Jump to content
FAS Goran
akiro

VW Scirocco / VW Golf mk.6 - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Pozdrav, razmisljam se o kupovini 2009. VW Scirocco 1.4TSI 122hp. Muci me sto je auto koji gledam presao 170,000km, muci me sto se ti automobili izuzetno tesko prodaju, a danas/sutra cu ga staviti na oglase, muci me dosta toga, pa me zanima da li neko ima neka iskustva sa ovim modelom, koji su utisci i koje je vase misljenje vezano za ovu kupovinu. Imam oko 7000eur, zelim neki momacki auto, tako da mi ne pisete kupi novu daciu sandero i miran si... 

 

scirocco.JPG

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze momacki auto da bude sa 122ks.

Ako ces da lovis ribe uzmes bembaru i miran si plus sto ces ga lakse prodati kasnije.

Ako ne to onda pogledaj GTI-a nekog.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DraganUS Gledao sam dosta BMW E90, ali tu me plasi odrzavanje i to sto je 90% preslo 200.000km... a plivajuci zamajac, turbina, dizne i razne gluposti su za bmw ko bubreg...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to što je golf venčanica :D

 

A neka napucana Đulijeta kao momački auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic Daleko od toga da mu nesto fali... samo se plasim da ako ga uzmem da za mesec dana ne kazem nije trebalo ovo da radim... jer nije to tako jeftina igracka i nije nesto sto se kupuje svaki dan, zato zelim da cujem misljenje vise ljudi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto Gledao sam tog Abartha, ali vec imam jednog Grandea u kuci i to od kad je izasao iz fabrike i bilo bi mnogo imati dva. Jeste ovaj abarth druga prica, ali ipak je to na neki nacin isti auto... Gledam i A3, razmisljao sam i Alfu 159, ali me plasi ono "Alfa se kvari"... Znam da su to predrasude kod Alfe, ali opet ima tu malo i istine, ako se nisu lepo odrzavale , mogu biti osetljive dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, akiro said:

Znam da su to predrasude kod Alfe, ali opet ima tu malo i istine, ako se nisu lepo odrzavale , mogu biti osetljive dosta

 

Kao i svaki drugi moguci automobil na ovoj planeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Običan GP i Abarth ne mogu da se porede, razlika je ogromna, pogledaj ovaj klip i njihove reakcije dosta govore :D svakako imaš dosta opcija koje su ti ponuđene i još će neko nešto da ti ponudi i onda je sve na tebi

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto Daleko od toga da su isti automobili... Ali hocu da kazem kad gledas jedan auto 12 godina i vozis ga 2 godine svakakodneno i kupis "isto" auto koji izgleda mnogo lepse, koji lezi mnogo lepse, koji ide mnogo bolje, koji je bolji... zanimljiv ti je 2 meseca, posle bi me smorilo da gledam da je lupam ventilacioni otvor na istom mestu i da se gepek otvara na isti nacin (glupi primer), al tako je nekako :D 

 

Razmisljam da li je bolja opcija uzeti Golfa 6 koji se takodje moze srediti da bude super recimo onaj 1.6tdi stedljivi ili 1.4TSI ili onog Siroka... Golfa cu lakse i odrzavati i lakse prodati i imam veci izbor i vise prostora i sta ja znam sve, al opet Siroko je Siroko... Bukvalno sinoc nisam mogao da spavam, hiljadu opcija mi se vrti kroz glavu... to su one slatke muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi samo u obzir da je taj grande abarth sa snimka još dodatno modifikovan, ali svakako je potpuno drugi auto u odnosu na običnog grandea.

 

Golf 6 1.6 tdi stedljivi za te pare svakako ne može da bude "momački" auto..

U stvari, sve zavisi šta je kome momački auto :) 

U odnosu na prosecnog golfa 6 1.6 tdi ovo je svakako ozbiljna priča

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/11972211/volkswagen-scirocco-14-tsi

image.thumb.png.0ecf271e672a18221641eeb070322a81.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pricamo o momackom golfu - onda je to samo ovo...ili nesto vrlo slicno tome (obican Gti)...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/11244408/volkswagen-golf-6-gti-235hp-edition-35

 

Untitled1.thumb.png.91df328613d93ddad2d2571319897b50.png

 

Untitled12.thumb.png.ecfb95beff697ab6545d1e8d2a147ff7.png

Sve ispod toga...kupi neko ko je cuo da je golf kvalitetno auto i to mu je jedino znanje o autOOima...

 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dedi napravio biznis :stuart: .

1 hour ago, shomispc said:

Uzmi samo u obzir da je taj grande abarth sa snimka još dodatno modifikovan, ali svakako je potpuno drugi auto u odnosu na običnog grandea.

Posto vidim da je coveku bitna stavka i odrzavanje (kada su pomenute cene delova za BMW), ovo jeste plus sto se atraktivnosti tice. Ali svakako moze da bude i zestoka glavolomka ako se desi da pritreba bas to nesto specificno. Pricam generalno, posto su ljudi znali da imaju problemcica sa pronalazenjem delova i za nesto malo van standarda, a cene takvih novih stvari kod ovlascenih su da se prevrnes. Znaci dobitna kombinacija bi bila atraktivno i oku prijatno, ali opet OK za odrzavanje, po mogucstvu da ne bude bas jedinstveno. Takodje, treba razmisljati i o naknadnoj prodaji u tom slucaju, svi ih pozitivno prokomentarisemo ali ovakve stvari znaju da se do besvesti rastezu po oglasima... A i pojam "momackog" je prilicno rastegljiv :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, dekirs said:

Milutine kacenjem ovog oglasa si upravo nekome ukokao 1.4 MultiAir tamo negde u Italiji.

 

Za obican GTI rikne jedan, a za ovakav odu 3 :D cuje se samo krrrrrkkkkkk kazu...ja evo ne znam

 

 

 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do kada da ne palim kosacicu :rolleyes: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili da krknem malo veci procenat dvotaktola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...