Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.3 Multijet Dynamic

Recommended Posts

Prodje i godinu dana od kada je Punto kupljen. Autom sam prezadovoljan iako sam bio skeptican na pominjanje dizela ali su to bile samo predrasude. Punto sa ovim motorom me je odusevio prvenstveno potrosnjom ali i elasticnoscu koji je za gradsku voznju i kratka ubrzanja kao stvoren.

 

Za ovih godinu dana osim onih ulaganja u pocetku koja su bila moranje (2 zadnja amortizera KYB, zadnji lezaj sa senzorom, stelung paknova), skoro da nista nisam zamenio. Neke sitnice koje su bile za zamenu su sijalica kratkog svetla H7 koja je crkla  pre nekih 10-ak dana (stavljena Wurth-ova) i prekjuce je crkla pumpica za pranje vetrobranskog stakla i to je sve.

Syntium 3000AV koji se sipan na prethodnom malom servisu je po meni OK, na sipci ulje stoji na MAX iako je do sad presao oko 7.000 km. Na sledecem malom servisu cu ponovo njega sipati.

 

Posto planiram da auto zadrzim jos par godina, kupljene su 4 nove letnje gume Hankook Kinergy Eco K425 u dimenziji 185/60 R14. Ovom prilikom se zahvaljujem kolegi @gile smederevo sto je rezervisao 4 komada, napravio popust i poslao ih na kucnu adresu bez naplate postarine cak je i par poklona dodao uz gume. :) Prvi utisak sa novim gumama je da se oseti razlika u upravljivosti, stabilnosti i ono sto sam primetio je mnogo veci otpor kotrljanja i da je guma stvarno tiha kako pri manjim tako i pri vecim brzinama. Takodje se lepo ponasa i po mokrom kolovozu.

 

22052016964.JPG21052016954.JPG22052016965.JPG21052016959.JPG22052016961.JPG22052016962.JPG22052016963.JPG21052016957.JPG

Na par dana sam stavio i Borbet-ove 14-ice ali ih posle par dana vratio na HLX-u i tamo ostaju do daljenjeg. :) Ipak su Dynamic 14-ice za Multijeta najbolje.

24042016937.JPG24042016938.JPG24042016939.JPG

 

I kad sestra vozi na auto putu :lol:30042016941.JPG

 

 

Inace jedina "mana" je sto nikako ne mogu da "ubijem" bag koji prijavljuje neispravnu ili pregorelu sijalicu.  Sve sijalice proverio, stavio fabricki preporucenu jacinu sijalica na oba STOP svetla i prednjim farovima ali ne skida se zuta sijalica nikako a sva svetlosna grupacija radi bez problema. :(

27042016941.JPG

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yes :) sa najvise $ je ucestvovala u kupovini prosle godine. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas konacno zamenio pumpicu za pranje vetrobranskog stakla. Mislio sam da je pristupacno i lako za menjanje ali se mora skinuti prednji levi tocak pa ona plastika ispod krila pa jos 2 srafa koja drze cantru, pa se cantra izvuce na dole i tek onda moze da se zameni pumpica. 

 

 

Hvala kolegi @Kuvalja sto mi je predlozio da trazim novu pumpicu jer mi rece da je cena slicna kao i za polovnu. Kod partnera kluba Beomarket group tj. http://www.svezaauto.net/#/home  narucio, stigla za par dana i sa clanskim popustom ispala svega 495 dinara.

Sad ponovo pumpica prska i radi. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, joshibeast said:

Morao je da se raspita, izvaga i čuje iskustva emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

:whip::lol::lol:


Nisam imao predstavu koliko moze biti nova a iskreno i ne znam da je nekom do sada to na autu crklo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Zhorz said:

pumpica za nos?

   simpsons-terminator-o.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista posebno nije radjeno na autu osim neke estetike :)

Zahvaljujuci kolegi @ivansd na skupu nakon sto je kisa stala zalepili B stub mat folijom i ovom prilikom mu se zahvaljujem. Usput zalepili i flcs stiker za 2016. i znam @bane17 uzeo sam tri stikera. :lol:

 

Sto se tice enterijera dodao sam i zadnju plafonjeru, narucio neki LED segment koji svetli kao nenlrmalno jako i sad je u autu osvetljeno kao na stadionu. U prednjoj plafonjeri sam stavio led traku 4 segmenta po 5cm, pozadi pomenuti led segment, usput odradio i ambijentalno osvetljenje nogu napred i nazad.

 

I za vikend zamenio filter vazduha i klime. Za vazduh stavio Muller-ov sa nekom sundjerastom zastitom, za klimu neki najobicniji jer ga u Euroautu u Muller-u nece biti skoro. Kako god, uskoro cu menjati  ulje i ponovo cu sipati 3000AV koje se pokazalo odlicnim

 

14062016977.JPG

14062016978.JPG

14062016976.JPG

19062016980.JPG

19062016979.JPG

28052016973.JPG

28052016972.JPG

28052016971.JPG

IMG_20160621_235034.jpg

IMG_20160621_234830.jpg

21062016982.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto si mi iskopirao poziciju FLCS stikera? :P
Kolko sam video po fejsu, svi lepili na bocna stakla :D

 

I ja sam pre skupa lepio B stub mat crnom folijom, i to si me iskopirao :D ccc jao bre ovi beOgradjani :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majkicbane Ionako nemam nijeda stiker zalepljen pa je bio red da se stavi negde. :) Idealnda pozicija je po meni donju ugao na zadnjem staklu. :D

A za foliju na B stubu je bilo dogovoreno odavno nego se cekao skup. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inace jedina "mana" je sto nikako ne mogu da "ubijem" bag koji prijavljuje neispravnu ili pregorelu sijalicu.  Sve sijalice proverio, stavio fabricki preporucenu jacinu sijalica na oba STOP svetla i prednjim farovima ali ne skida se zuta sijalica nikako a sva svetlosna grupacija radi bez problema. dark_(.gif

27042016941.JPG

Jesi provjerio svjetlo tablice?

Inace super Puntic. Kako si upasao plafonjeru iza? Jel ne smeta za tapacirung?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DinoG Proverio sva svetla pozadi, svetlo tablice radi od prvog dana. U trecem STOP svetlu nije radila jedna od 5 sijalica, to zamenio odmah na pocetku.
Najvise sumnjam na konektor zadnjeg desnog svetla. Kad sam narucio neka LED svetla i hteo da probam da stavim i vidim kako to izgleda za rikverc svetlo na tom desnom svetlu je bilo ponegde malo korozije. Ja to isprskao kontakt sprejom, ocistio smirglom taj deo sto je korodirao i kad sam vratio od tada se pojavila zuta lampica. Kako god navikao sam se, znam da cela svetlosna grupacija radi bez problema a mrzi me da skidam i trazim gde je problemcic. :)

Plafornjeru bez problema stavio pozadi, 30-ak minuta posla i uklapa se bez problema. Ne smeta za tapacirung  nista, samo se iseku prave dimenzije i ne mora nista vise da se dodaje i dira, ima mesta dovoljno.

 

Inace, moram da te pohvalim za ono resenje sa prednjim tapacirima, skroz korisno, lepo objasnjeno i potrkepljeno tekstom i slikama. :thumbsup: Mozes slobodno novu temu da otvoris i da prekopiras onaj tekst i slike, znacice nekom 100%. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas dopunio i dezinfikovao klimu. Iskoristio neku akciju kod mene u kraju za 2.000 dinara. 

Razlika se prilicno oseca, temperatura na izduvu 8 stepeni i mnogo brze i bolje ohladi. Ceo proces trajao sat i koji minut duze.

DSC_0002.JPG

IMG_20160702_211816.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...