Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@debelizmaj

 

Da, sećam se tvog prvog pitanja na forumu....koliko kilograma može da nosi polica u gepeku...pa si nam objasnio da je zbog ronilačkih boca. :D

Bilo je i lepih slika na temi sa lokacija za ronjenje, pa kad se setiš...okini još koju. :thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se prijavim posle duge pauze. Treca godina za redom.
Odradio sam u kompresoru mali servis, bila je neka akcija u toku, za oko 8000 dinara.
Uz to sam morao da menjam plocice na svim tockovima i na zalost, lambda sondu.
Ceo ceh, 35000. Prezadovoljan uslugom

Lambda sonda me je mucila od novembra, u jednom momentu, kad sam krenuo sa parkinga, auto se ugasio i nije hteo da prima gas. Maksimalno je isao do 3000 obrtaja. Zasvetlela je check engine lampica. Kod greske je bio nesto p141 mislim.
Sa tim sam se vukao par meseci i sad na malom servisu resio da lambdu zamenim.

Kad sve podvucem, ja svoj auto bas volim i ne stedim. Prezadovoljan sam pruzenim.

Sent from my x600 using Tapatalk
 

U to ime evo jednog nemca i jednog italijana.
Homolje adventure :D 


zza9140.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa cena , ovih 27 hilj. sto je ostalo posle redovnog servisa kolko dodje sonda a koliko plocice i koja kilometraza. Otkud da se zadnje plocice trose ko prednje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2017 at 10:09 AM, Siciliano said:
Sjajan bajs. ...svaka cast! Bolji i kvalitetniji izbor u bici svetu nego 500L medju kolima


Sto bi rekli, auto moze talijanski al bicikla mora biti nemacka :D:D:D:D 
Sad kad razmislim, oba bicikla su mi nemacka
 

On 2/15/2017 at 9:15 AM, Rile_bg said:
Koliko te je sonda izasla?

 

Zapamtio sam samo za lambda sondu, 11000 i nesto. Da zaokruzim na 100evra.

Ja sam iznenadjen za plocice, auto je presao 54000 km i vec su za zamenu. Cale gazi tri puta vise u nisanu i jos uvek je na originalu.
Prošli put su mi rekli da su plocice na izdisaju, ja sam ignorisao i zamenio ih tek sad.

 

On 2/14/2017 at 10:35 PM, dach@ said:
Lepa cena , ovih 27 hilj. sto je ostalo posle redovnog servisa kolko dodje sonda a koliko plocice i koja kilometraza. Otkud da se zadnje plocice trose ko prednje...

 

Ne znam sta da kazem za trosenje. I ja sam iznenadjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2017 at 5:07 PM, toma ks said:

Ja ne mogu da verujem ni za plocice a tek za sondu moj zet ima astru presao 130000 samo menjao ulje i filtere i 2 sijalice.

 

Ja sam se namučio sa lambda sondama a auto ( Punto ) tek na 95 000km  ( pravih). 

Prvi put crkna jedna pre oko 2-3 meseca, stavio zamensku ( džek na džek ) NTK a sad crkoše OBE sonde ( 1 Boš i 1 Ntk ).

 

Dok sam na netu proučavao tematiku prošli put, rekoše da u principu sonde retko riknjavaju na manje od 100 000 MILJA ( 160 kkm ? ) a meni već 3 na skoro duplo manju kilometražu. Sad će staviti Piterboro ( skuplje i od Boša) pa sa tim sondama i garancijom računam da sam tu temu završio.

 

Što se Zmajevih zadnjih paknova tiče, možda je ostavio ručnu dignutu na 1. ili 2. zub i tako odovozao pa se potrošile prevremeno. Barem ja zaboravljam ručnu često :) ali pre 4. zuba ionako ne hvata 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2017 at 6:31 PM, toma ks said:

To je prijatelju do marke i kvaliteta auta to jeste do nekvaliteta auta.Nemci prave auta a ostali mogu da prave bicikle

 

Ne bih se složio jer kad se pogleda ukupna cifra potrošena na popravke - opet sam prilično bolje prošao od drugara sa Nemcima i Francuzima. 

S druge strane, da li je lakše za podneti ređe a skuplje  ili jeftinije a češće kvarove ( elektro gremline ) - stvar izbora. 

Ja bih opet izabrao Punta iako je budžet od 4,5 -5 k eura  dozvoljavao i Nemca/Francuza, ali više ne sa toliko entuzijazma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tvoj treking je odlican,sjajno izgleda,a bajs je vrh pravi trkacki

a to sto si menjao plocice pa nista strasno,sve je to potrosni materijal,a ta lambda sonda,eto nije joj sudjeno da jos radi kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Ne stresiram se. Kao sto rekoh, u caletovom nisanu su jos uvek originali, ali mu se lak oljustio sa branika. Za auto od 20 i kusur hiljada e i 5 godina starosti... Strasno.
Jbg, desava se...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2017 at 6:31 PM, toma ks said:

To je prijatelju do marke i kvaliteta auta to jeste do nekvaliteta auta.Nemci prave auta a ostali mogu da prave bicikle

 

Ne slažem se. Ne može se ovako načelno govoriti jer nemački je i VW Polo i Porsche 911. Ta dva modela nemaju dodirnih tačaka po pitanju kvaliteta, a nemački su.

Lažu oko performansi svojih automobila, lažu po pitanju toga koliko njihovi automobili zagađuju....pa sve skoro i do one priče oko nekvaliteta fancy svetala (farova) na dosta nemačkih automobila na IIHS testovima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je neko rukom ili nogom odvalio? Ne čini mi se na slici da auto može tako brzo da prođe...

 

Neko ljubomoran te je pozdravio, sad dal' zbog devojke ili zbog auta - ti ćeš ga znati  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni deluje da te nije zveknuo drugi auto, bilo bi i njegovih delova retrovizora na sve strane. Nekom šabanu bilo dosadno pa naleteo majke mu ga :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je drugi auto u prolazu, retrovizor bi se pre "sklopio" (trebalo bi da je sklopiv u oba pravca) nego ovako raspao. Takođe, ne bi se iskidale žice. Ovo je vandalizam rekao bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Da bi se ovako otkinuo ceo nocas retrovizora, verovatno treba da se raspali po retrovizoru vertikalno.

Da ga je drugo vozilo udarilo u mimoilazenju nekom manjom brzinom, verovatno bi se samo zarotirao, eventualno ispadne staklo koje uglavnom ostane da visi na ozicenju grejaca, videla bi se ogrebotina ili trag tog drugog vozila na tvom kucistu, itd...

Pretpostavljam na osnovu price da ne sklapas retrovizore pri parkiranju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno namerno... Morao bi da prodje voama blizu velikom brzinom da bi bacio retrovizor tako daleko.... Auto bi najverovatnije iskrenuo retrovizor u suprotnu stranu... Provereno bez ostecenja moze da se izvrne u suprotnu stranu, probao je neko na mom 500L-u...

 

"To nisu ljudi, to su Beogradjani!" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko iz komsiluka promeni parking.Parkiraj ga pored kamere nekog objekta ili instaliraj kameru na zgradu.

Ovo ti je ili upozorenje ili slucajna obest bolesnog uma nekog prolaznika,deteta.

Bolje da je ovo drugo jer se ce se ono prvo ponoviti opet.Dal na retrovizoru,vratima,haubi....

Smiri se i razmisli kako da zastitis imovinu ako vec nemas garazu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...