Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Sto se mene tice nekako je najbolje sa bex-om, sa njima saradjujemo na poslu i manje vise su korektni ... jedino sto je gazdi muka, meni dobro dodje sto ja radim do 3 - 4 - 5 a oni dodju cesto i posle 6 - 7  sati, pa gazda mora da ubacuje sa njima :D 

 

minus im je jedino sto kad vrate garnituru vrate je cesto polomljenu, izgrebanu i prljavu, a pritom pokusaju da naplate to vracanje, a kad im se pomene steta koju su oni napravili onda kazu mora da se pravi zapisnik ... to traje jedno mesec dana i na kraju ti odbiju tu postarinu i to je to ... 

 

nama su skoro vratili sto sa polomljenom nogom i napisali da musterija nije htela da primi sto jer se malo klima i da je nasa greska ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, retko koji je fin i imam utisak da svoj posao rade preko krca. Nekoliko puta sam video kako "rovare" po gomili u kombiju u potrazi za naručenom robom. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jel ga neko bije po usima da radi ... moze da sedi kuci i da pije pivo jel mu brani neko mozda ... ne znam kolega da li znas onog mrsavog sto je vozio prosle godine u ovo vreme, stariji malo celavi lik, taj nikad nije mogao stolicu da ponese, a ne sto da uzme da nosi, uvek je delovao kao pokojnik ... i jednom se on nama izjada kako mu umro kanarinac, kako je morao da ga nosi da ga baci i da je deci rekao da je odleteo kroz prozor .. od tad smo ga prozvali kanarinac i vidim ga ja posle par meseci u gradu i kazem gde si kanarinac, a on sav zivahan i srecan ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko puta u magacin AKS-a odnesem par kutija sa patikama da pošaljem, a oni zavrljače samo u kamion u koji svi kombiji tovare robu na kraju radnog vremena... Ja ih prvi put pogledam začuđeno, a lik mi kaže "pa neće da se polome"... A što će tamo da padnu preko nečega što će da se slomi to nema veze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo da sam na poslu i da me zove da podignem paket, ja mu kazem udjes tu i tu, lakse tebi da udjes nego da  cekas na glavnom putu, a on kaze dodji ti nisam ja duzan da te trazim, onda mu se ja malo mame milosne i posaljem ga da ide u magacin pa cu ja da dodjem, e onda kaze kako bese levo pa desno i do kraja pravo ... onda moze da dodje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ti bi bio takav za 20.000 din mesecno, a radno vreme od 7do 6...

nije da ih pravdam ali...

U pravu si.  :yes

To se podrazumeva, ali....jel to moj problem, tvoj ili neke druge mušterije? Mi smo krivi što imaju loše uslove rada? Onda bolje da sedi kući i pije pivo.... :thumbdown: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li mogu da pozovem BEX da dodju kod mene i preuzmu paket, i da li mogu da ih zovem na onaj broj 0800 3 555 000 da zakazem to preuzimanje ili moram da nosim njima u magacin ... i da li je taj broj "univerzalni" ili cu da dobijem recimo magacin u Sapcu ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su dolazili ispred zgrade milion puta da uzmu paket, to im je standardna usluga.

Dobićeš Šabac, ali šta te briga odakle oni raspoređuju svoje kombije i koji od njih će doći do tebe, bitno da dođe u rečeno vreme. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobiješ njihov call centar. Ona te pita odakle šalješ, kome šalješ, da li kao pravno ili fizičko lice, ko plaća...one uobičajene stvari.

I, onda ti kaže da će vozilo doći npr. do 3 popodne ako ti odgovara. Ovo naravno pod uslovom da ih pozoveš u 9, pola 10, 10 prepodne, ne i ako pozoveš u 1 popodne. Nikada se nisam bavio time gde je ta devojka, da li u Šapcu ili Beogradu, niti kako oni raspoređuju svoja vozila...

 

E sad jedino ako baš ti hoćeš da im odneseš u magacin paket ili šta već...onda opet call centar i ispričaj se sa devojkom oko toga. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pozvao ugovorio sve, za kafu kaze da je daleko Sabac ... medjutim zove me devojka kasnije, ja mislio predomislila se pije joj se kafa, ono prc, kaze zbog tehnickih problema nisu u mogucnosti da preuzmu moj paket, i pita da li sam u mogucnosti da sam odnesem paket u magacin, za koji ni ja ni ona nismo sigurni gde se nalazi ... kao da ja nemam tehnicke probleme  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama saradjujem sa Post-expressom i zaista nisam nikada imao problema, ljudi kojima sam slao su uvek sve dobijali na vreme i neosteceno, isplate su uvek dan posle isporucenja posiljke i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno nije mi problem da odnesem, bio sam i odneo, samo sto tamo stoji 100 paketa u dvoristu, 3 televizora stoje na suncu kao i ostala roba ... a 6 kombija u magacinu, radim njihov posao, a oni naplate svoju uslugu, jos su se zavukli negde iza kraja sveta, ne moze covek da ih nadje ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...