Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kubura je baš za taj 1.4TJ rekao da mu je favorit što se tiče performansi. Na auto putu se najbolje prepoznaju prave mašine od "igračaka", pored toga, kada provozaš neki turbo dizel i posle toga sedneš u neki mali atmosferac kao ovaj naš, to baš ume da frustrira. Da bi izašo sa koliko-toliko pristojnom brzinom uz brdo na auto-putu, mora dobar zalet i ne kasniti sa šaltanjem u nižu brzinu, ne sme broj obrtaja da padne ispod 3500 otprilike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako ga otprilike i ja vozim kad penjem bubanj potok. Ispod 3500 ne sme da padne. Nesreca je bila da sam taj dan dosao sa poslovnog puta i seo u svoj auto. Iz 1.9 tdi u 1.4 benzin :-D kad smo vec kod turbo benzinaca, jel probao neko renoov 0.9 turbak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renoov 0,9 nije moga ni da pomisli da me prati od BG do Kosmaja. Jesta da Captur nije lagan i da nije vrhunski aerodinamičan, ali je svakako lakši od L-a.

Mada, ima malo i do vozača. Capture je bio test vozilo i vozio ga je drug koji nije poznat po jurcanju, ali sve jedno ostavljao sam ga svuda. Prvo sam ga čekao na Bubanj Potoku, pa kod Malog Požarevca, do Mladenovca me je uglavnom pratio jer je bila kolona, ali sam ga opet ostavio na pentranju na Kosmaj.

 

Sve u svemu trocilindraš koji je verovatno dovoljno jak za Clia, ali ne i za nešto teže. Ima Reno i 1.2 četvorocilindrični turbo benzinac od 120ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video uz taj 1.2 ugradjuju samo automatski menjač.

Ti sa svojim 1.6 dizelom i 120ks nisi merodavan da dajes poredjenja :-D salim se ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije klasičan automatik, nego menjač sa duplim kvačilom to je neuporedivo bolje, ali ostaje problem cene i pouzdanosti.

 

Nemam 120 nego 105 ks, al ga vozim ko da ima 150. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobri su i turbo benzinci, ali su žedni, za razliku od turbo dizelaša. Mada još uvek je to relativno nova "moda" videćemo šta će vreme da pokaže, kažu da je fordov  ecoboost trenutno najbolji (da ne čuje VW t.j.TSI jer su se kompromitovali malo u početku). Što se fiata tiče, zna se, ono što je najbolje kod fiata to su multijet dizelaši. Dakle, i bilo kojoj varijanti, modelu uz multijet - dobitna kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ pavaobg . Kaži mi da li tvoj 500l " oseća" kad se upali klima ? Pitam jer u firmi imamo dva nova Doblo-a i poprilično se oseti razlika. Isto 1.6 105 ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima se ne oseti ni u 1.4. Meni nije jasno kako jer u renoima osetis udarac u ledja kad se klima uključi i zvuk motora se promeni . Ovde nista

Na clio sam na uzbrdicama gasio klimu i auto poskoci. Ovde nema te "dodatne" snage mad iskljucim klimu. Pokusavao sam :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hdi..

Ja ne osecam dal klima radi ili ne :D

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kolega kaze ne oseti se,misli da ne moras da iskljucis klimu da bi izasao uz neko brdo! Na getzu ti iskljucenje klime dodje kao turbo boost

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja primetio. Kod prethodnih automobila kad ukljucim klimu skoci broj obrtaja, a kod ovog se nista ne desi

Skoči potrošnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc je kombe krenuo na novi izlet.
Na krupajsko vrelu je klub organizovao zaron u pecini a kombe je nas dvojicu prevezao iz Beograda do srca Homolja. Manjak snage sve manje primecujem, noga na gasu, motor u obrtaje i auto ume lepo da povuce.
 

cxcb192082.jpg  cxcb192083.jpg
 
cxcb192084.jpg  cxcb192085.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trekking u svom prirodnom ambijentu! Rođen za ovakve pustolovine... Koliko si prešao do sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecom pa tu pored mog auta postoji i izvor tople vode. Posle ronjenja se uskace pravo u taj izvor da se povrati telesna temperatura :-D

 

Eee to je prava stvar :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...