unutra ne cuje da radi uopste kad stanem na semafor , prvi dan sam imao trip da mi se ugasio na semaforu a obrtaljka radi ......... :D. To je meni za prelazni period od max. 2-3 god. jer cekam lovu za 30 god. u epsu + on i ide sve za ucesce , za nesto novo.

Ja znam sta cu kupiti novo samo ako sve bude po planu -- nista ne pricam za sada da sebe ne izbaksuziram .............. :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala nidzo -- za sada je dobra ............. ;). sto ja kazem vracam se korenima , jedan dizel i jedan benzinac ............. :lol:.

 

a za novi ako ga i bude videcemo -- ima vise kanditata u opticaju.

 

jutros u 6 kazem ajde da upalim punta (nije paljen vise od 7 dana) mali zvrk upali na pola kljuca i odosmo u crkvu ............. B).

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam gde ovo da stavim pa glavnokomanujuci neka prebace gde treba -- kao savet .............. ;).

 

vec pet dana palim yetija ujutro i osetim miris goriva (benzina) spolja (slabiji ali se oseti) kao da dolazi iz auspuha ili sredine vozila , i posle voznje nema nista -- sve OK ........ pregledam sve i sve suvo kao barut.

u tih nekoliko dana sipao sam gorivo na 2 razlicite pumpe i sta je bio problem (par majstora su mi svasta govorili preko tel. sta moze da bude -- znamo se) , a bilo je samo dobro ne zavrnut cep goriva -- sidjem dole odkljucam ga tj. odvijem ga i onda ga zavrnem do kraja pa jos 2-3 puta klik - klak da se cuje , zakljucam ga i sve OK -- SETIO SAM SE DA SAM TAKO I NA STILU ZATVARAO CEP ........... :mellow:.

ovi na pumpi cim malo pridje zakljucaju ga , a on nije nalegao kako treba.

bas sam se istripovao ovih dana -- iskreno kazem ............. jbm. ti skodu i sve.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto razmisljam o Yetiju, mada tdi od 140/170 ks. Do sada sam nasao da je izuzetno kvalitetan automobil ali zamerka ide za buku na autoputu a ja sam bas tu vecinom vremena. Nikada se nisam vozio. Opelo ima cw 0.28 a yeti 0.36 i ako mi je potrosnja na vektri za 5000 km oko 6 kod Skodilaka bi mi bila izmedju 7 i 7.5. Ostaje dilema da li se isplati 1000 eur po godini doplate.
Tebi zelim puno srecnih km i da uzivas u kolima.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema danijele , stilo je zavrsena prica ................ :).

 

hvala zunto , komforan auto -- noviji , sve zategnuto u njemu. u ovom mom bas nema buke ni malo ali je benzinac 1,2 tsi , sedista onako tvrda -- utegnuta , visoko se sedi , meni to odgovara sada. iskreno jos ne mogu da se naviknem na tu tisinu u odnosu na stila po pitanju rada motora. isao sam i auto putem tisi je od stila mnogoooo. sad za dizela yetija ne znam -- ni ja se nisam vozio ni u jednom.

a za punta necu nista -- kad njega uzmem ponekad od cere usi mi otpadaju od buke , ide on OK ali brate i dere se za sve pare -- 1,3 dizel (multijet) ................ :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodata navigacija stilo + mali dvd i kupljena multimedija za yetija (ostao i mali kusur) -- tipska ali model zenec 2010. posle gledanja svakavih tipskih kineza no name za 200e i 300e , dodje ova za mnogooooo manje para + blenda iz ceske original za skodu yetija 10e ........... :) -- smesna cena. sve leze kao dupe na nosu.

multimedija je kao nova -- ne otvarana , sve nalepnice na njoj su kao nove (ima cd dvd , sd card , usb , bt , navigaciju u njoj i jos puno toga).

za ovaj model imaju mape da se azuriraju gde hocete na netu za dz. , dok za novije modele zeneca kostaju cak po 60e pa sve do 100e -- veoma bitna stvar u buducnosti ........... ;).

kad otopli menjamo original cd mp3 swing (zadnja slika) za nju + ovih dana ugradjujemo original skodin alarm , znaci radi se po malo.

 

 

maxresdefault.jpg

IMG_20190103_134955.jpg

IMG-246fd5923316ee3d28e4ea0f6f9bf412-V.jpg

big-71186362_5c292f29da1839-9943457420180707_111953.jpg

IMG_20181228_130145.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uplaceno komplet dubinsko pranje unutrasnjosti + masinsko poliranje i zastita vozila spolja , idemo polovinom aprila. Za sada se vozimo ok , potrosnja po gradu 8 - 8,5 l ali bez stednje po gasu , ja to da cicnculiram ne mogu niti znam .............. :lol:. Jedva se navikoh na gas (polazak) posle 8 god. dizela -- sve ga malo jace dam nego sto treba ............ :whistle: ali ide sve bolje i bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice polaska dizel vs benzin, meni je nekako prijatniji benzinac.Mozes da mu pustis kvacilo brzo nego dizelu,nema takozvane vagice kod benzinca ,ali svakako ne krecem ni sa dizelom na vrh kvacila.Jedino sto je po meni mana benzinca pored obrtnog momenta je sto je motorno kocenje dosta slabije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flex pa pazi nisam se navikao jos ............ :D , ali navikavam se i sve mi se vise svidja to sto se visoko sedi -- pregledan je za sve pare , motor onako (stilo je tu bio bolji - nema sta) , sve ostalo tu i tamo je isto. Sta cu , to sam imao na raspolaganju da uzmem za manje para sa pravom km i na rate do kraja ove godine .......... a da je malo mladje i ipak mnogo vise utegnutije unutra a i spolja.

 

Danijele ja jos uvek krecem na vagicu (zaboravim se) ponekad , motorno ni ne kocim nesto mnogo -- vidim tvoja bivsa polupana i moze samo na otpad (boze me sacuvaj - nije auto za svakoga). Moj buraz vozi stila ali kad sam ga video pre neki dan maltene smo se posvadjali koliKo ga je zapustio i unistio prljavstinom -- samo sipa i vozi a auto unutra svinjac -- spolja da povracas , ali sta ces svi smo mi razliciti , automatsku klimu je nesto zajebao , curi mu ulje od negde u motornom delu -- prljavo , prljavo sacuvaj me boze , to uopste vise nije onaj auto i ne bi ga niko ni prepoznao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za libru mi je krivo,nisam ocekivao da ce da zavrsis na otpadu za mesec dana,ali sta je tu je.Sve te razumem.Gledas auto koji si mazio i pazio godinama,pa dodje u sake nekoga koji ga bukvalno unistava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma svestan sam ja da sam auto prodao i da vise nije moj ali sto ti kazes stalno mi je na oku -- e to ne valja , bolje da sam ga prodao u p.m. i da ga vise nikada nisam video jer sam ja takav volim da je sve na svom mestu uvek -- nisam ni ja bas tolika picajzla ali stilo je bas zapusten (za sada) -- jbg. ............ ;)

 

za libru mi je bas zao , ali hvala bogu da niko nije nastradao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte pogrešno shvatiti, ali ta konfekcijska auta su pre za drndanje, nego za maženje ili emotivan odnos.
Imao probao video da to ne treba tako.
Vozi i ne misli, poštuj ukoliko možeš servisne intervale, gledaj da tehnički bude što sigurniji i to je sve od pažnje, tako je i projektovan i izrađen, za vozača prosečnog. Ako je ogreban prljav, pa takav mu je život automobilski...
Sve zavisi i šta ko radi sa autom, neko vozi svaki dan kuje i kučiće, pa bi trebao dubinsko najmanje jednom nedeljno, da se reši smrada, ali smrad mu u nosu pa ne oseti, jer svaki dan vozi kuje i kučiće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. Treba prestati gledati na automobile kao na ziva bica.. je*es auto, ne oseca on nista i nista to njega ne boli :) dok je kod tebe, naravno da se trudis da ga odrzavas kako treba, ne zbog njega nego zbog sebe.. a kad ode... Zavrsena prica, boli te uvo dal ga je neko zapustio, udario... Kazem, nista to njega ne boli :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...