Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Poskupljuje kazna za izgovor: ''Ne znam ko je vozio moj auto''

Recommended Posts

Šta ako pokušate da se izvučete od kazne tako što ćete tvrditi da je neko drugi vozio auto?

Može li da se dokaže vaša odgovornost u tom slučaju? Šta ako policija ne može da dokaže da ste vi vozili, a želi da vas natera da kažete ko je vozio?

 

nepoznati_vozac.jpg

 

Neki vozači dođu na ideju da negiraju da su oni vozili auto kada ih snimi kamera u nekom prekršaju, a preko snimka kamere ne može tačno da se utvrdi ko je bio za volanom. Isto važi i kada budu uhvaćeni u nekom prekršaju na drugi način bez zaustavljanja od strane policije u tom trenutku. Možda zaista nisu oni vozili, već neko od članova porodice ili prijatelja, pa žele njih da poštede neprilika žrtvujući sebe, pošto neko mora da bude kažnjen. Prema trenutnim propisima, ukoliko vlasnik automobila odbije da kaže ko je načinio prekršaj tim automobilom, biće kažnjen...

 

Krenimo ipak redom. Kao prvo, u takvoj situaciji treba da se odazovete pozivu policije - da odete u policijsku stanicu ili da ih pismenim putem obavestite o identitetu vozača koji je upravljao vozilom koje je snimljeno u trenutku prekršaja. Ili da priznate da ste vi vozili. Ukoliko ne uradite ni jedno, ni drugo, ni treće, preti vam kazna od 15.000 do 30.000 dinara, pošto odbijate da otkrijete ko je vozio auto. Takođe može doći i do prekršajnog postupka protiv vas zato što ste omogućili da se vašim vozilom napravi saobraćajni prekršaj, što donosi još jednu kaznu od 6.000 do 20.000 dinara.

 

Po novim pravilima, koja bi uskoro trebalo da stupe na snagu, kazna za gore pomenutog vlasnika automobila biće od 100.000 do 120.000 dinara ili najmanje 15 dana zatvora. Dakle, mnogi koji su do sada čak i bili spremni da se žrtvuju za nekog drugog, sada će verovatno dvaput razmisliti pre nego što to urade.

Vlada Srbije usvojila je ovaj predlog (u sklopu drugih izmena ZOBS), a sada ostaje da ga usvoji skupština, zatim da se objavi u Službenom glasniku i onda nakon 8 dana počinju nova pravila.

 

preuzeto sa - polovniautomobili.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosečna plata nam je 300 000 din pa se razbacuju kaznama! Kako će takve kazne platiti 90% ostalih koji rade za minimalac ili malo više???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo brate i treba da kažnjavaju. Slika te kamera u žutoj traci ili kad proletiš kroz neko crveno u centru grada i onda se napraviš pametan i kao nisam ja vozio, nikom ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da kazni sa 120 hiljada?

 

Oni koji imaju da plate te kazne, oni se ne zaustavljaju, ne odazivaju na sudski poziv i ne sekiraju zbog ovoga, a to su politicari, lopovi, kriminalci ...

 

Presretac koji kosta 50 hiljada evra, jurca za tobom po auto putu i kad te uhvati u prekrsaju, napise ti kaznu od 3000 do 5000 dinara. Ima li kraja izopacenosti i nebulozama? 

 

Koliko kosta odrzavanje presretaca i sve sto ide uz to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemaš muda da kažeš "Ja sam vozio i kriv sam" i dobiješ kaznu koliku treba za to što si već uradio, nego se praviš pametan sa pričom "Pozajmio mi je neko auto, on je dao nekom drugom, a taj nekom trećem, i stoga mislim da ovo treba da se poništi" onda i treba da te oderu. 

 

Ne kažem da su kazne racionalne, nisu, ali treba ljude naučiti pameti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem da je ovako.

Ali nije.Sad se često desi da dobiješ kaznu iako nisi vozio i nemaš mogućnost da kažeš ko je vozio baš ih briga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, to već ne znam, nisam imao nikad takvu situaciju. Logično mi je da policiju ne zanima ko je vozio, kazna ide vlasniku pa nek on posle juri za pare toga kome je dao auto.. 

Ali opet, 5% ljudi koji sa pravom koriste izgovor vozio je neko drugi ispašta zbog 95% drugih koji će radije kaznu za brzu vožnju da prebace na dedu/babu/koga god samo da oni ne izvise - a sutra će opet da voze brzo..

 

Ovde doduše i nije polemika da je vozio neko drugi, već ljudi koji se prave ludi i tvrde da oni nemaju pojma ko je taj neko drugi (a svi znamo da je to nemoguće).

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOPOVSKA DRZAVA .............. sto njihovi rodjaci i prijatelji ne placaju kazne za bahatu voznju po gradu , pa kad i pokupe / ubiju pesaka na trotoaru.

Ovo ce samo biti po dupetu OBICNIH ljudi , kao i uvek -- ELITA moze da radi ovde sta hoce , kao i uvek .......... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sa ovlašćenjem imaš valjda pokriće da je neko drugi vozio i to bi trebalo da može da se istera, ali u svakom slučaju sam protiv ovlašćenja (Osim u slučaju da auto ide nekome bliskom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ovako.

U jednom periodu smo i ja imoja dva sina vozili Punta. Stigne kazna za vožnju u žutoj traci u nedozvoljeno vreme i u pismu snimci saobr. kamere. Na prve dve se ne vidi ko vozi a na druge dve vidim beli duks ispred suvozača a vozač precrtan crnim markerom.

Kažem, sinak idi plati kaznu, kaže mali, nisam ja. Ja sav besan odem u Savsku da pitam zašto je vozač precrtan markerom, kažu zbog zaštite integriteta i ako imam nešto protiv, da se obratim pismeno u Ljermontovu, mada ona ne veruje da će mi dati original snimke.

Lupim da auto vozimo nas 5 u privatnoj firmi, kaže, odlično, svako po hiljadu i rešen problem.

Jbg, odem i platim !

Toliko o pravu i propisima !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da ne smeju da snime identitet vozača, tj. i kada je kamera tako postavljena i tog kvaliteta da snimi vozača, mora da mu bude sakriven identitet.

 

12 hours ago, aleksandar984 said:

A sta su vozaci dobijali time sto kazu da ne znaju ko je vozio auto a napravili su prekrsaj?

Plati malo veću novčanu kaznu nego što bi bila za učinjeni prekršaj (za najveći broj prekršaja bi bilo tako), ali nema ko da dobije zabranu, niti one kaznene bodove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja morao.
A čiji identitet štite i od koga ?
Nekoga ko vozi moja kola ?
Ma ovo je banana država, više puta konstatovano !

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/18/2017 at 10:17 AM, beli_Punto said:

Treba da kazni sa 120 hiljada?

 

Oni koji imaju da plate te kazne, oni se ne zaustavljaju, ne odazivaju na sudski poziv i ne sekiraju zbog ovoga, a to su politicari, lopovi, kriminalci ...

 

Presretac koji kosta 50 hiljada evra, jurca za tobom po auto putu i kad te uhvati u prekrsaju, napise ti kaznu od 3000 do 5000 dinara. Ima li kraja izopacenosti i nebulozama? 

 

Koliko kosta odrzavanje presretaca i sve sto ide uz to?

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...