Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Da, ali odustali su od Klia, ne svidja im se...

Sad hoce samo punta...

(muke su to, ima jos 15 misljenja da se promeni do kupovine)...

Postavicu nocas ovde par puntica sa oglasa, da prostudirate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje jel ima neko da prodaje stila karavana jtd do 2500e? :)

Ima, vozen u firmi (ne taksiju). ako te zanima javi se na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo. Moja sestra je polozila voznju i sad je red da kupimo neki auto za nju.E sad, bitne stavke koje bi trebalo da poseduje auto su sledece:
- da je cena do 3000 e
- da je manji gradski auto, mada moze i neki sa 4 oro vrata,samo da nije limuzina ili karavan :)
- da je mladji od 2000. god.
- da je mali potrosac
- klima pozeljna
- da nije skupo odrzavanje (delovi i servis)

Ovo nisu stvari koje moraju biti kod automobila koji bi kupili,ali je pozeljno.
Ako ima neko neki predlog, neka kaze, kupili bi auto verovatno posle nove god.
Znam da nije pravo vreme kupovina auta preko zime,al ajde, sta je tu je.Jedanput i meni to da se desi.
Povucen dobrim iskustvom,svojim i tatinim, moja preporuka je Fiat Stilo, 3v 1.9 jtd. Cuo sam da postoji i cipovanje dizela da smanji potrosnju i to bi bilo idealno...Bio bih ljubomoran na nju, jer ja imam 1.6 16v :)
Hvala ljudi u napred,svaki savet za kupovinu je dobro dosao :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resite prvo koliko mali auto zeli/zelite

Stilo ili Punto

Corsa ili Astra

Polo ili Golf

206 ili 307

........

Razumes vec....

Npr imas ekstra Lancie Y za dzabe para, ja sam uzeo jednu 2002 1.2 8v za ispod 1500€ :)

Auto je iznenadjujuce udoban a jaaako jeftin za odrzavanje ~ u klasi punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, manji auto tipa puntica, mada moze i neki tipa stila, alfice,golfica itd...Znaci neki hecbek, ako se to tako zove :)

Bitno je da nije veliki tipa pasata, vektre recimo itd.

Video sam taj auto na forumu i jako je lep moram priznati, pa ako ga ne proda do Nove godine, cucemo se, pa mozda ga i pazarimo :)

Mada su jako male sanse za to, jer je auto bombonica, brzo ce se prodati :)

Edited by Mi An

Share this post


Link to post
Share on other sites

206cc? Ima na oglasima bas dobrih primeraka. 1.6 je extra motor a jedina mana koju uglavnom imaju su kederi na krovu kojim ima na tona po otpadima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, cim rece cc, odmah sam otvorio oglase i poceo da trazim :D

hahaha

Ima u MML-u jedan sivi 206 cc sa nekim malecnim felnicama, tipa 14 ice alu, al je opet smesno do bola kako mu stoje xD

Ali felne nisu problem, puni su ih oglasi :)

Edited by Mi An

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro sad. Svaki auto ima po neku manu generalno.

Ima jedan sivi za 2300 na oglasima. Nisam siguran odakle je ali bas lepo izgleda. Crvena koza unutra i automatska klima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa to je moj Hju :D

 

Naravno da bih ti predlozio njega, ali ako zelis manji auto, za sestru, obrati paznju i na Seicenta. Imao sam pre, jako je zahvalan auto, moze da se nadje i za jeftine pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da se nadje nesto,ako ne cc, simpatican je i obican 206 :)

Vozio sam se sa drugarom u 206, neka dizel varijanta, mislim da rece 2.0, ne znam oznaku, ima stright pipe, i auto leti!A pored toga i zvizdi i sisti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste da svaki auto ima manu, ali 206 je inace biiip auto, em ta torzija koja je skupa i koja nije trajna sto znaci da ima sanse da je radis i vise puta, em sto kada se saltaju brzine lupa kao u serpu da udaras a i bije ga glas da je najgori pezo ikada, zasto bi se onda zezao sa tim kada ima mnogo boljih auta to godiste i za te pare, u njima jedino sto valja je 1.4hdi, a taj nema ni to cak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto zdravog Punta necete tako  lako naci pogledajte onako cisto radi radoznalosti Toyotu Yaris koja u svakoj verziji ima lanac,nije potrosac,lako se vozi,pregledna je,odrzavanje maltene ne postoji osim zamene ulja i filtera. Ako uzimate benzinca onda bolje gledajte 1,3 motor a sa dizelom bi takodje napravili pun pogodak.

Ja je nemam na prodaju  pa da je hvalim ali ova poslednja koju sam imao je imala 235k km i radila je kao sat sto je potvrdio i majstor kupca kad ju je odvezao u servis.

Od ulaganja na toj liometrazi je imao da promeni zadnje amortizere i da zameni dva grejaca jer je bila dizel verzija. Sve zajedno sa uljem ga je izaslo oko 120 eura i sad je miran  ko zna koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa to je moj Hju :D

Naravno da bih ti predlozio njega, ali ako zelis manji auto, za sestru, obrati paznju i na Seicenta. Imao sam pre, jako je zahvalan auto, moze da se nadje i za jeftine pare.

Jeste Hju :)

Ma moze i takav, nije veliki,moze da prodje :)

Seicento je fin autic, cuo sam neku pricu da je abartov model seicenta dzepna raketa. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece biti da je raketa kad ima istu snagu kao i svaki Seicento. Samo su u pitanju spojleri,enterijer i alu felne.

To je isto dobar auto za pocetak samo sto njega mozes da uzmes daleko jeftinije od tih planiranih 3k eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...