Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ciro993

Moj Puntać u stilu Abarth-a :)

Recommended Posts

Punto mk2 facelift model. 
1.2 8v
2006 godina
Sređen u stilu ABARTH Punta, remus izduvni sistem sa dvije izduvne grane.
PILOT nastavci za auspuh.
Sony tuner+aux+cd+usb sa Pioneer zvučnicima
 Sportske opruge  
15ke aluminijumske feluge 4x98
Crna Folija krov.
Zatamljena stakla + atest.
Siva perla boja.

 

1.jpg2.jpg3.jpg

4.jpg5.jpg6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ciro993

 

Može još ponešto i na spoljašnosti da se radi. :D 

Retrovizori u boji auta, kačket pozadi, pragovi, moooožda može i još malo niže da ide (kad si već krenuo putem spuštanja auta)...

 

Dobrodošao na FLCS Forum. :welcome:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran za pragove. Ne znam da li zelim toliko daleko da idem. Kako bih rekao, minimal stajling :)

 Kačket, obrvice, i zatamniti stopke, to mi je u planu :D

Sto se tice unutrasnjosti, naslon za ruku, razmisljam se o presvlacenju u full kozu ali o tom potom :D
hvala na dobrodoslici :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrvice izbegni i zaboravi na njih, to je gedora. Pragove i kačket obavezno, felne u neku svetliju boju jer je ova crna pojela i deluju mnogo manje nego sto jesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gdje da nabavim angel eyes za Puntica, koliko to kosta, je li komplikovana ugradnja itd

btw ovo mi je prvi autic, jos uvijek eksperimentisem sta da radim od njega ali ne zelim pretjerati.
Spusten dovoljno, valjale bi neke fele sa original hgt/abartha, a ove obavezno u drugu boju :D 

E sad neka me jos neko uputi u ovo sa Alfinim sjedistima, jer nisam u toku :D
@Axic @neshaoct
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh felna a upropašćena ovim bojama... Uvek mi je bilo nvrvtn kako ljudi mogu toliko puno posla da urade a da krajnji rezultat bude totalno promašen  :blink:

 

Felna (model felne) je stvarno extra. Samo druga boja, koja se već tebi sviđa, a ja bi u malo tamnije alu sivu i kraj.

 

 

Što se tiče sedišta, čitaj malo, ima nekoliko auta na forumu koji su radili swap i čini mi se da može bez problema... Samo je potrebno naći kožni enterijer od Alfe 147 u boji koja tebe loži. Ja bi crveni  :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2017 at 8:13 AM, PremieRacing said:

Vrh felna a upropašćena ovim bojama... Uvek mi je bilo nvrvtn kako ljudi mogu toliko puno posla da urade a da krajnji rezultat bude totalno promašen  :blink:

 

Samo sam cekao ko ce prvi...bravo Borkovicu, komentar na mestu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi momacki :) Gledao sam ga kada sam sebi trazio da kupim punta , mislim da se prodavao na pik-u . Ja bih samo feluge u neku drugu boju , sretno sa sredjivanjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam sta je tu sredeno u stilu abartha osim sto ima znak od abartha

 

ako vec hoces nesto vezano sa time, prvo nabavi pragove i spojler od abartha

17 hours ago, ciro993 said:

Nisam siguran za pragove. Ne znam da li zelim toliko daleko da idem. Kako bih rekao, minimal stajling :)

sto se ovoga komentara tice...puno ljepse i bolje bi bilo da stavis pragove (to je ionako jedna od prvih stvari koje ljudi stavljaju kad uzmu punta) i da skines te crte sta idu preko auta

 

kad covjek vidi auto ovako na prvu sa tim crtama izgleda kao da je neko po njemu godinama nesto tunirao i pokusavao a nije nista uspio
 

pogledaj npr ovoga punta ispod

isti auto kao i tvoj...samo ima prednji branik od sportinga, masku bez znaka (koju ces lako nabaviti) i farove ofarbane unutra u crno (nije nikakva nauka, ima 100 uputa ovdje na forumu kako to napraviti)

nikakve crte niti znakove...krov u crnoj foliji...iza malo tonirana stakla...i izgleda ko bombon

i naravno, ima PRAGOVE koji mu predobro stoje...naci ces ih polovne po 30ak eura...ovi su od sportinga ali imas i abarthove ako bas zelis

18361918_10209180026993130_1544962429_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Puntac, ali nema potreba da trcis za Abarth look-om, stavi pragove obavezno, kacket, masku bez znaka ili kupi ili neko ko vari plastiku ti to odradi za 20 eura i samo ofarbas sa sprejom i caos :D

Samo napred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2017 at 8:13 AM, PremieRacing said:

Vrh felna a upropašćena ovim bojama... Uvek mi je bilo nvrvtn kako ljudi mogu toliko puno posla da urade a da krajnji rezultat bude totalno promašen  :blink:

 

Felna (model felne) je stvarno extra. Samo druga boja, koja se već tebi sviđa, a ja bi u malo tamnije alu sivu i kraj.

 

 

Što se tiče sedišta, čitaj malo, ima nekoliko auta na forumu koji su radili swap i čini mi se da može bez problema... Samo je potrebno naći kožni enterijer od Alfe 147 u boji koja tebe loži. Ja bi crveni  :wub:

Slazem se za felne, one su dosle uz auto pa planiram na kraju sezone kad nabacim celicne za zimu da ove ispjeskarim i ofarbam u neku crnu, eventualno sivu tamniju, mozda cak i mat. Citao sam za sjedista samo sam jos uvijek u fazi snalazenja na forumu posto sam nov. :D

23 hours ago, Bojan79 said:

Pravi momacki :) Gledao sam ga kada sam sebi trazio da kupim punta , mislim da se prodavao na pik-u . Ja bih samo feluge u neku drugu boju , sretno sa sredjivanjem :)

Jeste bio na Piku, mada sam ja slucajno naletio na njega u Banja Luci kad sam trazio sebi auto. Isto sam ganjao  punta ali raniji model. Medjutim kad sam na ovog naletio, zaljubio se na prvi pogled :D. Mala kilometraza, odlicno stanje motora i limarije, bio je malo van budzeta ali nisam ga mogao ispustiti :D Bukvalno je kupljen za 15 minuta. :D

 

19 hours ago, cvike19 said:

ja ne znam sta je tu sredeno u stilu abartha osim sto ima znak od abartha

 

ako vec hoces nesto vezano sa time, prvo nabavi pragove i spojler od abartha

sto se ovoga komentara tice...puno ljepse i bolje bi bilo da stavis pragove (to je ionako jedna od prvih stvari koje ljudi stavljaju kad uzmu punta) i da skines te crte sta idu preko auta

 

kad covjek vidi auto ovako na prvu sa tim crtama izgleda kao da je neko po njemu godinama nesto tunirao i pokusavao a nije nista uspio
 

pogledaj npr ovoga punta ispod

isti auto kao i tvoj...samo ima prednji branik od sportinga, masku bez znaka (koju ces lako nabaviti) i farove ofarbane unutra u crno (nije nikakva nauka, ima 100 uputa ovdje na forumu kako to napraviti)

nikakve crte niti znakove...krov u crnoj foliji...iza malo tonirana stakla...i izgleda ko bombon

i naravno, ima PRAGOVE koji mu predobro stoje...naci ces ih polovne po 30ak eura...ovi su od sportinga ali imas i abarthove ako bas zelis

18361918_10209180026993130_1544962429_o.jpg

Kakva je procedura farbanja farova u crno i da li to utice na funkcionalnost? Folije preko haube i gepeka idu sa auta sigurno poslije zime kad budem radio poliranje i uklanjanje nekih sitnijih ogrebotina. e sad za pragove bio sam za potrazi za njima ovdje u BiH, medjutim nisam nasao i odustao od toga dok mi nesto ne iskoci. Ima par nekih sitnica koje sam nasao u SRB na oglasima medjutim niko nije voljan poslati postom, a ja nisam u mogucnosti da picim za Srbiju zbog posla. :D Uglavnom, pare se stede, pa vidjecemo, uglavnom auto ostaje za projekt i kada dodje sledece zelja mi je da ga ne prodajem nego da ostane. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo polako i uživaj.

 

Kolegama predlažem da budu malo blaži sa predlozima, ukusi su različiti a i treba svakoga pustiti da sam shvati šta je outdated a šta je in.

Niko neće baš na prvu kad mu se kaže da bespogovorno prihvati da su crte bljak a pragovi "must".

 

Pragove ako neće, baš i ne mora da stavi. I ovakav je interesantan. Okrugao je kao neko kinder jaje na točkovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Branislav said:

Lep Puntac, ali nema potreba da trcis za Abarth look-om, stavi pragove obavezno, kacket, masku bez znaka ili kupi ili neko ko vari plastiku ti to odradi za 20 eura i samo ofarbas sa sprejom i caos :D

Samo napred :D

Cijenim misljene, autic ima potencijala, necu da ga unakazim jer sam vidjao puntice unakazene do bola(bez uvrede) :D Auto je manje vise bio u ovakvom stanju kad sam ga kupio osim nekih sitnijih detalja, tako da promjene su neminovne. :D Esad sto se tice znaka ja ga ne bih skidao, meni nekako ljepse, mada je to moje misljenje opet kazem :D ali razzmisljam da snapravim drugaciju masku ali s tim da bih znak ipak ostavio :D Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, ciro993 said:

Cijenim misljene, autic ima potencijala, necu da ga unakazim jer sam vidjao puntice unakazene do bola(bez uvrede) :D Auto je manje vise bio u ovakvom stanju kad sam ga kupio osim nekih sitnijih detalja, tako da promjene su neminovne. :D Esad sto se tice znaka ja ga ne bih skidao, meni nekako ljepse, mada je to moje misljenje opet kazem :D ali razzmisljam da snapravim drugaciju masku ali s tim da bih znak ipak ostavio :D Poz

Naravno da trebas da pravis auto po svojoj volji i zelji, samo naravno bitno da to na kraju ne ispadne neko ciganjenje :D Da se ne uvrede romi ako ih ima na ovom forumu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, PremieRacing said:

 

I skini ove hrom lajsnice sa maske... neka bude skroz crna sa znakom (ili bez).   ;)

Slažem se u potpunosti,ja sam to sebi uradio sa sunđerastom sivom šmirglom skoč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao takav nastup jer ja imam svoj auto 3 godine skoro i znam koliko stvari sam radio 2 ili 3 puta iz pocetka

i koliko je tu novaca potroseno

 

sto se tice siceva, da pasu od alfe 147, imas bijele, sive, plave, bordo i crne (pricam o koži)

prednji idu normalno, za zadnje ima malo prepravki, ali imas po forumu puno slika i objasnjenja

moras paziti da ne kupis siceve od alfe 5vrata jer ti prednji moraju biti preklopni

to je to

 

evo ovako kod mene izgleda

 

 

20170810_192550.jpg

Edited by cvike19

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2017 at 1:57 AM, ciro993 said:

Zna li neko gdje da nabavim angel eyes za Puntica, koliko to kosta, je li komplikovana ugradnja itd

Pominjalo se i ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62870-fiat-punto-mk2a-ugradnja-bi-xenon-morimoto-projektora/

 

On 8/22/2017 at 1:57 AM, ciro993 said:

E sad neka me jos neko uputi u ovo sa Alfinim sjedistima, jer nisam u toku :D

Pored toga što su ti ljudi već rekli, klik i na ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53715-fiat-punto-mk2a-sedišta-od-stila-alfe-147-ili-brava-ili-nekog-drugog-modela/

 

Ove teme možeš sam naći koristeći pretragu Foruma gore desno, ili još bolje koristeći Google...npr. ovo za sedišta bi kucao ovako:

site:fiat-lancia.org.rs Punto sedišta od Alfe

Suštinski, uvek prvo napišeš ovo site:fiat-lancia.org.rs kako bi Google znao da pretraži samo ovaj Forum, a ne sve živo na internetu :D ...i onda dodaš pojam koji te zanima, što su u ovom slučaju bila sedišta od Alfe u Puntu.  :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas palo jos par nekih sitnica :D 
Abarth znak na volanu
Novi player
Obloga rucne kocnice

21057693_10212749207598169_1721203808_o.jpg

21056927_10212749208118182_1537002358_o.jpg

21056971_10212749206798149_1915806807_o.jpg

1 hour ago, neshaoct said:

Pominjalo se i ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62870-fiat-punto-mk2a-ugradnja-bi-xenon-morimoto-projektora/

 

Pored toga što su ti ljudi već rekli, klik i na ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53715-fiat-punto-mk2a-sedišta-od-stila-alfe-147-ili-brava-ili-nekog-drugog-modela/

 

Ove teme možeš sam naći koristeći pretragu Foruma gore desno, ili još bolje koristeći Google...npr. ovo za sedišta bi kucao ovako:

site:fiat-lancia.org.rs Punto sedišta od Alfe

Suštinski, uvek prvo napišeš ovo site:fiat-lancia.org.rs kako bi Google znao da pretraži samo ovaj Forum, a ne sve živo na internetu :D ...i onda dodaš pojam koji te zanima, što su u ovom slučaju bila sedišta od Alfe u Puntu.  :thumbup: 

To je za model sa malim farom :) 

Hvala na info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...