Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Juce mi je bex-om stigo paket od kolege sa foruma, sva sreca sve je bilo tu, inace paket je bio otvoren, i pred njim sam pregledao sve je tu bilo i nista osteceno, a postarinu sam platio 440 din, ako je bilo sve 2kg dobro je, bitno da je stiglo i da je sve ok kao sto je dogovoreno.

Dok kad su mi stigle nove alfine felne u kutiji sve cetri i stize posta kad ono dve otvorene, i pitam ih zasto, a on ej brte ne ljuti se, interesovalo kolegu koje su felne pa je kao i on hteo za njegov auto neke da pazari. A kad trazis da proveris paket ne daju, pa kako oni smeju da otvaraju majku im lopovsku!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam preko Aks slao 4felne kao jedan paket do 20kg. Do Novog Sada je ispalo valjda 860din

Paket stigao za dan, ali sam ih za pare jurio vise od 7dana. Pisao sam tu na temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

BeX radi po principu - jedano pakovanje - jedan paket. Nema opcije da se pošalju recimo dva pakovanja (dve gume) kao jedan paket. Jednostavno svaka kurirska služba ima nešto svoje, ali meni samo nije jasno kako niko od njih ne objedini sve vrline u jedno... to su realno sitnice, ali neće niko da se bavi time... 

 

Šo se tiče teme... nisam neko vreme slao AKS-om i pre neki dan neki lik insistira da mu pošaljem AKS-om. Ja potrošim sat vremena pokušavajući da dobijem BILO KOGA u AKS-u da dozovem kurira da dođe po paket i na kraju zovem lika i kažem ne mogu da dobijem nikoga i da ću mu poslati nekom drugom službom. Krene on da kuka, da moli, samo AKS dolazi do njega niko drugi ne dolazi (a pritom je lik iz Aranđelovca) i kaže on meni zoveš Šabac, malo se teže dobija, pa ti oni DAJU BROJ KURIRA KOJI JE U TVOM REONU! Jebote pa ovo je 21. vek, internet, online kucanje ludila zaboga... u svakom slučaju kažem ja njemu da on to sve uradi jer ja ne mogu, nemam vremena. 

 

Dolazi posle nekog vremena kurir i krene da PIŠE adresnicu (u 21. veku, u vreme prenosnih računara i štampača....) i dođe do otkupa... kaže NE MOŽE  da se uplati na račun firme već mora keš. Samo sa kešom rade i nema uplate na račun. Jedino NEKIM firmama sa kojima imaju ugovor i koje imaju preko milion dinara mesečno uplate preko računa... 

 

Znači ne kapiram foru da i dalje postoje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i dalje pisu rucno i niko nigde se ne javlja i ladno ne j.bu zivu silu. Zvao sam sve brojeve danima i u Bg, Sa, Ni i slao pretece mailove sluzbi za reklamaciju i niko nista :D Ono je ludnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i dalje pisu rucno i niko nigde se ne javlja i ladno ne j.bu zivu silu. Zvao sam sve brojeve danima i u Bg, Sa, Ni i slao pretece mailove sluzbi za reklamaciju i nilo nista :D Ono je ludnica

 

E ali najjača mi je fora to što oni već godinama nisu na 064 nego na 069, a dan danas lepe 064 brojeve na nove kombije :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ne mozemo mi da ih dobijemo isto tako i njihovi kuriri, imali smo u firmi neki nesporazum i decko koji radi u aks-u zove svoje u centrali i pizdi posto 20min ne moze da ih dobije i usput mi se bas pozali sto moraju da pisu sve rucno a ostale sluzbe sve vec 5 godina koriste one valjda pda uredjaje, i na kraju ih i ne dobije nego preuzme paket na svoju ruku. Video sam da je decko bas poludeo i zalim iskreno te kurire, imaju tonu posla a nikakve uslove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rđo, samo si mi ti još falio!

Zato sam i napisao tek kad je stigao paket ;)

Inace kuriri su djubreta, ali ima i dobrih ... platis ono sto pise, znaci trazis papir i nema rasprave sa kurirom i problema ...

Ovaj je bio dobar momak. Šta će, razvukli ga na sto (100) adresa...

Ma razumem ja njih, ali što kažete, ovi su mafija iza telefona.

Drug'čije bi smo razgovarali da smo oči u oči!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro uvek su mi naplacivali oko 200-240din.ali sad bas odrase. Buni me nesto, sestra mi kaze kao na papiru pise postarina 315 ili 318din.pa kako mi on naplati jos 100din vise? Moracu da pogledam kad budem otisao kuci pa cu da ih okrenem caskom. Zvao bi ja odma sad lopovcine nego necu dok ne vidim sta pise tamo. Ne verujem 418din.Pfffff pa ni suspleh mi nisu toliko naplatili vec nekih 180din. Cudno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Laki sa foruma poslao bravice Bex-ok, stiglo sutradan prepodne, sve ok, nema problema, jedino sto sam usao u kamioncic, seo na mesto vozaca i cekao 10ak minuta da nadju paket :)

Ali bili fini momci, u trazenju mog paketa nisu polomili mnogo tudjih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

post express? moguce.

Moguće, itekako... Ja sam danas preko Post ekspresa platio 600 din poštarine za 10g robe (4 SD kartice za navigaciju), relacija Kg - Bg.

I meni su naplatili više nego što piše, ali piše i da se pošiljka sa otkupninom dodatno naplaćuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi, oni od procenta rade tj na otkupninu odredjuju postarinu. Bar moja sestra sve sto salje ima razlicite postarine a paketi se vrte od 100-150gr. I nebitna je destinacija, vec iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod PE imate cenu po težini, cenu po vrednosti kao i cenu za otkup (da li je uputnica ili PostNet).Na kraju krajeva, imate kalkulator poštarine na njihovom sajtu koji izbacuje tačnu cenu po stavkama koliko šta košta. PE je bar najtransparentniji što se toga tiče. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege su pitale u vezi postarine za gume/felne.....

 

Imam iskustvo samo sa AKS i Bex da sam ja slao i to cu i napisati, a meni su slali i preko D-Express i bilo je jako slicno kao u Aksu.

 

Primer - imate 4 felne npr svaka je teska 5-10kg

 

AKS: racunate kao jedan paket tezine 20-30kg koji je iz 4 dela - 950din + povrat novca.

 

Bex to racuna kao kao 4 paketa po 5-10kg sto je 4x540=2160din + povrat novca

 

Ako imate 4 gume tezine do 5kg

 

Aks isto kao i gore - jedan paket iz 4 dela tezine npr do 20kg = 800din + povrat    ,    a mozete poslati i svaku gumu posebno, dve i dve ili sve 4 vezano sve jedno je.

 

Bex to racuna kao 4 paketa po 5 kg sto je 440din x 4. Ako pogledate bolje cenovnik Bexa imate i cenovnik za spec posiljke koji kaze da je jedna guma 440din. Ako pa pokusate da spakujete dve i dve onda bi imali 2 paketa po 10kg sto je regularno 2x540 ali racunace je kao 2 poluteretne gume sto je 2x870din...

 

Kod D-expressa mislim da ima smisla pakovati u sto manji broj paketa.

 

Znaci Bex i zbirni paketi - nikako!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...