Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Pa sta znam, meni su paketi stizali za dan ali pare...po 10 dana :)

Pa sta i da ih bace, nece da se polome. Nisi valjda neku keramiku uzeo, ne moz' zaletis punta toliko da bi poceo da koci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih bas da ih bacaju, delici milimetra su u pitanju da bi pocelo da trese i da ode sve u qr...jbg

 

Nije keramika, ne mogu ja to zagrevati da bi radilo...ovo je nesto cvrsto i kvalitetno...:) a plocice su za*ebane, one odradjuju posao, diskovi su tu da rade kako teba i da ih ne sastruzu plocice bar dok je guja u mene... :)


Zovem sada coveka, da mu kazem da salje AKS-om, kaze nema trenutno zadnje, pa ja cu se ubiti...kao delove nekog drevnog artifakta sa svih mogucih kontinenata da skupljam, ovo je haos... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daily express i AKS su ti ajjeftiniji, Samo razmisli 100x pre nego što uđeš u priču sa AKS-om. A inače imaš i cene na njihovim sajtovima... 

Ako je otkup veci, moze da se desi, a kada se salje bez otkupa, Post express je najjeftiniji, a o pouzdanosti i da ne pricam. 

10-20kg je 620din ako nema otkupa, a ako ima otkup zavisi od vise stvari. (post express)

http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/cenovnik-unutrasnji-saobracaj.asp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno negativno iskustvo sa AKSom, u petak poslat paket, bukvalno od ponedeljka sam svaki dan zvao kurira koji treba da isporuci taj paket i svaki dan je "sutra" i nista ni danas i posto se radi o posiljci koja ima otkup, covek kaze ako danas ne stigne, nemoj ni da mi donose i bukvalno sad moram da placam postarinu zbog njihove nemarnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ih ukinuti skroz. Ma samo procitas komentare na netu i vise ne pomisljas da saljes preko njih, ja sam jednom POKUSAO da posaljem aksom i nikad vise!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sikter

Ne moraš da plaćaš. Uloži reklamaciju jer nisu ispunili uslugu. 

 

A realno, pisano ovde milion puta, ne znam što ti je to trebalo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam iz kog razloga, ali NIS je sklopio dogovor sa AKS-om o dostavi računa (obična pisma). Meni je u ponedeljak 09.03.2015. stigao račun za januar koji je poslat 02.02.2015. 

 

Jedino što kapiram je da se kuriri lome oko paketa gde ima otkupa, naročito nekog "neokruglog" pa onda jure za bakšišom, a isplata otkupa i dostava paketa bez otkupa mogu da čekaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni je post ekspres najbolja kurirska sluzba u zemlji, imaju dobar sistem koji funkcionise kako treba, jedino sto moze da zakaze je ljudski faktor sto mi se par puta desilo kad su kuriri samovoljno menjali nacin isplate otkupnine, ali ovako tih cekanja na dostavu od ne znam par dana, to mi se stvarno nikad nije desilo, danas za sutra, danas za danas, uvek odrade kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne računaš da pakete nose samo do poslednje pošte, a oni koji žive dalje moraju da dolaze do pošte da preuzmu, ako ne računaš birokratiju i komplikovanje sa uputnicama, otkupnim dokumentima i slično i ako ne računaš da imaju monopolski položaj i da su im sve cene bez PDV-a tj. oslobođeni su plaćanja PDV-a onda da - jesu najbolji :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa njima imao dobra iskustva. Svidja mi se i ona usluga da paket stigne do 12h, malo se doplati , 100-150din ali mi je uvek stizalo do 10-11h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja povremeno posaljem neki manji paket postexpresom, stize sutra, otkupnina prekosutra, retko kad kasne, ato se tice tih sitnica, ok su, ali ne znam kako je kad neko dnevno salje 10-20 paketa, da li dolaze na adresu kao aks i bex ili onim kombijima samo razvoze pakete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne računaš da pakete nose samo do poslednje pošte, a oni koji žive dalje moraju da dolaze do pošte da preuzmu, ako ne računaš birokratiju i komplikovanje sa uputnicama, otkupnim dokumentima i slično i ako ne računaš da imaju monopolski položaj i da su im sve cene bez PDV-a tj. oslobođeni su plaćanja PDV-a onda da - jesu najbolji :)

Prosecan sam korisnik njihovih usluga, ne saljem stotine paketa nedeljno, zivim u gradu, njihovoj birokratiji nikad nisam oci video, to sa uputnicama ako mislis na isplatu to umeju da zeznu ponekad ali se  brzo resi, ne znam o kakvom monopolu pricas kad ima ko zna koliko kurirskih sluzbi, a to za pdv nisam znao ali opet  mene kao krajnjeg korisnika to i ne interesuje, jedino sto me zanima je brza i tacna usluga :)

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je pitao covek.

Da li dolaze po pakete ili se donose u postu?

Ja saljem sa PE kad nesto ide na Kosovo jer niko drugi ne nosi.

Ostajem po 10-15minuta u posti za 2 paketa koji su kao saka.

 

Ili je ova moja debil.

"Nemamo ulicu koju ste trazili u sistemu, mogu da pisem drugu. Da li se slazete?!?!"

 

To mene nervira.

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa ulicama se dešava kod svih. Skoro sam slao neka dokumenta za Ćupriju i ni jedna kurirska služba nije mogla da prihvati pošiljku jer se ta ulica nije vodila u sistemu. Što je najcrnje, u LK osobe kojoj sam slao je uredno stajala ta ulica kao adresa... I to već nekoliko godina Čak se i adrese nekih poznatih firmi vode na tu ulicu.

Morali smo da pišemo stari naziv ulice, da bi pošiljka mogla da ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolaze svi po pakete. I to po mom iskustvu jedino sa AKS-om može biti problem ako im je gužva, a ti šalješ jedan paket koji je do 500gr i nema otkupa :D 

 

Sad ću zvučati kao zatucan u DE ali kod njih nema problema sa ulicama. Čak i u aplikaciji za korisnike postoji normalno spisak ulica, ali ako je nema u spisku možeš sam da upišeš koju god hoćeš. Takođe, kod njih je najbolje zaživela kontrola GPS-om tako da nema vrdanja jeste kurir bio nije kurir bio... Imaju i najefikasniju službu reklamacija. U roku od par sati dobijaš odgovor na reklamaciju. CE je tu negde sa njima, samo oni malo komplikuju oko tih otkupa na račun, pa ljude smara prvo što nemaju račune, pa onda što mora da se cima do banke da podiže, pa mu onda glupo da ide u banku za 950rsd da diže jer ne može na bankomatu itd itd... 


 

Prosecan sam korisnik njihovih usluga, ne saljem stotine paketa nedeljno, zivim u gradu, njihovoj birokratiji nikad nisam oci video, to sa uputnicama ako mislis na isplatu to umeju da zeznu ponekad ali se  brzo resi, ne znam o kakvom monopolu pricas kad ima ko zna koliko kurirskih sluzbi, a to za pdv nisam znao ali opet  mene kao krajnjeg korisnika to i ne interesuje, jedino sto me zanima je brza i tacna usluga :)

 

Njihov monopol potiče od toga što imaju monopol u poštanskom saobraćaju (prenos pismonosnih pošiljaka), a sastoji se od sledećeg: 

 

- u mogućnosti su da koriste iste objekte za prijem PostExpress paketa kao i za obične pošiljke

- u mogućnosti su da koriste iste radnike za prijem i manipulaciju PostExpress paketima kao i za obične pošiljke

- u mogućnosti su da koriste ista vozila za transport PostExpress paketa kao i za obične pošiljke

- u mogućnosti su da ponude cene bez PDV-a jer nisu u obavezi plaćanja PDV-a pa su automatski nelojalna konkurencija iliti monopolisti

- u mogućnosti su da imaju carinsku ispostavu u svom objektu i da za to ne plaćaju ništa jer su u obavezi da vrše poštanski saobraćaj pa onda "kad su već tu" carinici rade i za PostExpress

- u mogućnosti su da besplatno poseduju uvek ažuran spisak svih adresa u Srbiji, dok ga druge kurirske službe kupuju od njih

- u mogućnosti su jedini u Srbiji među kurirskim službama da legalno vrše prenos novca, dok drugi traže rupe u zakonu

- u mogućnosti su da besplatno koriste povlastice za "nepravilno" parkiranje u gradu koje su drugi u obavezi da plate (mislim da je 48.000 godišnje po vozilu)

 

Ima tu još mnogo čega što krajnji korisnik i ne vidi, ali je i ovo dovoljno da se vidi kakav monopol drže. Kada bi se izjednačili sa privatnicima samo po ovim stavkama ne bi ih bilo nigde. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde da se ubacim i ja u pricu,nisam nesto puno slao/primao pakete,ali stvari stoje ovako:

City Expres

-narucivao sam neku jaknu iz djaksport-a,o oni saradjuju sa njima...popunio narudzbenicu na net-u u subotu oko 14-15h,nedeljom ne vrse dostavu,jakna stigla u ponedeljak oko 8 sati ujutru,kurir pozvao na telefon da se najavi,ja hteo da se nadjemo u centru naselja da mu olaksam,on odbio,i rekao mi da izadjem ispred kuce,za 2 min je stigao,malo popricali,dao mi robu,pozdravili se i to je to...

D-expres-

tu sam ja slao felne...njihovo predstavnistvo mi je bilo najblize kuci kad sam trebao da saljem,5min kolima,pa sam odlucio da ja odnesem felne direktno u magacin...upakovao sam svaku posebno i odneo,docekala me prijatna,takoreci drugarska atmosfera,sa nekom gospodjom sam zavrsio papirologiju i odabrao da ja dodjem po novac kod njih,da mi ne donosi kurir,i otisao kod jednog starijeg gospodina da izmerimo felne,i da uzmem potvrdu...izmerio je jednu i tezila je 8kg,za 4 to dodje 32kg,a upisao mi je 25kg i postarina za 4 felne izasla je 1067din...felne kupcu stigle sutradan oko 11,prekosutra oko 9 zove neka gospodja i kaze mozete doci po vas novac...

BEX-

kad sam uzimao stikere dolazili su mi bex-om...3 puta sam narucivao uvek sam cekao po 3-4 dana da stignu,cak mi je jednom prilikom kurir zahtevao da se nadjemo negde,kao ne moze on da trazi ulicu,i ja budala izadjem,nadjemo se i on meni naplacuje 220 din postarinu,ja dajem i sad se prisecam da sam se sa prodavcem dogovorio da on plati postarinu iz razloga sto je prvi put poslao pogresnu stvar,pogledam ja na paket a tamo pise naplatiti pri dostavi 0din i postarina placena ili kako vec,ne secam se,samo znam da sam trebao samo da preuzmem,sto znaci da me izradio za 220din...i jos da dodam,svaki od 3 kurira iz Bex-a,koji su dolazili kod mene,bio je nadrkan i bezobrazan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi pomoc..saljem felne u apatin...koja je procedura..koga da zovem,sta,kako?svaki savet dobro dosao,

 

  hvala.

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a post expres? njih zove, ili odem do poste? koje crno licno,felne idu do apatina,a ja nemam vozacku 

Edited by bane 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma i ja cu u postu..idu u apatin..paiz apatina u osjek 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...