Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - zveckanje u petim vratima (gepeku) / B stubu

Recommended Posts

Evo i ja moram da priznam - resio sam problem sa lupkanjem... :unworthy:Problem mi je bio u lupkanju rucke dizalice u alatu same o sebe... Naime, rucka dizalice koja se stavlja u zaba dizalicu je lupkala sama o sebe - o svoju osovinu... imala je zazor od par mm u stiroporu u rezervnom tocku, i cim sam je ususkao u krpe je prestala... :wallbash:  Testirao sam do sada dve nedelje po svim rupama i rupcagama, i ne cujem vise nista. :) :) :):unworthy:

 

Kako se taj zvuk prenosio do B stuba, ostace misterija, ali je cinjenica da su je gomila ljudi culo upravo odatle, a niko iz prtljaznika... pored mene svi ljudi koji su sedeli na zadnjem sedistu su culi od napred - desno?? Sad vise nemam nijednu primedbu na auto... da ga ne hvalim puno... da ga ne ureknem... kuc... kuc...   :clover:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi, njih ima i dalje i kod mene, ali sam ih do sada zanemarivao kao beznacajne naspram "ozbiljnog problema" - koga je pravila dizalica... :wallbash:


Ako je to sto skripi ono sto sam stranicu ranije napisao - "...plastika na vratima cvili i krcka po manjim rupama...", "...samo tvrda plastika koja skripi na spojevima (makar kod mene) i pojavljuje se kod svih takvih automobila - sa jeftinim tvrdim materijalima... kojih je nazalost sve vise..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dizalicu u startu eliminisao vadjenjem svega iz gepeka (tocka, alata, daske) a nisam provalio da je lupkala brava jer je popustio jedan od veznih vijaka - pisao ranije o majstorluku servisera. Sad se sve svelo na povremeni rezonantni zvuk.
Gotovo sam siguran da kad ga preobujem u letnje gume, da ce svi gremlincici da se vrate

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bre zveči :question:  Daj da se nadjemo ovih dana da oslušnemo i uporedimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da su kod trekinga tapaciri kvalitetniji i da ne zveče kao kod nekih crvendaća

I opet se postavlja pitanje: da li su materijali  koji se koriste za nase i slicna trzista mnogo losiji (ne tako dobri) od onih za zapadno Evropsko ili USA trziste?Ili jedino zavisi od paketa opreme.  NIje za ovu temu, ali se nekako pitanje namece samo od sebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, što se kao ''opet postavlja pitanje'' kada je već odgovoreno na njega? ;) Nema razlike u SRB tržištu u odnosu na bilo koje drugo evropsko tržište.

 

Evo, pošto ne veruješ kada ti se kaže da to ne postoji...možeš li mi objasniti koji je motiv da određeni Fiatov kooperant (dobavljač) koji pravi tapacirunge, sedišta...ima posebnu proizvodnju tih istih delova za SRB tržište? Koliko bi koštala posebna proizvodnja komponenti samo za SRB tržište imajući u vidu koliko je ono beznačajno za plasman modela 500L?

 

Isto tako, možeš li mi približiti kako bi izgledala organizacije proizvodnje gde dobavljač mora da odstupa od svog redovnog kvaliteta...i da onda za manje od 3.000 automobila prodatih u Srbiji za poslednjih godinu dana pravi posebne, lošije komponente? Koliko mu to komplikuje ako npr. svakog dana napravi 600 kompleta...ali eto, jednom ili dva puta nedeljno mu stigne papir u kome piše...ovaj jedan tapacirung od današnjih 600 će ići za SRB tržište, on zato da bude lošiji?

 

I na kraju, ako bi mi pojasnio koja je ekonomska logika za takvo postupanje? Ušteda, povećanje profita na primercima prodatim u SRB...iako ti primerci čine oko 2% ukupne prodaje tog modela?

Da li misliš da šta god da uradiš na 2% svoje prodaje (da maksimiziraš profit ili radiš sa debelim minusom)...ali šta god da uradiš to ne može da utiče jer je to svega 2% prodaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je aktivirana tema - nazalost - izgleda da ima problema sa letnjim gumama i visim temperaturama.

Meni ponovo pocelo nesto da zvecka, sada sa drugog mesta, ali isto negde pozadi ! :(

To mora da je neko zavezao zvecku... sto rece Bojan,

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene počelo da zvecka, kao da je u vozačevim vratima ili u stubu. Ne mogu baš da lociram...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja jedno pitanje, kupio sam ficu nacionale ppre jedno mesec dana, pre par dana sam primetio da nesto lupka u predelu rashladne vitrine , kao da vitrina nije zatvorena, proverim vitrinu sve u redu, ima li neko ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam utisak da to zveckanje nije u stubu, nego u sedistu. I to samo kada je jako toplo. Nesto skripi ili zvecka,struze u tom predelu a ne u stubu. Negde od lumbalnog dela na vise.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja jedno pitanje, kupio sam ficu nacionale ppre jedno mesec dana, pre par dana sam primetio da nesto lupka u predelu rashladne vitrine , kao da vitrina nije zatvorena, proverim vitrinu sve u redu, ima li neko ideju?????

Proveri da nije zastor od sunca na suvozačevoj strani, sitan novac u vratima suvozača ili nešto što si stavio u kasetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam taman mislio da sam resio stvar - pronadjem zazor izmedju prozora i sjajne plastike kod zadnjih desnih vrata... lupka kad se rukom klima, i to samo na tim vratima - na ostalim nema zazora... naguram malo papira da ne lupka, i probam jedan krug - al nazalost nema razlike.

 

Sta da vam kazem - kola su puna zazora, lupkanja i nepreciznosti... na sve strane... izgleda da cemo morati da se naviknemo da je to normalno... mozda uspemo neka lupkanja koja se cesce pojavljuju i sa kojima su se servisi cesce sretali da saniramo, ali ce se uvek javljati novi ljudi sa nekim novim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

imam i ja jedno pitanje, kupio sam ficu nacionale ppre jedno mesec dana, pre par dana sam primetio da nesto lupka u predelu rashladne vitrine , kao da vitrina nije zatvorena, proverim vitrinu sve u redu, ima li neko ideju?????

Proveri da nije zastor od sunca na suvozačevoj strani, sitan novac u vratima suvozača ili nešto što si stavio u kasetu.

 

zastor cu proveriti danas,ali bih rekao da je nize dole u visini instrument table? , a kasetu sam ispraznio i nemam sitnog novca nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni lupa sa te strane, iz instrument table prema desnom točku. Čuje se jasno kada se vozi po neravnom putu ili kaldrmi.

Nekada prestane ali se uglavnom čuje. Kao da nešto vibrira.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...