Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Posted (edited)

ovako neka bi mi legla, felne, oprema, boja, motorizacija, kako mi se cini place za jednim dobrim poliranjem

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena boja i jeste malo zaje*ana - em vremenom bledi na suncu, em se vrlo lako poznaju razlike izmedju farbanih delova. Pogotovo prelazi lim/plastika (citaj branici) i sl.

Apropo registracije, ovaj auto mislim da nisam vidjao na oglasima. Em su Giuliette toliko retke u prodaji (pogotovo ovakav prvi, a tek drugi restyle), em su mi na PA ostale ukljucene notifikacije za par meni interesantnih modela koje sam pratio. A i znao sam detaljno stanje na trzistu za svoju prethodnu kupovinu, znaci ima tome 2 godine i kusur unazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

ova je bas prelepa,super izgleda,ima dobru opremu.E sad ovaj skudeto,koliko znam ide tek posle 2016te,moja je 2015to,a ima klasican skudeto.

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo je samo verovatno nabudzeno na stariji branik.

Drugi restyle ima potpuno crn srednji deo donjeg dela branika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Iskocila mi je dobra ponuda za Giuliettu 1750tb 235ks. Nisam do sada imao iskustava sa Alfom a svidja mi se auto. U vezi sa tim ako mozete napisati na sta obratiti paznju kod auta, kakva je za održavanje, da li postoje problemi karakteristični, i kako se generalno pokazala?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,pa sve zavisi u kom je stanju taj auto,a posto je u pitanju djulijeta  QV,sigurno da nije mazena i pazena priikom voznje,pa bi trebalo sigurno ulaganja u auto.Tako da prvo da je odvezes u neki servis na pregled

Za sadas imam pozitivno iskustvo sa djulijetom sto se tice cene delova a i moj majstor je vise nego korektan za usluge servisa

 

 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Colakovic7 said:

ponuda za Giuliettu 1750tb 235ks

Auto koji je za entuzijaste i malo dublji dzep. U bukvalnom smislu. Ide kao nevreme ali isto tako su i delovi fensi sa cenom (motor, menjac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nista posebno skupa ako se uzme iole ocuvan primerak. Delovi jesu malo egzotika na nasem trzistu ali se u sustini sve nalazi. 

 

Ps. Izvlacio sam negde cene delova redovnog odrzavanja, prelistajte. 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica i za Giuliettu kao model generalno.

Svi kao nesto razgledaju, interesuju se, uzimaju u razmatranje - ali vrlo retko ko na kraju kupuje. Jos smo ovde u pitanju entuzijasti i ljubitelji Zabara, a maltene na prste jedne ruke vlasnika.

7 hours ago, MiloshBg said:

Izvlacio sam negde cene delova redovnog odrzavanja, prelistajte. 

Upravo tako, ispisali smo gomilu stvari i za benzinske i za dizelske motorizacije, a naravno i za sam model.

Pise se vec 8 godina, na 66 strana, samo treba odvojiti malo vremena i procitati.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rado vozio Giu TBi, ali cirka 45km svakodnevne gradske voznje, mislim da bi vrlo brzo bankrotirao sa ovim cenama goriva.... i vozio se gradskim prevozom, a to mi bas i nije poenta. :D 

Svakakve racunice sam pravio i prosto 7l nafte po 206 din i sigurno 12l benzina 198 ( koliko vidim da pise na netu ). Da je veca razlika u ceni pa i ajd, ovako mi ne pije vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to i kazem i za Giuliettu i za TBi :) ... Dosta njih razgleda, a retko ko na kraju kupuje.

1 hour ago, MiloshBg said:

Svakakve racunice sam pravio i prosto 7l nafte po 206 din i sigurno 12l benzina 198

Plus ne zaboravi da je razlika u ceni aditiviranog benzina dosta veca, nego cena aditiviranog dizela u odnosu na obicni ED. Ko trosi aditivirano.

Digresija apropo cena goriva... Sa Bravom MultiAir sam u tih 5 god vlasnistva upao u onaj period od par godina primetno nizih cena benzina (cak i po par desetina dinara u nekim trenucima).

Uz malo manju potrosnju tog motora, slatko sam se navozao.

Po SpritMonitoru, u vlasnistvu je to bilo oko 9 EUR/100 km. A vec u drugoj godini sa 2.0 dizelom, to je oko 10.5 EUR/100 km.

A dizel mi drzi nepun litar manji prosek potrosnje :D . Toliko o "ustedi" dizelasa sa nasim i cenama i odnosom cena benzina i dizela. Mada i cena benzina je sada maltene tu negde sa naftom.

Benzinca u startu kupujes sa racunicom da ce i vise da trosi i da ce biti skuplje gorivo, s druge strane jeftinije odrzavanje i registracija, bar ovi kod nas najzastupljeniji modeli i motori. Samo, kod nas su cene goriva malo "drugacije" postavljene :) ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se jesam razmisljao za QV-a jer imam i dizelasa ispred kuce :) Primerci koji su se pojavljivali sa malo km su bili IMHO precenjeni, a ovi stariji sa vise km su... znate vec :)

Ali ipak je i MA odlican :)

 

Evo citat iz Juna 2018 (citaj bezuspesni protesti):

Da podsetimo, u građanskoj inicijativi traži se da se cena goriva spusti na 120 dinara za bezolovni benzin (danas je 153,70), odnosno 110 dinara za dizel (danas je 163,40), da akciza na gorivo ne prelazi 40 odsto osnovne cene goriva (danas je i do 54 odsto), kao i da cena auto gasa ne bude veća od polovine cene bezolovnog benzina.

A trenutne cene? Nadamo se da nece prebaci 2e kad povecaju akcize i usklade cene sa nabavnom cenom sirove nafte (ovo,ono) :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bese nesto tako pa drzava napravi narod budalama, kriv je narod sto se buni dok ga drzava kara, gde to sme tako...jel bile patetike tipa posao covek kod lekara nije mogo zbog barikada umalo nije umro, sanitet nije mogao da preveze povredjenu osobu umalo nije umrla, itd., izmisljale se razne budalastine od strane rezimskih botova i narod ispade lud, ne samo za to vec i za mnoge druge stvari kad se izadje na ulicu. Jedino resenje je kad bi "svet mogao da stane" na par dana, da se ne voze kola, a verujem da svako od nas moze neki dan da ne sedne u auto, to bi vise pogodilo drzavu nego bilo kakav protest...koliko se litara goriva proda svakog dana, zamisli par dana da drasticno padne promet, samo sto to nece da se desi nikad, mi smo takav narod, "cuti moze gore"

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nesto i za ljubitelje 1.6 traktorcica :) .

Prvi restyle, tako da ce tesko biti 2016. nego godinu starija (verovatno standardna zvaka "AMSS vratio godiste"):

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23818852/alfa-romeo-giulietta-16mjt-limit-sprint?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

Untitled.thumb.png.e4b780c01998af2e5b659cd1519298f7.png 226c307ff4cc-1920x1080.thumb.jpg.04cc0102a53c6508e5b45aff08f5aa24.jpg 0d10990e03af-1920x1080.thumb.jpg.d164395aa52bc5f403d1bfe8e495bdd3.jpg 2c8fe891ce04-1920x1080.thumb.jpg.e8edfd4bac9bd735df7b7529907d4a0a.jpg f7179f5895dc-1920x1080.thumb.jpg.b979d457cd19c3e73e8033e65a21a065.jpg

 

 cba1189d347f-1920x1080.thumb.jpg.461e281f02a928b38199bff2f3187f9b.jpg 5022dcc07f7d-1920x1080.thumb.jpg.d7cede33da64be0d66a66f32426e55a8.jpg 9bb263d30f8b-1920x1080.thumb.jpg.596fdad38ca16f1ee6c804dfc8e821c1.jpg 307e3c15d3e0-1920x1080.thumb.jpg.2ab5cfa939aaa7877a423b82409b4c4f.jpg 505b9e37d0db-1920x1080.thumb.jpg.eb85013c60a0e542af3ee853ceedb4cc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo strogo EXPO nas kosta duplo vise nego Japan (koji je izuzetno skupa zemlja). 2.5 vs 1.4 milijarde.

To pricamo strogo o EXPO, ovi jos neke silne milijarde (15) pominju u investicijama oko EXPO ali ne direktno vezane. Odakle pare? Ne da ce da nam bude skupo gorivo, nego ocekujem porez na vazduh (zagadjen PM cesticama).

 

Glib.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, OMP said:

to bi vise pogodilo drzavu nego bilo kakav protest...koliko se litara goriva proda svakog dana, zamisli par dana da drasticno padne promet, samo sto to nece da se desi nikad, mi smo takav narod, "cuti moze gore"

To da se desi drzava bi cenom kompenzovala manjak u budzetu :) Neki LEX dr mr :)

 

PS malo je mala kilometraza da se na traktorcetu sa 120 HP menja kvacilo i plivajuci? 

 

Ili mozda prodavac povecava cenu vozila pa se malo zaneo u dodavanju "odradjeno" :) 

 

Inace lepo izgleda iako nije slikao difuzor - mozda iz nekog razloga ne istice taj atribut?

Edited by KrCicko

Share this post


Link to post
Share on other sites

volan sveze presvucen na ovoj sprinterici sto baca sumnju na km uz zamenu seta kvacila ali lepo deluje, sem sto je dizlo

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' sto je presvucen volan, vidi se iz aviona. Nego bar kad radis, gde da stavis perforiranu kozu gore na sredinu. A ne na bokove volana i rukohvate :) .

Ima tu vise stvari kada bi bas krenulo da se picajzlise, ali treba imati u vidu da je to auto koji je star vec 9 godina. Kao celina deluje lepo, naravno ko bude kupovao ce proveravati jedno po jedno uzivo.

 

Ali na samom modelu fantasticno stoji ova boja, meni mozda i najbolja (uz reklamnu bordo i belu).

Jos kada je u kombinaciji sa tamnim staklima, pragovima, difuzorima i 18'' felnama, pun pogodak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...