Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Momci hvala vam puno na odgovorima :)

 

Cekacu jos danas onda :)

 

Bojim se samo da mi ti iz firme ne naprave neko biiip ako paket ne budem podigao jer ce morati da plate postarinu slanja i vracanja,znaci duplo.

 

Mogao je bar neko da me nazove ili posalje poruku kada ce paket doci a ne da cekam kao budala...Kontam ja da imaju puno posla ali dogovor je dogovor..Ako neko ne postuje moje vreme i novac,zasto bih ja postovao njihovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S druge strane, možda problem nije do njih nego do AKS-a. Ako je tebi potrebno i ako je tebi hitno logično je da se ti raspituješ za paket, a ne da "čekaš kao budala". Slažem se sa tobom da ne treba moljakati druge da za tvoje pare nešto rade, ali ono... ako ti je hitno onda svakako treba da se raspituješ gde je i kada stiže ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu ti ništa, odnosno ne isplati im se bilo kakvo daljnje cimanje. AKS kuriri obično zovu broj telefona koji je na pošiljci ako te ne nađu na adresi, a često i pre dolaska na adresu da provere (ako je negde baš zabačeno pa da ne voze do tamo i nazad džabe). No, to je opet od čoveka do čoveka (kurira), znam slučajeva da su se pošiljke vraćale uz obrazloženje da nije nikog bilo na adresi niti se ko javljao na telefon, a čovek bio kući celo vreme i čekao. Ima svega...

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla ko kaze da se nisam raspitivao?

 

Zvao sam ih,niko se nije javljao na telefon!

 

Paket mi nije stigao,niko me nije zvao da me obavesti kada ce stici a kada bude stigao vala necu ga podici...Bicu i ja malo bezobrazan...SRAMOTA!Cekam ceo dan kao budala.

 

@Sasa_NS hvala ti na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam svoje iskustvo sa AKS-om ovde. Čekao sam ih nedelju i po dana za pare, a danima sam ih zvao i u Šapcu i u Beogradu dok se nisu javili, kao da su svi do jednog pomrli. Mene više nikad neće imati kao mušteriju. BEX mi se za sad najbolje pokazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi se nikad desilo da se niko u call centru ne javlja. Obicno je stalno zauzeta linija.

...

- AKS Express - tri puta sam nesto pokusao da posaljem preko njih i nikada nisam uspeo da ih dobijem na telefon - ili zauzeto ili se niko ne javlja (vise desetina poziva).

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim te brze poste vrlo često, AKS max izbegavam, BEX me zna pa nemam problem i uglavnom Ja šaljem post expresom. Kod post expresa jedino znaju da recimo ako je na pošiljci naznačeno da se isporuči do 12h narednog dana to znaju da omaše i to se dogadja koliko sam primetio u Beogradu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam jedan mali problem, poslao sam paket jos u petak, covek je preuzeo u subotu, zvao me i javio da je sve u redu, juce ceo dan cekam da stignu pare, medjutim nema nista, cekam i danas, obicno postar dodje do 11 ali ga sad nema, zvao sam post express na oba broja telefona, non stop mi pustaju neku muziku i neku zensku koja kaze da nema slobodnog operatera, posle par minuta mi jednostavno iskljuce vezu i opet iz pocetka ... sta mogu da radim, da idem u postu ili da cekam da neko zavrsi posao sa mojim parama ? 


sad sam proverio i na sajtu pomocu onog pracenja posiljke i pise da je covek preuzeo ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekacu posle 2, jer koliko se secam na onom papiru sto ostavi postar pise da moze da se dodje tek posle 2, pa da ne bude da sam bespotrebno dosao ranije ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 14h se odnosi na dan kada ti je doneo tj. kada je trebalo da donese odnosno jelte juče. Inače ne znam koji broj si zvao, ali ja ih uvek dobijem na 0700 100 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovi nisu vise kao sto su bili ... odem u postu, covek koji radi na salteru gde se salju paketi je inace jako ljubazan, ali samo kad je njegova zadjnica u pitanju, uvek nesto, ako nije problem da sacekate, samo da zavrsim ovo, da sredim ono, danas kad sam otisao, pogleda papir, proveri tamo i kaze sve je u redu, ili su pare kod postara ili je su stigle kuci ... ja mu kazem kako je postar trebao juce da donese ili danas do 2, jer sam cekao da prodje 2, a on kaze ja ovde nemam pare da isplatim, idi sa druge strane, na prvi slobodan salter i neka provere, pa ce oni da ti isplate ... ok pokupim se odem u drugi deo poste, tamo jedno 30 ljudi i 4 saltera koja rade, stanem u red i cekam, stignem do saltera, neka debela baba pogleda i kaze sad cu da ti isplatim, i odjednom se pojavi greska u imenu, umesto mog imena su stavili ime dragan, navodno nije kriva ova posta nego ona tamo odakle su poslali pare ... Kaze idi sa sefom vidi sta cete i kako, ja sa sefom, objasni mi on da sedim icekam dok on dobije postu koja je pogresila, pa da oni njemu posalju telegram sa ispravljenim imenom pa da mi na osnovu toga isplate pare ... medjutim kao po obicaju sef iz druge poste na vaznom sastanku, a bez njega ne mogu nista pa mi napise neki broj telefona da se javim kasnije i da mi javi da li da dodjem po pare ili da cekam sutra. Uzmem ja oko 5 da pozovem, zovem opet par puta, niko se ne javlja, odem u postu, nadjem sefa i on mi sav srecan kaze da je uspeo da mi sredi da se isplate pare, ja mu kazem da mu ili ne radi telefon ili ima problema sa usima, cim on sedi pored njega i ne cuje ... na kraju mi neka druga baba isplati pare, usput mi je i ona kidala zivce oko nekog broja ... i onda su ziveli dugo i srecno, naravno do kraja zivota !!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobro ... kad si njima duzan, iskljuce ti telefon, iseku struju, zavrnu slavinu, skidaju kablove od kablovske itd itd ... a kad moje pare zalutaju onda dodji sutra 

 

Jos su ovi radnici blokirali centar grada, a panduri se pogubili ne znaju kuda da usmere ljude, dolazim kod gurmana, ovaj me salje oko D. Djuradj skole da kruzim, dodjem tamo, smotam levo blokirano i kod pijace, pa okruzim okolo iza pijace, spustim se i kod gimnazije ne mozes pravo, nego desno oko autobuske :D pa ti vidi kako sam veseo otisao u postu 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci dobro je sto te nisam dirao... video sam te kod Ladne vode al sam bio jugom, a sirena crkla......

 

Inace posaljem ja jedan paket 15.01. u Belu Palanku. Lik iz bexa otisao 16.01. oko 18h da dostavi-firma zakljucana, zove na broj, javi se vlasnik besan, isposvadjaju se muski.........ovome iz palanke bilo hitno a kurira nema ceo dan i toliko se iznervirao da nije ni hteo da primi paket!

 

Onda pozove mene i kaze da ce se vratiti paket, da ce on da nadoknadi tu postarinu i da mu posaljemo AKS-om...

 

Sve bi bilo u redu da nisu ovi iz bexa danas 21.01. tj posle 5 dana vratili paket  :guitar:  :guitar:  :guitar:  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te video  :on2long:

 

shvatio sam da sa njima niko ne moze da se objasni pa sam lepo rekao onom u posti ... ok idem ja negde drugde da se svadjam, derem i raspravljam, necu tebi da stajem na muku, ionako vam je dovoljno tesko ovde u tapaciranim stolicama, sa grejanjem i bez prasine, uz redovne plate i racunare i besplatne telefone ... inace kad sam usao u onu veliku prostoriju u posti otvoreni prozori sirom, pici grejanje, a gospodi toplo pa umesto da smanje na neki nacin oni otvorili prozore :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Beli

Dešava se da unesu pogrešno ime i onda se prave toše kao ne znaju... meni su jednom umesto prezimena upisali "kečap"... :lol: Neko je valjda gladan došao na posao :D Mada si ti u principu mogao da insistiraš (da znaš za sledeći put) da ti se odmah isplate pare jer ti imaš adresnicu, to su tvoji podaci, a to šta oni posle rade u sistemu, to tebe ne treba da interesuje... 

 

@janković

Pa ovaj kurir se pravio lud, verovatno nije smeo da kaže šefu, a ovaj odbijao da primi i ovaj vratio posle 5 dana (to im je kao neki zvanično rok za uručenje kada se podrazumevano vraća). 

 

Inače obožavam te varijante - hitno, gori, ako ne pošalješ danas ja neću ni da kupim i tako neke varijante. Ti se iscimaš, odeš lično da pošalješ da bi poslao danas i kao sve u redu... i onda posle 2-3 meseca zvoni telefon, javlja se sav besan "neko" jer sam mu poslao neispravno ili "ovo nešto neće" i sl. I sad ja kao pomažem pokušavamo zajedno da dođemo do zaključka da je sve ispravno i da je on glup i tako kroz razgovor se provuče da je to onaj ist od pre 2-3 mesecakome je gorelo da stugne što pre i da je on to tek sada uzeo da proba kako radi... jednostavno vrh... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodam nekom tipu nov Cd sa usb . Ali njemu jako hitno jer mu se pokvario u autu pa kumi i moli da mu pošaljem danas . Ja se iscimam do Sombora jer kod mene nisu tad primali postexpres u mojoj pošti . Sve to prošlo kad nakon mesec i po dana se javlja tip i kaže prodo si mi neispravan Cd ! Ja zovem da vidim u čemu je stvar kad tip ladno kaže - nisam  imao u autu eurodžek pa sam sekao žice i spojio i nešto je zadimilo !!! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...