Jump to content
FAS Goran
Mateo

Benzinska kosilica - preporuka?

Recommended Posts

Iz određenih razloga mora biti električna. Kabla ima dovoljno , nego je crkla stara.

A da hoću benzinsku kosilicu, kupio bih Danteovog Stila

Đole, meni savetovaše od 1300W, ali dovoljna je znači i od 1000W?

Gledam neke Bosch od 1200W za ~ 9500 din, dok su ove Einhel i slične oko 7000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnija stavka ti je velicina noza, sto veci noz veca povrsina otkosa, i brze zavrsavas kosenje, ja imam neku mtd, mtk tako nesto od 1000w i evo radi vec godinama da je ne ureknem, naravno uvek je bolje uzeti brend, pogledaj i viladzer, nasa je firma, ja sam uzeo benzinski trimer i mogu ti reci da je sasvim dobro uradjen, verujem da ne zaostaju ni sa el. kosacicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnija stavka ti je velicina noza, sto veci noz veca povrsina otkosa, i brze zavrsavas kosenje, ja imam neku mtd, mtk tako nesto od 1000w i evo radi vec godinama da je ne ureknem, naravno uvek je bolje uzeti brend, pogledaj i viladzer, nasa je firma, ja sam uzeo benzinski trimer i mogu ti reci da je sasvim dobro uradjen, verujem da ne zaostaju ni sa el. kosacicama

Nije najbitnija stavka velicina noza. Sto je veci noz potrebna je veca snaga za okretanje, narocito ako se udje u dublju travu. Cesto mi se dogodi na nesretnica od 1000w sa 32cm nozem  ne moze da pokosi ako je od proslog kosenja proslo 2 nedelje u sezoni kada trava raste kao iz vode. Generalno je najbolje uzeti sto jacu, tu se vec problemi smanjuju. Naravno, sto vise snage ima, lakse i veci noz koristi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da i ja pitam, ali za električnu varijantu. Površina koja se kosi je otp. 6-7 ari.

Dakle koja marka, koja snaga?

Zna se totti koja marka :) "šveđanska" Husqvarna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zajebi te električne. Moja mama je 2 puta pokosila kabal, sreća pa je nije tresnula struja. I slabe su, ona naša je nešto ala 1300W, ali čim je veća trava ili busen staje. Samo benzin bajo moj :)

PS

Ako već hoćeš električnu, napravi sam kosačicu sa motorom od veš mašine (što stariji to bolji), imali smo pre takvu, dedi je pravio neki lokalni Proka pronalazači iz Opova, i radila je dok se nije raspala, al motor umro nije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je pametno staviti veci noz na kosacicu nego sto je fabricki predvidjeno?

 

Motor od stare kosacice sam prebacio u neko vece kuciste, i sad me zanima dal da ostavim stari noz ili da stavim veci koji je predvidjen za to kuciste?

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko veci,tu je samo bitno da ne preteraš.Povećanjem dužine povećava se i krak,a povećanjem kraka se povećava moment koji nož pravi pri rotaciji,pa ako preteraš dobićeš kosilicu koja trese i vibrira kao da će da se raspadne.Prvo stradaju ležajevi,ali psotoji i velika verovatnoća da nož ispadne iz balansa a onda ti je bolje da bežiš :D

 

Dal je motor dovoljno jak da zavrti nož to s evdii čim ga staviš i startuješ kosilicu,električna će samo da zuji i da se muči,a benzinku nećeš ni uspeti da upališ.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vece kuciste zahteva veci noz da bi normalno seklo i izbacivalo travu, sa manjim ces imati gomilu trave na kucistu, ali verujem da ce sa vecim nozem doci do vecih vibracija. Ako ti je motor kao motor direktno na kucistu onda nema vecih problema, ako je kao kod kineza danasnjih sve preko plastike ubrzo ces slomiti neki deo i cao. Jednostavno plastika nikako ne trpi vece opterecenje dok metal vec.....

Glavno pitanje je koliko veci noz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noz je veci maksimalno 8cm, nisam precizno merio.:D

 

Stara kosacica je 1050 W, a ova cije je kuciste i veci noz je 1600 W.

 

Sve je metalno, plasticni su samo tockovi i korpa za travu.:)

 

IMG_20160414_103339.jpg
 

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne znam... upravo odradih sam SWAP motora i za sad sam ostavio manji noz.

 

Ovom vecem treba malo da se prosire rupe, to cu za koji dan... u svakom slucaju cu ga namontirati da probam, pa cu odluciti.

 

Nije mi bitna sirina kosenja, nego da ubacuje svu travu u korpu.

 

Motor sam naravno "zastitio" saksijom.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,to danas Husqvarna parktikuje na svim svojim kosilicama,jer zbog te zakrivljenosti vazduh cirkuliše na gore i samim tim podiže travu i lakše kosi i prenosi ka bunkeru,dok je ovaj gornji stara škola i sav vazduh od rotacije ide na dole,samo na krajevima dolazi do vrtloga koji je dovoljan da ubacuje u bunker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Sever Subotica pre 30 godina pravila kao Husqvarna danas.:D

 

Stvarno ovaj motor od 1986 godine kosi bez da je stucnuo ili trokirao, a pokosio je hektare... zato i nisam hteo da kupujem novu dok ovaj motor ne crkne, zato sam i budzio sve ovo.

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa čudno,imali su inženjere koji su znali svoj posao :D Ili je samo logično razmišljao da je efikasnije i lepše pokošeno kada nož vuče vazduh na gore i samim tim podiže travu,dakle nema neravnomerno pokošenih delova,nema valjanja trave i najmanja travčica se podigne i naleti na nož :D A onda su došli kinezi koji vizuelno mogu da kopiraju sve,ali sa tehničke strane ima dosta manjkavosti.

 

Deda je imao do pršle sezone Univesral benzinku koja je imala 6ks,kupio je novu '81 i overila u radu,pukla bregasta ni to se ne bi dogodilo da je neko zamenio ulje u poslednjih 5 godina :lol:

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pukla mi je klipnjaca na kosacici.motor fiat 1,9kw,3000 obrtaja,148ccm.sever subotica ih je sklapala a ta firma vise ne postoji.da li neko zna gde mogu da nadjem tu klipnjacu...

On 4/14/2016 at 8:32 PM, aleksa_indjija said:

Znaci Sever Subotica pre 30 godina pravila kao Husqvarna danas.:D

 

Stvarno ovaj motor od 1986 godine kosi bez da je stucnuo ili trokirao, a pokosio je hektare... zato i nisam hteo da kupujem novu dok ovaj motor ne crkne, zato sam i budzio sve ovo.

 

druze jel ti imas kosacicu sever subotica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ,interesu je me da li  neko ima iskustva sa 

Motorna-samohodna kosilica sa funkcijom malčiranja VRS 51P Villager

,imam plac od dvadesetak ari pod malinom,pa bih je kupio za kosenje trave izmedju redova,pri tom plac ima  nagib,negde saam  citao da neki modeli kosacica imaju problem kada rade na nagibu ,stvarno ne znam nista o ovom modeli,ovako deluje zadovoljavajuce,pri tom za svaki kvar na njoj imam servis u blizini,a i valjda dve godine koliko je garancija nece biti nekih vecih problema :) hvala unapred 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa danasnje kosilice mogu da trpe odredjen nagib, bar ova moja MTD sto je imam, može ali ona je od 125ccm. Nazovi i pitaj ih

e sad, za tu površinu bi ti najbolje došla ona gde sedneš na nju pa polako a ako ne, onda samo samohodna malo jača od ove jer je ipak dosta zemlje u pitanju

a imaš i one multifunkcionalne motokultivatore ako koristiš tako nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...