Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Nesto mi se cini da ti plasticni delovi koji su pukli sluze za 'odvajanje' sa rail-a kada ih stisnes ? Bas na bobini mi malo cudno...

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je sa bobine.

 

Zuti deo je osigurac, a crni kad pritisnes odvajas dzek.

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ako kupim novu bobinu, dobicu sa njom?




Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje da je to sa konektora bobine, a ne same bobine...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, bas sam obratio paznju na sve 4 svecice, potpuno su istih boja, zazora, sve ravnomerno trosene, suve... Osecam mirniji rad u leru sa novim svecicama, sve u svemu, prijatna promena (osim puknutog osiguraca) :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lego ksenon, CNLight, 6000k (malo mi je previse plavo, al otom potom) - sve spakovano u far. 

 

Pitanje: jesam li ja sad onda legalan? :D 

viber_image_2019-07-04_20-06-38.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda, ali sad se nesto prisecam komentara sa teme Xenoni i boje xenona. Ova malo vuce na plavicasto, mislim da ce ona biti super po suvom vremenu i snegu, ali nesto nisam siguran za kishu (odsjaj puta) i maglu (ako su maglenke zute, no problemo). Vise sam zabrinut za "upotrebnu vrednost i korist" nego sam stajling, ali lepo joj leze :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spram ovih sijalica, LED-ovi deluju skroz zuto, a dok mi je bila zarulja u faru, ledovi su delovali bas plavo! Neverovatno :)

 

Pretpostavljam da je 5000k neka mera... Ali dobro, zamenicu sijalicu kad mi dosadi, ili ako uocim da mi smeta u odredjenim okolnostima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, sad su LED-ovi kao 4300-4500K (toplo bela) pored ovih xenona :D Mozda i LED-ove zamenis mozda u....ljubicanstvene ? :D Cisto da odstupaju na Djulci, a onda kazes " Aaaa nee, stavio sam 8000K :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi bio legalan moraš da imaš auto nivelaciju farova i prskalice

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za projektor se slazem, al nivelaciju imam, a Giulietta fabricki na "singl-ksenon" ni nema prskalice, tek doplata za bi-xenon (gde je i samo kratko jace) ima prskalice...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, nemaš prskalice-nisi legalan! Tako kaže pravilnik

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legalan nisi svakako, e sad pitanje je da li ce uopste, kada i koliko da cimaju... Mozda bude neka akcija, mozda i istrebe aftermarket xenone ako im dune, kao sto su to uradili sa folijama. A mozda i ne bude nista, Stilo sam vozio nekih 8-9 godina sa ksendzama u projektorskom faru. I svo vreme se pricalo o sankcionisanju i nista :) . Tako da teraj tako, bar su sada ksenoni toliko jeftini da i da moras da ih skidas kostaju kao par dobrih sijalica. Ja sam jos iz vremena kada smo ih placali po 200-250 EUR...

Zaje*ao si se sto nisi uzeo 4300K, videces to i sam vrlo brzo, mada ni to nije finansijski problem sada zameniti. Kazes da si sve spakovao u far? Pod tim podrazumevas i balaste ili ...? Vodi racuna gde ih stavljas zbog zagrevanja, ne znam kakva je situacija sad sa ovim najnovijim po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno da nisam legalan, ali mislim da puno znaci ovako kad se ne vide balasti... 

 

Sto se boje tice, definitivno sam trebao ici na 4300. Al dobro, nema veze, sto kazes, nisu neke cene prejake, pa nek se trose malo sad ove, pa cu zameniti nekom prilikom. 

 

Iritantno mi je recimo, kad mi tablice auta ispred udju u sam kraj snopa - budu skoro skroz plave, pomislim da su policijske... 

 

A ovako, fukncionalno gledano - mogu da kazem da sam 'progledao'. Ogromna razlika u odnosu na zarulje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne vide balasti,to je navodno ok,barem sto se tehničkog tice.Tako drugar kaze da su mu rekli na tehnickom.Inace mozda i ima istine,otkud on zna da li je xenon u projektoru ili bilo koja druga sijalica?Jedino da izvuče sijalicu iz projektora i vidi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

To za projektor se slazem, al nivelaciju imam, a Giulietta fabricki na "singl-ksenon" ni nema prskalice, tek doplata za bi-xenon (gde je i samo kratko jace) ima prskalice...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo sam mozda pomesao sa Giuliom, sad bas gledam cenovnike... 

 

Giulietta ima bi-xenon sa prskalicama i to za 1100 evra, dok Giulia ima 25w bi-xenon (bez prskalica) za 400e, i 35w bi-xenon + afs i prskalice za 1200e :) 

 

Poenta koju sam hteo da kazem - ne mora svaki fabricki xenon da ima prskalice, zavisi od jacine (u lumenima). Granica za koju je obavezna prskalica je 2000 lumena. Bilo halogena sijalica, LED ili xenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo par ovih novih C4 Picassa - xenon far, a bez prskalica. Čak su imali i ručnu nivelaciju.

 

Te tvoje sijalice će postati malo belje kad se "razrade" posle određenog vremena upotrebe. Ali i ja bih stavio 4300.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, horvat said:

 6000k (malo mi je previse plavo, al otom potom)

 

viber_image_2019-07-04_20-06-38.jpg

 

 

A nije da ti nisam rekao :whistle:

 

Svakako - lepo izgleda, mnogo znaci a neces smetati apsolutno nikome...

 

5000 je po meni prava mera...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, danijel55 said:

Ako se ne vide balasti,to je navodno ok,barem sto se tehničkog tice.Tako drugar kaze da su mu rekli na tehnickom.Inace mozda i ima istine,otkud on zna da li je xenon u projektoru ili bilo koja druga sijalica?Jedino da izvuče sijalicu iz projektora i vidi. 

Moze da ne uoci razliku jedino ako je u pitanju mentol :) . Samo ako hoce da te zaje*ava, prvo, dovoljno je da vidi vec i po boji sijalice/snopa (i one pojacane sa vlaknom ne mogu da budu ni blizu tom delu spektra). Drugo, kada pali sijalicu, pri formiranju Voltinog luka imace inicijalno blinkanje, pa pad intenziteta snopa na nekih 20% i postepen dolazak na punu jacinu. Manje izrazeno ako je sijalica vec radila, ali svakako dovoljno da se vidi razlika. Trece, mislis da pored toliko vozila i iskustva vec i na pamet poprilicno dobro ne znaju koje vozilo je dolazilo sa cim fabricki...

Tako da se nikada u zivotu ne uzdam u price "rekao mi drugar poznanika surnjajinog rodjaka", mani me toga... Ako ce da te zaje*ava, po nasem zakonu je: xenon=prskalice+autonivelacija .

 

Ko voli crno na belo, clan 48 Pravilnika o podeli motornih i prikljucnih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima:

"U slučaju da je vozilo vrste M ili N opremljeno kratkim svetlima sa gasnim izvorom svetlosti obavezan deo glavnih farova kratkog svetla je i uređaj za čišćenje farova.
Vozila vrsta M i N moraju imati uređaj za nivelaciju snopa glavnih svetala u skladu sa jednoobraznim tehničkim uslovima. Ovaj uređaj može biti sa ručnim ili automatskim podešavanjem. U slučaju da je vozilo opremljeno kratkim svetlima sa gasnim izvorom svetlosti ovaj uređaj mora biti automatski.
Vozilo može imati farove sa dinamičkim praćenjem vožnje kroz krivinu, koje može biti izvedeno kao zakretanje farova ili uključivanje jednog od svetala za maglu."

 

Tacka. Kazem, u slucaju da hoce da nas zaje*avaju. To sto se mi provlacimo sa aftermarket (ukljucujuci i mene donedavno sa bivsim autom, a pala mi je klapna posle izivljavanja sa folijama) - to je sad vec druga prica.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci po nasem zakonu, nova Giulia sa 25w ksenonima ne moze da bude registrovana :D 

 

Da me ne shvatis pogresno, ne mislim da tvoj izvor nije tacan, nego samo komentarisem jos jednu u nizu nasih 'smislenih zakona' :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...