Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - zveckanje u petim vratima (gepeku) / B stubu

Recommended Posts

Meni se jednom pojavio veoma cudan zvuk u prednjim levim vratima. Zvuk kao neko skirapanje ili cesanje neke plastike... Posle nekih 10ak minuta skapiram da mi u vratima iza podizaca prozora stoji otvoreni orbit, i da folija ustvari struze o plastiku vrata... Posle toga sam poceo da ignorisem sve zvukove koje cujem u kolima... Ako mi se slucajno nesto privuce paznju, ja napravim jedan krug sa Pandom i sva sustanja, lupkanja i skripanja na L-u nestanu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, od zvukova ja jedino imam povremeno vibriranje zastora za sunce na vozačevog strani (prestane ako ga npr otvorim). Neprimetno je i ne opterećuje me. Zavisi od asfalta. Nisam ga čuo skoro kad sad razmišljam.

Takođe, nakon 10K km javio se zvuk žabe koja krekeće negde iz centra table, kod vetrobrana ili iz motornog prostora. Zvuk se javi u vožnji kada se pusti pedala gasa te počne kočenje motorom. Dve osobe nezavisno su me pitale kakve se žabe to čuju, pa stoga ovaj zvuk opisujem na taj način :D

Ali ni to me ne opterećuje, ako će nešto da crkne neka crkne, imam garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam utisak da to zveckanje nije u stubu, nego u sedistu. I to samo kada je jako toplo. Nesto skripi ili zvecka,struze u tom predelu a ne u stubu. Negde od lumbalnog dela na vise.

Ja sam skapirao sta je u pitanju, gumirana navlaka koja se nalazi na kraju sigurnosnog pojasa. Ponekad dolazi u kontakt sa plastikom od sedista i skripucka u voznji. Kada je odvojim rukom vise se ne cuje. Proveri da li je to u pitanju i kod tebe pa javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko lupkanje dolazi iz petih vrata, treba prekontroliasti zabravak koji prihvata peta vrata. 

Edited by neshaoct
nema potrebe citirati post koji je ionako odmah iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ukoliko lupkanje dolazi iz petih vrata, prekontroliasti treba zabravak koji prihvata peta vrata.


Kod mene je postojao ovaj problem, taj zabravak se olabavio, pa su peta vrata imala lufta i lupkala na neravninama. To sam pritegao u sopstvenoj reziji i sad je sve ok sa gepekom, ali kuckanje iz tapacira svih vrata nastavlja da nervira

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

imam i ja jedno pitanje, kupio sam ficu nacionale ppre jedno mesec dana, pre par dana sam primetio da nesto lupka u predelu rashladne vitrine , kao da vitrina nije zatvorena, proverim vitrinu sve u redu, ima li neko ideju?????

Proveri da nije zastor od sunca na suvozačevoj strani, sitan novac u vratima suvozača ili nešto što si stavio u kasetu.

 

zastor cu proveriti danas,ali bih rekao da je nize dole u visini instrument table? , a kasetu sam ispraznio i nemam sitnog novca nigde.

 

definitivno bih rekao da lupkanje dolazi od rashladne vitrine jel imao neko takav problem?????yastor sam proverio nije.

Edited by pfc1981

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imam utisak da to zveckanje nije u stubu, nego u sedistu. I to samo kada je jako toplo. Nesto skripi ili zvecka,struze u tom predelu a ne u stubu. Negde od lumbalnog dela na vise.

Ja sam skapirao sta je u pitanju, gumirana navlaka koja se nalazi na kraju sigurnosnog pojasa. Ponekad dolazi u kontakt sa plastikom od sedista i skripucka u voznji. Kada je odvojim rukom vise se ne cuje. Proveri da li je to u pitanju i kod tebe pa javi

 

Meni se ovo čuje na vozačkom sedištu. Mislim se da stavim neku znojnicu ili nešto slično mekano na pojas na mestu gde dolazi do češanja pojasa i sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene pojas "struže" sedište. Kakva glupost. I dalje se ponekad čuje zveckanje iz B stuba ili vrata, ali manje nego ranije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i kod mene sam pre neki dan čuo da nešto škripuće, reko da nisu neke opruge u sedištu pošto baš iritira kad pomeraš buljsona. Kad isto provalim da je do pojasa... Malo odmaknem sedište od volana i onda nema škriputavog zvuka

Sad tek pročitah da ste pisali o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam isao jednu relaciju od 100 km, i na neravnom putu se ponovo cuje lupkanje negde u visini rashladne vitrine.Lupkanje nije jako ali je tako iritantno da me izvodi iz takta.

Zna li neko sta bi to moglo da bude i postoji li neko resenje za to, pre nego sto odem u servis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da ti nije upao neki listić lipe sa onim kuglicama u ventilaciju pa kad radi ventilator možda zvekeće. Ako nije to, onda idi u servis pa neka oni ustanove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupaj rukom ispod gornje kasete,otprilike u onu otvorenu pregradu. Probaj da lupkas kad je otvorena i zatvorena donja kaseta. Moze biti njena bravica,ili plastikica jedna na desnoj strani kad je otvoris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupaj rukom ispod gornje kasete,otprilike u onu otvorenu pregradu. Probaj da lupkas kad je otvorena i zatvorena donja kaseta. Moze biti njena bravica,ili plastikica jedna na desnoj strani kad je otvoris.

kubura ti radis u fiatu?,lukao sam gde si rekao reko bih da nije, maloo sam opet osluskivao,i reko bih da zvuk dolazi ispod plastike iza rashladne vitrine ka soferki. takodje interesuje me da li ako vozim auto u servis unikom, mora da ostane kod njih, jer za pet dana treba da idem na more a i nisam iz kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servis je Nikom, a zbog tog lupkanja ne verujem da ce da ti zadrze auto pred more, vec ako ne mogu odmah da ti otklone lupkanje, zakazace ti dolazak posle mora. Ja idem u ponedeljak kod njih da mi promene letvu volana. Kubura radi u FASu kao test vozac. Pozovi Nikom pre odlaska kod njih, da zakazes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh bojim se da ti servis nece pomoci...trebalo bi da skinu celu plasticnu oplatu table a to je posao..ja sam skidao na mom ....u tom delu gde su doljnja kaseta i rashladna vitrina (kaseta nije sastavni deo oplate table i moze da se demontira ali rashladna vitrina jeste) iza prolaze plasticni kanali koji vode od desnog otvora za vazduh i oni se mogu skinuti tj nisu sastavni deo table,....tu odmah iza je ulaz za vazduh spolja u kabinu...ispod table se celom duzinom prostire velika "celicna sipka" a koja ustvari nosi i tablu, i volan .....izmedju motora i kabine je debela gumena prostirka koja se prostire od sofersajbne sve do poda.....

Ustvari eventualno da skinu doljnju kasetu pa da nesto vidi..ali da bi i nju sinuli moraju da skinu sa table elemente koji su u boji karoserije....eto ja vam opisa sta ima "iza" a inace sam ga celog demontiro pa ako vas interesuje jos nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh bojim se da ti servis nece pomoci...trebalo bi da skinu celu plasticnu oplatu table a to je posao..ja sam skidao na mom ....u tom delu gde su doljnja kaseta i rashladna vitrina (kaseta nije sastavni deo oplate table i moze da se demontira ali rashladna vitrina jeste) iza prolaze plasticni kanali koji vode od desnog otvora za vazduh i oni se mogu skinuti tj nisu sastavni deo table,....tu odmah iza je ulaz za vazduh spolja u kabinu...ispod table se celom duzinom prostire velika "celicna sipka" a koja ustvari nosi i tablu, i volan .....izmedju motora i kabine je debela gumena prostirka koja se prostire od sofersajbne sve do poda.....

Ustvari eventualno da skinu doljnju kasetu pa da nesto vidi..ali da bi i nju sinuli moraju da skinu sa table elemente koji su u boji karoserije....eto ja vam opisa sta ima "iza" a inace sam ga celog demontiro pa ako vas interesuje jos nesto...

svaka cast, a sta tu moze da lupka, ako sve to treba da se skida ja ge ne bih ni vozio u servis, imam neki utisak da bi posle servis lupkalo jos vise, kad oni sve skinu i nameste.imam utisak da to nije nista strasno, eventualno neka plastika koja lupkam mozda ta j kanal za vazduh u tu plasticnu oplatu.

a da zaboravio sam da napomenem, danas sednem sa drugarom , koji je mahanicar, da cuje , vozimo se 20 km, po  losem putu, i ne cuje se uopste, sta reci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam isao jednu relaciju od 100 km, i na neravnom putu se ponovo cuje lupkanje negde u visini rashladne vitrine.Lupkanje nije jako ali je tako iritantno da me izvodi iz takta.

Zna li neko sta bi to moglo da bude i postoji li neko resenje za to, pre nego sto odem u servis....

Isti slučaj kod mene na Stilu, sitno vibriranje neke platike ili čega već negde iznad rashladne kasete, sitno jedva da se čuje ali sto ti kažeš iritantno, i to samo u odredjenom periodu minut 2 pa ga nema 7 dana pa opet tako, a dovoljno je samo da spustim ruku iznad rashladne kasete i ono prestane,već sam se navik'o ali prvi period me baš nerviralno.:) Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene se to cuje danas i jace, kad stavim ruku oseca se vibracija na plastici. tacno iznad rashladne vitrine, sutra zovem nikom u kg.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio juce u NIKOM -u i problem je resen.Problem bio [to se olabavio drzac suvozacevog vazdusnog jastuka,kazu u servisu da sam ja sesti koji je dosao sa tim problemom.... pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...