Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bitno je da smo rešili ovo pitanje boce, a to je bilo glavno pitanje od početka :) Već zamišljam situaciju kod dilera, svi kupci pre kupovine pitaju koliko auto troši, snaga motora... a ti jok -- pitaš je l staju ronilačke boce pozadi. Izraz na licu dilera -- priceless xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh kad bi znali koliko mi je to glavobolje zadavalo :D clio je imao bas visok utovarni prag i izvodio sam vratolomije da smestim dvobocnik od 70 kila na ledja :-) sada je druga prica, cak i kada je polica skroz dole. Stvarno su me cudno gledali, u kompresoru su imali izložen trekking pa sam njih davio pitanjima da li ono ispupcenje na braniku moze da posluzi kao klupa na koju cu da sednem i stavim boce na ledja :-D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par novih slika sa Zaovinskog jezera.

Bio sam na ronjenju gore za vikend i imao priliku da istestiram gepek.

U odnosu na stari auto, utovarni prag je dosta nistko i uspevao sam lepo da dvobocnik koji se sastoji od dve celicne boce od 15l uz malo muke smestim na ledja. Nekad je to trazilo puno muke :)

Da se ne bih zeznuo sa policom i polomio je, smestio sam je na najnizi polozaj. 

 

Na trekingu zadnji branik ima ispust koji je dovoljno cvrst da se na njega sedne...ako bas mora :)

Nervira me sto je gepek uzan. Zbog police imam sa strane plastike koj strce i uzimaju dosta prostora, bez njih bi nazad stala dva dvobocnika a ne samo jedan i jos jedna boca od 12l.

Odusevio sam se autom jer je bez problema izlazio uz obalu jezera. Taj put se sastoji od rastresitog kamena i peska i mnogi proklizaju. Treking cepa uzbrdo :)

 

cxcb53035.jpg  cxcb53036.jpg

cxcb53037.jpg  cxcb53038.jpg

cxcb53039.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepe fotke, ako neko iz fiat marketinga ovo vidi, mogao bi da tu ponudi da napravite baš dobru reklamu za trekinga!

 

znači traction+ nije samo fora nego može i da pomogne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traction + je dobro posluzio. Taman na mestima gde drugima proklizava jedan tocak zbog podloge meni se uhvati za stenu drugim tockom i izadje. Imao sam mali peh jer sam precenio visinu nekog pregiba i naseo na prednji branik. Taj branik je dosta izbacen ali je praksa pokazala da je bas cvrst.

Kako sam u cetvrtak i petak izvozao 700km po auto putu, regionalnim, izoranim i kamenim putevima mogu da kazem da su sedista super udobna. Kratki sedalni deo ne pravi problem uopste.

Nesto moram da uradim sa kratkim svetlima, previse su kratka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mu lepo stoji ova zuta boja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su ti fotke. Kada ga vidim u ovom offroad ambijentu, dodje mi da sednem u mog i provozam ga po poljancetu ispred zgrade :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam imao zanimljivu zabavu po auto putu.

Prskala je kisa, nista posebno, i ja sam upalio brisace da rade. Put dug, dosadan.

Na oko 140 km/h primetim da brisaci prebrzo brisu, smanjim interval brisaca kad ono, ne moze, brisaci su u prvoj brzini, mogu samo da se iskljuce :)

Usporim malo, brisaci sporije rade, ubrzam brisaci brze rade.

Ne budem lenj i krenem da merim, na oko 130km/h interval rada brisaca (na prvom stupnju ili brzini) je oko 2-3 s, na 110 3-4 s i tako dalje, da bi na naplatnoj rampi, dok auto stoji, interval bio 7-8 s.

E sad, da li ovo ima samo trekking ili imaju i ostali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, tako u zavisnosti od brzine rade brisaci. meni je tako bilo na malom 5OO ficku.

isto je i na Trekkingu sada....

nezavisno u kojem rezimu rada je rucica brisaca, sto se brze kreces cesci je interval brisanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nemam :( Meni brzina brisača zavisi od toga koliko je vode na staklu, bez obzira na brzinu kretanja. Doduše ovo je u automatskom modu kad koristi senzor za kišu. Druge modove nisam testirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...