Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Prvi put sam vlasnik nekog Italijana i prvi put dizelasa. Za sada fino ide iako je mesec dana premalo za bilo kakav konkretan utisak, danas sam ga terao na dijagnostiku i lik mi potvrdio da je auto u odlicnom stanju sto se tice dizni, turba, protokomera, onog filtera sto se samoodrzava - dpf valjda i dr sto se moglo videti. Jedinu zamerku je imao sto je program pokazivao predjenih 130000 km, a meni na satu je 103000 km. Pretpostavljam da je kilometraza vracena prilikom uvoza 2013.godine, posto je od tada redovno odrzavan u ovl.servisu kod Nese u Paracinu, ali ko ce ga znati, nije ni puno vraceno...u svakom slucaju planiramo da nam bude porodicni auto par godina sigurno. Inace, u pitanju je 1.9 mjet, 120 ks, 2007.god, koza, tempomat, multimedija, parking senzori pozadi, alu felne 17" sa dobrim letnjim i zimskim na celicnim od 15"...fino ocuvan auto

 

20180619_181125.jpg20180619_181116.jpg20180619_181150.jpg

20180619_181207.jpg20180619_181320.jpg20180619_181326.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lepa oprema, skoro pa full...Ja bih presvukao kozu na volanu, mislim da bi utisak bio skoro kao da se vozi nov automobil...

Puno bezbriznih kilometara !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodoslica i ovde, 8v traktorce sigurica izbor za motorizaciju, da te lepo sluzi!

1 hour ago, lufti said:

Bas lepa oprema, skoro pa full...

U pitanju je Emotion, ako se ne varam. Za "full" price, dovoljno je pogledati sta su svojevremeno i Stilo i Bravo sve mogli da imaju od opreme i motorizacije ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 3 ned koliko sam trazio auto sve vreme sam gledao samo benzince, a 90% paznje je bilo usmereno na focus ll restajling (8 god sam imao focus 1 1.6 benzinca). Onda u subotu sasvim slucajno vidim oglas za ovaj Bravo i u ponedeljak ga kupim. Jos mi nije jasno kako sam odlucio za dizela :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Maremarer said:

Za 3 ned koliko sam trazio auto sve vreme sam gledao samo benzince, a 90% paznje je bilo usmereno na focus ll restajling (8 god sam imao focus 1 1.6 benzinca). Onda u subotu sasvim slucajno vidim oglas za ovaj Bravo i u ponedeljak ga kupim. Jos mi nije jasno kako sam odlucio za dizela :lol: 

 

 

Da ne tagujem sam sebe. Slobodno neka me neko taguje! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno motorni racunar i kilometar-sat pokazuju razlicite vrednosti (doduse na bas toliko, na tu kilometrazu). Vise bih obratio paznju na pomenutih 130 000 km, dosta toga se menja ali se generalno po stanju vozila moze proceniti neka gruba kilometraza. Imas i one varijante provere kod ovlascenih (dok je auto bio u garanciji), proveru preko tablica na Ultima Revisione za vozila uvezena iz IT... Mada to se uglavnom koristi za sveze uvezena vozila. 

Na kraju krajeva, ako je sve OK, lepo ide i radi, a planiras duze da ga vozis, kao sto kazes - samo sto kvalitetnije odrzavanje i delovi, ne opterecivati se na temu kilometraze (prelomio si i sta je tu je) i uzivati :) . Vecina nas entuzijasta i kupuje srcem, pa posle polako sredjuje i do nivoa sitnica, ako se auto lepo pokaze.

10 hours ago, Milutinac said:

Da ne tagujem sam sebe. Slobodno neka me neko taguje! :D

Nema potrebe... Srecom, pa nas ima i pravih i istinskih Petrolheadsa :lol: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod kvaliteta delova za servisiranje i popravke, za Focusa sam kupovao u Delmax-u, ali ne znam jel ima neka druga firma koja je "bolja" za Fiat vozila. Iz Pozarevca sam pa mi to poprilicno ogranicava izbor radnji za delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Maremarer said:

Kad smo vec kod kvaliteta delova za servisiranje i popravke, za Focusa sam kupovao u Delmax-u, ali ne znam jel ima neka druga firma koja je "bolja" za Fiat vozila.

Iz dosadasnjeg iskustva, ne bih se ogranicavao na jednog dobavljaca. Ako volis da odrzavas auto po PS (kao dosta nas ovde), imas prilicno tehnickih tema u kojima je detaljno pisano u vezi svega - veliki i mali servis (izbor setova, filtera, ulja), kocnice, amortizeri, delovi trapa, gume, itd... Gomila napisanih iskustava, pa mozes da procitas ili pitas sve sto te zanima. Bar delova za Fiat ima u razlicitim nivoima kvaliteta i cenovnim kategorijama za svakoga. Od skupljih poznatih marki, preko OEM varijanti kod ovlascenih, do zamenskih ili varijanti "sa trafike" :) .

Ako budes zainteresovan, imas i poznate maloprodaje, servise i otpade sa kojima klub saradjuje i gde mogu da se ostvare popusti od 10-15% za clanove. Pa pogledaj u odgovarajucoj sekciji, ne bih da ne reklamiram bilo koga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maremarer

 

Odličan Bravo, dobra oprema baš :thumbup: 

1 hour ago, Maremarer said:

Kad smo vec kod kvaliteta delova za servisiranje i popravke, za Focusa sam kupovao u Delmax-u, ali ne znam jel ima neka druga firma koja je "bolja" za Fiat vozila. Iz Pozarevca sam...

Kao što reče Ivan, plus nema veze ako prodavnica nema kod tebe u gradu, svi oni šalju kurirskim službama, a obično za iole veće kupovine (preko par hiljada dinara) trošak isporuke ide na teret prodavca delova. Imaš od Euroauta, pa dalje... Oni imaju i svoj online katalog, pa je lakše za pregled cena i upoređivanje sa ostalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, pojma nisam imao da ima "hill holder" :lol: a jel se to racuna kao frizider ako ima duboku rupu ispod naslona za ruku kroz koju prolazi vazduh od klime? Jbt, ja cu auto da upoznajem jos 3 meseca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Da. To je frizider ili "frizider"

 

A deo na naslona na kojem drzis lakat moze da se pomakne unapred. Ja to otkrio posle god dana...

Ja sam posle više od godinu dana slučajno zakačio laktom i ukenjao se da sam polomio nešto - kad ono radi :D 

 

Što se tiče teme, nek je sa srećom, lepo izgleda.. Presvučeš samo volan i biće top :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tek Blutit :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...