Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - zveckanje u petim vratima (gepeku) / B stubu

Recommended Posts

pa u zuntu toga nije bilo,ama ljudi da se ne vrtlozi vazduh zbog karoserije a vama se cuje da lupka


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 200 km/h mozda :D

Zahtevni kupci,treba samo malo da pojacaju muziku i gremlini pobegnu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vise od 17.000 eura koliko kosta na drumu ovaj auto (bez popusta) moze da se kupu pola garsonjere ili jedna soba! To je puno para da kupci ne bi bili zahtevni... nije to yugo koji se kupovao za 3000 eura pa da su kupci zadovoljni sto uopste imaju auto.... ako ovako prave auto i za zapadnu evropu nece ih se puno naprodavati kad se procuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salio sam se,polako.

Svi automobili su isti,nema razlike u trzistima.

Nemam informacije sa nekog evropskog Fiat foruma da znam i njihove utiske,tako da nemam odgovor na to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mi smo zahvalni kupci... samo lajemo, al ne ujedamo. Jedan moj drugar koji ima autoplac kaze da smo (kao narod) najzahvalniji kupci... ono sto bi drugi odavno reklamirali i tuzili nasi kazu... "sta cemo... nismo imali srece..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ste me istripovali, danas sam ugasio muziku i osluskivao... i otkrio da zvecka nesto u naslonu, voda u decijem sedistu, delovi mehanicke zastite, neke gluposti u fioci...i ponovo sam upalio muziku :-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nakon 8000km nista ne zvecka niti lupka. A imam OKP ili ti OCD sto se tog tice.:-) Samo mi skripi malo naslon sedista kad se vrpoljim, s toga se ne vrpoljim. Primetio sam da ako ne ne legne lepo naslon kada ga podesavate onda skripi jako, a dosta je neprecizno to samo podesavanje, tj imate utisak da je sve leglo a nije. I tako, probas opet dok ne prestane da skripi. Mislim ta skripa se cuje kad je apsolutna tisina. A i ja ima 118kg. Hebi ga.B-)

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da to sto ti se cuje nisu slucajno kamencici u gumama, pa se cuju kako cangrljaju dok se tockovi okrecu? Meni se to redovno desava a posebno se cuje kada izadjem sa nekog sljunkovitog puta dok ne poispadaju iz brazdi gume, pogotovu kad je prozor otvoren.  :smoke:  Mozda je to to? A sad kad si zamenio gume ne cuje se jer ove nemaju kamencice na sebi. Ne znam, nagadjam samo sta moze da bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam o cemu pricas, ali ti kamencici se cuju samo kad je otvoren prozor. U ovom slucaju nije to, detaljno sam osluskivao, cuje se iz tapacirunga, i to iz oba, malo vise iz levog. Najbolji opis zvuka je: kao kad nervozan covek lupka prstima o sto, znas ono kao da broji, 1,2,3,4,...

Ako me razumes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam dobro razumeo? Hoces da kazes da ti nesto lupka stalno, bez obzira na rupe?

Kod mene samo kad prelazim preko rupa... plastika na vratima cvili i krcka po manjim rupama, (za sada samo tise, kad utisam radio... ranije nije ni toliko...), a nesto drugo lupka samo preko srednjih. :alien:


Da li je zavisno od broja obrtaja motora / tockova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kad prelazim preko blagih neravnina, makadama, ..., na rupama se ne cuje, preko lezecih policajaca se ne cuje. I ja ne cujem kad je radio preko 8., ali kad smanjim cuje se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam i ja osluskivao i shvatio sta cujes... isti zvuk vec odavno cujem al to je samo tvrda plastika koja skripi na spojevima (makar kod mene) i pojavljuje se kod svih takvih automobila - sa jeftinim tvrdim materijalima... kojih je nazalost sve vise... sada kad svi stede na svemu i utrkuju se ko ce biti jeftiniji 100 eura vise potrositi je "previse"...pa makar time stekao gomilu ogovaraca... koji ce pljuvati po tvom automobilu... al je bitno da si ustedeo... 100 keka je to... (svakog prvog u dzep... setite se nadrealista).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam 1000km i do sada jedino sto sam primetio i sto me jako nervira sto su ove letnje gume na odredjenim vrstama asvalta jako bucne. Jel su i drugi to primetili ili samo ja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam 205/55 R16 Continental-ove. Naravno letnje, sada sam u fazi nabavke zimskih pneumatika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ove Continentalke nisu nista bolje, na losem asvaltu toliko se cuje vuzdanje u kabini, da pocinje da nervira. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, te Conti su jako jako bucne, drugar ima Goodyear razlika u buci je nebo i zemlja. Hocu da kazem da se te Goodyear ne cuju. Ali prednost kod Contija je da se navodno vrlo vrlo malo trose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, da li sam ja vremenom izgubio sluh od kako vozim Fićka, ili su se meni gremlini razbežali. Čak i po "rupevitom" putu stišali su se zvukovi u kabini. Možda zbog temperature a možda, ko sto rekoh, postadoh "kicoš na ušima" navikavši se na okruženje.

Sutra stavljam Winteru pa ću videti (čuti) ako ima razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zveckanje o kome vi pricate imam i ja na Grande Puntu, a slican zvuk sam cuo i na novoj Pandi, mada ne mogu da budem siguran 100% jer sam se vozio u njoj samo 10ak km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svog gremlina u B stubu locirao, lupkanje potiče od mesta gde je fiksiran sigurnosni pojas za pod. Kada uhvatim pojas rukom pri dnu, prestaje lupkanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...