Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Hvala momci :)

Beli, raspitivao sam se za smarta, i planirali smo da ga uzmemo, ali smo culi da su delovi jako skupi i da su ovi koji dodju do 100 i kusur hiljada citiram "Kao mrtvi konji".Pritom se radi generalka cesto.A mi bi joj uzeli auto koji bi ona vozila 5-6 god.

Zato razmisljamo o niskoj potrosnji i ceni delova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad za novog Grande Punta ima neki subvencionisani kredit sa učešćem manjim od 3000e i kreda od 6 god, rata izadje manje  od 100e mesečno.

Kad pogledaš kakve se lešine od tih malih automobila nalaze na placevima, ispada da je ovih 9000 i taj kredit sasvim pristojna ponuda za ono što novi Grande Punto pruža

I ne misliš o autu sledećih 10 god

 

Mnogi se neće složiti sa mnom :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Beli Jel vidis da covek hoce biciklu, niska potrosnja i cena delova :D ? Ha ha zato mu nudim Punto, ne moj nego neki tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nisi u pravu.Ja pravim spisak automobila koji ce biti u uzem krugu tipa 4-5 automobila, koje ljudi preporuce po zadatim uslovima.Svaki predlog i savet ljudi je bitan, zato se i detaljno raspitujem, da ne pogresim u kupovini.Gledam da smanjim sto vise taj uzi krug preporucenim automobilima, pa da sestra odabere jedan od ovih koji sam joj ja predlozio.Znaci ona ce izabrati jedan od ovih iz uzeg kruga,a ne neki levi koji ona hoce.

Ako ti se ne svidja tema, jednostavno nemoj ucestvovati i zdravo djaci.Ova tema nije postavljana iz dosade, vec sa nekim razlogom.A to su saveti za kupovinu.I ponavljam, svaki savet i predlog je dobrodosao.

 

 

Ja bi se isto složio sa Dule021, pošto je žensko u pitanju, izbor će pasti na zeleni auto, osim boje, sve ostalo nije relevantno :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kredit u Srbiji...ludost a povotovu sto dajes zivu paru kao ucesce.Racionalno to jeste dobra kupovina,jbg novo ali. Kada bi da liuslove kao sto je bilo za z10-pc onda bi sve imalo drugaciji smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo šale nije na odmet, da poguramo temu :)

 

Kredit u Srbiji...ludost a povotovu sto dajes zivu paru kao ucesce.Racionalno to jeste dobra kupovina,jbg novo ali. Kada bi da liuslove kao sto je bilo za z10-pc onda bi sve imalo drugaciji smisao.

 

Ovaj subvencionisani nije ludost, napovoljniji u odnosu na sve ostale auto-lizing-kredit kombinacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav zeleni auto, kakvi bakraci...Da je tako kao sto kazete,kupila.bi ona sebi i ne bi me pitala za pomoc.Njoj je bitna mala potrosnja i jeftina registracija(do 22-23) hiljade i to je sve sto trazi.Inace bi do sad kulila auto.Zato se savetujemo zajedno.I zato vas molim da ako hocete da date savet ili predlog dajte, ako ne, nemorate ni da pratite temu jednostavno.

Hahaha...Gorane,mora da te mnogo dobro sluzi puntic kad ne nudis svoj xD

Sad za novog Grande Punta ima neki subvencionisani kredit sa učešćem manjim od 3000e i kreda od 6 god, rata izadje manje od 100e mesečno.

Kad pogledaš kakve se lešine od tih malih automobila nalaze na placevima, ispada da je ovih 9000 i taj kredit sasvim pristojna ponuda za ono što novi Grande Punto pruža

I ne misliš o autu sledećih 10 god

Mnogi se neće složiti sa mnom :)

I to sto kazes.Mada za prvi auto nekome, ovu opciju treba izbeci, svakako :) Edited by Mi An

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mi An Evo u decembru godinu dana kako ga vozim bez zezanja sluzi perfektno naleteo pred proslu Novu Godinu na njega u NS na placu placen samo 1600 evra.Imas solidan budzet i srecno sa kupovinom pa javices nadam se sta si uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne bih otvarao novu temu, usluzno pitanje za jednog drugara...

vise ociju bolje vidi, sta moze da se vidi sa ovih slika? vredi li ovoliko (spustio mu 1000 preko telefona), na sta obratiti paznju, neki savet ??

ja koliko vidim sa slika, nesto mi branici nisu u boji karoserije...

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1569026_Skoda_Octavia_2013_god

biggest_imag1090_1396896816.jpg  biggest_imag1081_1396896599.jpg  biggest_imag1110_1396897048.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo je nov auto,jos uvek pod garancijom tako da je sigurno odrzavan u ovl. servisu,nek ode tamo i vidi sve sto ga zanima.A ako sumnja da je udaran to se lako utvrdi.

Branici cak i da su farbani mozda je samo grebanje na parkingu.


E sad za cenu reci nam koliko je nov pa da uporedimo :)


edit:Evo i cene:

 

Capture.jpg


Spustio mu je za 20 meseci star auto oko 20 % cene.S obzirom da je auto presao samo 19 000 Km i ako je sve ostalo u redu mislim da je to ok cena.Mada moglo bi jos koji eur nize :)


Navedene cene su iz Alpros auta,a vidim da je u Auto Cacku taj model jos skuplji:

 

Captjure.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante oni na kraju daju jeftiniju cenu. Barem su tako uradil za 2-3 puta kada ja znam da su ludi kupovali kola.

 

Po meni je ovo odličan automobil, mada mi opet cena nije nešto primamljiva.

Sa 1000e manje je već ok, mislim da preko toga i ne može da dobije jer će uskoro sajam automobila i nove akcije + svi su počeli da daju neverovatno isplativo staro za novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 na sta obratiti paznju, neki savet ??

 

1.6 Tdi imaju neku muku sa hladnjakom EGR-a (probija) i u Porscheu su preko 100 motora zamenili u garanciji zbog havarije koja je uzrokovana njim.

Neka se raspita da li je to u ovim novijim serijama rešeno... A možda je i kod Škode to konstrukcijski drugačije rešeno, pa nema takve probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinut oglas...

Dante, tom Accord-u je jedina mana što sa tim motorom ne ide ništa specijalno, a solidno troši.

Auto kao auto je odličan i kvalitetan. Skoro sam provozao jednog benzinca sa 380.000 km i ničim ne odaje tu kilometražu. Utegnut kao praćka. Doduše, verovatno je ceo svoj radni vek proveo na otvorenom putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante, tom Accord-u je jedina mana što sa tim motorom ne ide ništa specijalno, a solidno troši.

 

Gledao sam fabricku specifikaciju:9,2 do 100Km/h. 190Nm

Potrosnja:EU/ADR82 urban/extra-urban/comb.:10.3 / 6.2 / 7.7 l/100km

 

Cenim da po gradu ne bi isao ispod 12l.

 

Dizel ide samo 2.2 CDTi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...