Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Mico, drugo su pare, to je otkupnina, nije paket ... nemoj se pravis ;)

:D

Cepas bre sam na licu mesta, pravis se lud, sta ti moze? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci izivljavanje,terorisanje radnika.... cccc dokle je ova zemlja dosla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, izivljavanje i terorisanje radnika. Uzmes mu i onu lepljivu traku pa ga oblepis njome pa ga zatvoris pozadi u kombi i sve tome slicno... bas sam na to mislio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Mico. Samo ostro. I nije mi jasno ako trebas nesto da platis ne da ti da pogledas sta placas. A skoro sam za prijatelja narucio one alfine felne 16" sto bile na forum. I decko ih kulturno poslao svaku posebnu u kutiji jer su nove bile. Dolazi brza posta kad ono otvorena jedna i on ce da kaze, ej izvini kolega hteo da vidi koje su i skroz se zacudili kad otvorili a ono nove felne i za te pare gde si naso? Sta te bre boli .1. gde sam naso i koje su a ovamo za neki paket sto meni stigne ne moze da se otvara. E vise vala ne placam nista dok ne otvorim paket!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema opštem pravilniku o prenosu pošiljki, vlasnik pošiljke je pošiljalac sve do momenta uručenja. Dakle, kada paket stigne to tebe, ti prvo treba da ga platiš tj. preuzmeš čime ga uzimaš u svoje vlasništvo, pa tek onda imaš pravo da ga otvoriš tj. da radiš s njim šta god hoćeš. Pre toga, ni kurir ni primalac ne smeju otvarati paket. 

 

To što kuriri dozvoljavaju otvaranje paketa pre preuzimanja je čisto njihova dobra volja ili bolje rečeno debilnost koja može da mu napravi probleme kakve ni ne sanja. Onaj ko nije imao takav problem će to dozvoliti, a onaj koji jeste (ili je čuo priču) neće tako nešto dozvoliti ni po koju cenu. 

 

Dalje, što se tiče otkupnog novca, praktično niko od njih ne posluje po Zakonu kada je novac u pitanju. Prenos novca ili bilo kakvo rukovanje istim se tretira potpuno drugačijim Zakonom koji nema veze sa njihovom delatnošću (prenos pošiljaka), ali o tome se ćuti pošto Pošta ima monopol i ne plaća PDV pa da ne bi komplikovali bolje ovako. 

 

Što se tiče otkupa kod AKS-a svima je poznato da ta firma vrti lovu od otkupnina... svima otkupnina kasni po 6-7-8-10 dana, a za to vreme se lova vrtiiiii :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, izivljavanje i terorisanje radnika. Uzmes mu i onu lepljivu traku pa ga oblepis njome pa ga zatvoris pozadi u kombi i sve tome slicno... bas sam na to mislio

 

 

Ej kolega izvini ja se malo salio,a ti odmah odlepio,uzivaj opusti se malo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misli ako je prebio zenu da je mnogo jak :( pustio m u d a pa se siri po forumu.

Cek samo kad ga tazbina propusti kroz sake !!!

 

Kad iskustvo progovori iz tebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...