Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Zato Post-express dolazi kuci a mozes da ostavis u bilo kojoj posti paket ako nema slobodnog kurira. Sve u svemu mnogo ima olaksavajucih okolnosti u odnosu na ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BEX JE STOKA ... zamislite koliki su to debili kad su na paket koji sam poslao napisali 50e otkupnine, a na neki list koji ima vozac napisali 60 i vozac nije hteo da da coveku paket dok ne plati 60e, sad su mene zvali da zovem centar i da ispravljam,ali sam se dogovorio sa covekom da plati 60 pa ja da mu posaljem postnetom onih 10 nazad ... a imam neki osecaj da ce meni da donesu samo 50e ... zato cu sad da ih zovem i da im se ....... mile mame !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i AKS počinje da se penje na q.. Pre par dana bio u Kg-u i uhvati me neka temperatura, a trebao sam da pošaljem nešto AKS-om... Prepišem ja adresu, ali ne primetim da je taj kome šaljem zaboravio da mi napiše broj telefona i ja stignem u magacin i onaj mi tamo popunjava priznanicu i pita me za broj, ja kad vidoh da nemam broj, rekoh aj ja ću da te nazovem za par minuta i javljam ti... Odvezem se autom do grada pošto mi je ostalo da isplaćam neke račune i dok sam stigao kući skroz zaboravim da sam trebao da ih nazovem u magacin i da im kažem broj... Setim se toga tek uveče, ali je bilo već kasno, kontaktiram preko neta tog kome sam to slao, pošto nemam nikakav kontakt telefon, nema ga da odgovori, ja lepo uđem u telefonski imenik Srbije, pa prema ulici i broju i prezimenu nađem broj fiksnog i ujutru pozovem i izdiktiram im fiksni, on to upiše.. Oko podne mi taj preko neta javlja broj telefona, ja pozovem opet, rekoh aj upiši i mobilni, on kao upisao i nedelju dana nema paketa da stigne, da bi mi se na kraju vratio, kao ne javlja se taj što treba da preuzme na telefon, ja pogledam priznanicu, a on nije ni dopisao taj mobilni, naguziše me da platim poštarinu zbog povrata i pošaljem opet i sutradan stigne...

 

U četvrtak isto slao nešto i evo već par zadnjih dana me lik iscimava da mu još nije stiglo, radio je do 14h, oni ga cimaju da dođe u magacin, a njemu daleko, sad će opet to da se vrati i opet ja plaćam poštarinu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih zvao i zvao i niko se ne javlja ili zauzeto pa izbaci ili ona sekretarica ... videcu kad donesu pare sta ce da bude, ako i ovde naprave problem letece neko ... i onako sam nervozan od kako mi se desilo ovo sa autom ... taman da se olaksam po njima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bexu u Smederevu su svi (mozda samo jedan nije) kuriri juce dobili otkaz. Zato je haos. Novi ne znaju gde biju i tako...

Prica se svasta, ali posto su otkazi stigli iz Sapca, najverovatnija je prica da ljudi nisu dobili platu i da su odbili da voze dok im se ne isplati zaradjeno. Naravno druga prica je slicna samo da su trazili povisicu. U svakom slucaju zbog toga tj organizovane ne poslusnosti i ne rada, usledilo je neizbezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam bio tamo, radila je samo zena koja prima tamo izmedju ostalog i pakete, u trenutku dok sam ulazio pricala je sa nekim covekom telefonom da li taj zeli da se zaposli posto je konkurisao za posao, a na stolu su stajali papiri o otkazu, tacno kao sto kazes nekoliko komada sa imenima i pecatima ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i pozitivnih i negativnih iskustava sa svim kurirskim sluzbama, ali prednjace negativna i to takodje sa svim kurirskim sluzbama. Realno ne da ne mogu nikoga da preporucim, nego ni sam ne znam sta da radim kada mi zatrebaju njihove usluge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od danasnjeg dana samo odem u postu i posaljem, za 2 dana postar donese pare i gotovo ... nista drugo me ne zanima, zove me sinoc zena iz bex-a kojoj sam u ruke predao paket i pita da li je neko dosao da uzme moj paket, ja joj kazem da sam doneo licno i sta se sve izdesavalo i ona kaze da ne zna nista o tome i da tamo pise da je 50e otkupnine ... danas cekam, ali nema nikog da donese pare, sutra kad im odem tamo sve cu da im objasnim !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put sam poslao nešto AKS-om i nikad više, prvenstveno zbog čekanja da donesu novac. Paket isporučen pre 2 dana i juče ceo dan vrtim brojeve sa njihovog sajta i za Beograd i za Šabac da vidim kad ću dobiti pare. Ma kao da su svi pomrli, niko da podigne slušalicu. Danas nakon što sam ih okrenuo jedno 100 puta, javi se žena i kaže da očekujem novac za 5 do 7 dana. Došlo mi da je oteram u k*rac.

 

Uglavnom šaljem samo Post Expresom i nikad nisam imao problema sa njima. Ostavim paket u pošti, sutra je već isporučen i istog ili sledećeg dana stiže poruka na mob da su pare legle. Svratim da podignem pare i kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre 5 do 7 dana, to teoretski ne sme tako? Moraju da ti isporuče pare dan od kako onaj tamo primi, bar meni tako donose, nekad čak i 2 dana to potraje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mi je rekla ova žena što se javila. Kao, to se sve nosi u sefovima pa dok razvrstaju, verovatno će biti u ponedeljak. Ma idi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja iskustva sa kurirskim sluzbama

 

- Post ekspres - nekoliko puta su trebali nesto da mi donesu, svaki put sam sedeo i cekao kod kuce i svaki put sam morao da odem u postu po to. Jednom sam slao nesto pouzecem i nedelju dana sam posle jurio svoje pare i jedva ih dobio.

- AKS Express - tri puta sam nesto pokusao da posaljem preko njih i nikada nisam uspeo da ih dobijem na telefon - ili zauzeto ili se niko ne javlja (vise desetina poziva).

- Bex (Balkan Express) - svaki put kada su meni nesto slali, proslo je bez problema. Svaki put kada sam ja nesto slao (bar 3 puta) kurir koji treba da preuzme paket me zavlacio i svaki put sam posle mnogo peripetija morao sam da odnesem posiljku u magacin. Osobe koje se javljaju u call-centru su nepismene, neobavestene, neuke (da ne upotrebim neki grublji izraz), nemaju veze sa poslom koji obavljaju ili ih jednostavno ne zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da da bi radio u pošti u Post Expresu, treba imati završen PTT fakultet, a u AKSu samo položeno za B, pošto mislim da im je većina kombija do 2,5 tone.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio siguran u to što sam rekao, nego znam dečka koji je završio PPT i čekao dugo na posao u pošti i sada ga viđam da vozi u PostEkspresu, ipak u svako slučaju eto primaju školovane ljude za to, a ne neke dunstere..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja iskustva:

 

AKS - posiljku dobijam najkasnije do 9:30 a mogu da posaljem do 17:00 kod kurira, a u centru primaju do 24:00.  Stvarno nemam problema sa njima. Kurir dugo radi, korektan je, ima razumevanje. 

POST EXPRES - Licno nemam problema, tacna je dostava ali kad dopremaju desava se da iz poste zovu da se dodje po paket ukoliko je veliki. Razlog zasto pare od otkupa kasne je zato sto se kuriri sluze sa njima par dana.

DAILY - Vrlo retko saradjujemo

BEX - Stalno se kuriri menjaju i stalno treba objasnjavati kako da me nadju iako sam na magistrali. Paket moze i posle podne da stigne, a za to od njih niko ne mari...

 

Moj zakljucak je da je na mom reonu najkorektniji AKS. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrni-okreni na kraju se sve svodi na to kakav je sam kurir,nebitno u kojoj sluzbi radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa baš tako, ja sam svojevremeno imao jednog kurira iz AKS-a sa kojim sam mogao da se dogovorim kako god mi odgovara i stvarno je bio tačan u minut kada obeća da dođe po paket ili da donese pare, ali zadržao se samo dva meseca i napustio ih. Posle toga se sretnemo u gradu, ispričasmo se prijatno, kaže padao sam od posla, pre 21 se ne dolazi kući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam ispricam svoje iskustvo. Radio oko 3 meseca u daily express - u.

Sustina je u tome da su svi kuriri, ili bar ogromna vecina preoptereceni. Treba isporuciti 50-60-70 ili vise paketa + pokupiti 20-30. Firme rade do 4-5, za skupljanje i preuzimanje one su prioritet. Ako ne znas svoj reon u prste, nema sanse da sve stignes. Gomilu puta sam radio od 7 do 8-9 uvece. Ako nekog ne nadjes na adresi, nema cekanja, jer ih ima jos koliko hoces da obidjes.

 

U zavisnosti od perioda u godini, broj posiljki je veci ili manji. Haos pocinje posle leta i traje do kraja proleca. Reoni su cesto pretrpani a kada jedan kurir radi fizicki ne moze da postigne da sve obidje u nekom razumnom vremenu. Sto puta mi se desilo da ljudi cekaju kod kuce po ceo dan, ja se izvinim i kazem nisam stigao ranije. Kao rekli su mi da cete doci do 12. To oko tacnog vremena dolaska je moguce dogovoriti samo sa kurirom licno, pod uslovom da radi duze i odlicno zna gde ce u kom trenutku biti. Nemam nameru da nekog branim, vecina tih momaka korektno radi, plata je oko 30 000, s tim da ti se svaka kazna, ostecenje vozila (koja su pritom sva olupana i izgrebana), izgubljena posiljka, naplacuje tj odbija od plate.  Pritisak je jednostavno preveliki. Ljudi dolaze i odlaze kao na traci. Rade po nedelju, dve, mesec ili malo duze i puknu. Ja sam otisao jer sam nasao drugi posao posle 3 meseca. Gazde nece da povecaju broj ljudi i vozila, normalno, sto bi placali. I to je to. Svuda ima budala.

 

Od kolega sam cuo da su AKS najbezobrazniji, ne nose pare od otkupa odmah sutradan, nego kao vrte kes pa ti posalju za 7 dana i traze 90 kinti da ti daju otkup. 

City, navodno ne radi sa kesom u opste jer po zakonu kurirske sluzbe ne bi smele da nose novac.

U dailiju se kes obicno nosi kao prioritet, jedino ako ne nadjes coveka kuci. Inace, ako te 20 ljudi dnevno pozove da pita kad ces doci, sta mozes da kazes. Nekad dodjem za 10 min nekad za 3 sata. Sto neko rece saobracaj je promenljiva kategorija, nepoznavanje reona problem. Naravno ne vas problem.

 

Sve u svemu, ako se bas mora slati kurirskom sluzbom, ja bih ili city ili daily izabrao.

Malo su skuplji od ostalih, ali cini mi se korektniji.

I da, otvaranje paketa je zabranjeno politikom firme, sto donekle ima smisla. Ja sam ipak cesto izlazio ljudima u susret i otvarao pakete, ali to moze biti problem, pre svega za kurira. Poenta je da niko to ne radi jer je dobar posao, vec zato sto mora, pa je vecini i takav odnos prema poslu ocekivan.

Mozda sam malo zbrda zdola pisao, nadam se da je ipak razumljivo, koga bude interesovalo da iscita. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem,nadam se da ce mi neko odgovoriti...

 

Trebao sam da primim paket juce preko Aksa,medjutim paket mi nije stigao (a trebao mi je hitno),danas isto nista,niti me iko zove da mi kaze kada ce paket stici...

 

Sta ce se desiti ako ja ne podignem paket (ukoliko mi stigne u toku dana ili sutra) ? Druga strana placa postarinu?Sta jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoveš prvo onog ko je poslao da vidiš da li je uopšte i poslao. Ako jeste - tražiš mu tracking number iliti prateći broj pošiljke. Potom lepo nazoveš AKS i pitaš šta je sa mojom pošiljkom. Reći će ti gde je, dati broj kurira koji je nosi ili nešto treće. U slučaju da isporuka iz nekog razloga nije bila moguća (nepravilna adresa, loš broj tel, nikog nije bilo na adresi) vratiće je pošiljaocu koji je platiti trošak i slanja i vraćanja. Ako su je izgubili - nadoknadiće štetu (prema nekom svom odštetnom cenovniku, a verovatno su im sve pošiljke i osigurane). Ako je poslata sa otkupninom - platiće taj iznos. Ukratko... :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da mi taj paket ako ce mi stici sutra ne treba..+ saradjuju sa jednom firmom tako da je postarina manja (sta mislis hoce naplatiti trosak vracanja njima ako imaju ugovor sa njima?) Osim povracaja postarine jel mogu neka sranja da mi prave sto nisam podigao paket?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...