Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - zveckanje u petim vratima (gepeku) / B stubu

Recommended Posts

...... Tesko mi je da odredim detaljnije gde je jer samo ja vozim auto. ...

pa izgleda da je to problem,

meni nista ne lupka jer mi ne daju da vozim a zena ne cuje nista  :guitar:  tako da je super.

 

a naravno daleko od fenomenalnog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudeći po ovim opisima vaši automobili su muzički vrlo nadareni. Meni ništa ne lupa/škripi ali zvuk motora je malo bzvz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz, isti slučaj, žena vozi svaki dan i ništa ne čuje a ja čim sednem (uglavnom vikendom) počinjem da prepipavam plastiku oko sebe i tražim gremline (što nju ultra nervira)

 

Kubura majstore, hvala na iskrenom odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda, pa to je mali mator, ne može da zvuči bogzna kako moćno a lounge paket nije džaba toliko skuplji ...


xenon kupićeš i ti yeti pa ćeš na njihovom škodinom forumu da se "žališ" :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A da lupka nesto u zadnjim vratima, lupka. Sta je, nemam pojma, nesto ispod tapacirunga, kao da ima dva sloja necega, pa se na blagim neravninam dodiruju

Ako mislis na lupkanje na petim vratima to je resivo valjda, kubura ukazao, bimba mislim resio u servisu. Lupka plastika do brave, kada je tapnes prstom sa otvorenim vratima cuje se taj karakteristican zvuk. Ono sto me nervira kod ostalih lupkanja i skriputanja je sto se samo povremeno cuju, i menjaju lokaciju. Cas leva strana, cas desna, pa pomislim na tapacirung pa na zvucnik, pa prestane, pa cujem zvuk koji dolazi od ventilacionog otvora pa lupe peta vrata. Onda tisina dva dana i tako u krug a auto u 95% slucajeva vozim na istim relacijama. U svakom slucaju, neko napisa jos davno, najbolji lek je da se paznja okrene ka odlicnoj multimediji u autu i onda vise nista niti lupa niti skripi.

 

I ja sam locirao lupkanje u vratima do brave, a ne u petim vratima, ja sa njima nemam problema. Jednom sam po losem putu pustio zenu da vozi 50km(njen licni rekord), a ja sam sedeo pozadi i slusao. Bila je to veoma ruzna stereo muzika, malo leva, malo desna vrata, pa opet leva,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se ne zalimo nego razmenjujemo iskustva o svojim automobilima, tj iskreno iznosimo svoja zapazanja umesto da dizemo u nebesa svoj jtd k'o da je ferari a ne kanta koja je pregazila milion kilometara.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt,ja razmislajo o 500 L trekking-u sa svim mogucim dodcima i cenom od 19800 eur-a.Da mi nesto lupka,popizdio bih.Citajuci forum i prateci teme vidim da ima simptomaticnih problema tipicnih za Fiat.Fala bogu razum je pobedio ali ne dovoljno...uzeo sam 159 pa mu dodje na isto.Mada nista ne lupa,samo tisina,tvrdo ko da ne kazem sta...ali se vozi za sve pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lupka nesto oko srednjeg desnog stuba, kao pojas kada lupka po vratima, ali nije pojas, jer lupka i kad je zavezan... nije kao plastika vec kao metal o metal ili nesto drugo tvrdo I slobodno, uvek iste frekvencije, kao da ima odredjeni hod, prostor... kad se predje preko zakrpe, ali ne svake, vec srednje velicine (redovno na autoputu, spoju mosta, pruge...) nece na manjim ni na vecim rupama. Tesko mi je da odredim detaljnije gde je jer samo ja vozim auto. Sripkanja plastike na vratima ni ne racunam... znam sta je pa ne obracam paznju.

Sve mi lici da ti jedna zavrtka od Head-bag-a nije zasrafljena do kraja. Mozes se obratiti servisu jer imas uvek isti zvuk sa istog mesta,da ti ne kazu da umisljas i tome slicno..

Ako se odlucis na taj potez,naduvaj sve gume na 3bar,nekog iz servisa da sedi napred desno sa blago oborenim naslonom (da mu je uvo pored stuba),a ti vozi po nekim rupama,makadamu i sl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sve mi lici da ti jedna zavrtka od Head-bag-a nije zasrafljena do kraja. Mozes se obratiti servisu jer imas uvek isti zvuk sa istog mesta,da ti ne kazu da umisljas i tome slicno..

Ako se odlucis na taj potez,naduvaj sve gume na 3bar,nekog iz servisa da sedi napred desno sa blago oborenim naslonom (da mu je uvo pored stuba),a ti vozi po nekim rupama,makadamu i sl. ;)

 

 

Da li je to neka laksa operacija koju znaju da urade u svim servisima?

 

Plasim se da demontirajuci neki tapacirung ili plastiku ne naprave jos vecu stetu - da nesto ne sastave kako treba pa da ce se posle videti gde je otvarano... ili nesto drugo rasklimaju - neku drugu plastiku koja takodje (vrlo) lako moze da pocne da skripi posle toga? Citao sam komentare nekoga sa puntom - kome svaki put kad se vrati sa servisa rese to sto je reklamirao, ali se javi nesto drugo u blizini koje se rasklimalo dok su popravljali prvobitan kvar?  ...nisam bas kao pokojni Stevo Zigon, ali ne bih voleo da mi popravljaju auto tako sofisticiranim alatkama kao sto je to pokojni Zoran Radmilovic opravljao cekicem... ;)

Ja kad prvi put otvaram bilo koji uredjaj obavezno nesto polomim... barem neku zabicu... drugi put je vec lakse... ne bih da se neko uci na mom mezimcu... :wub: ..."Ko ne pokazuje toliko razumevanja za auto"... :crazy: (sva sreca da mi nista ne smrdi iz srednjeg stuba) ;)

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je sto je istinito ali vec se desavalo da radnici zaboravljaju srafove od sedista po kolima.. To je jedan od primera..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta je sto smo nemarni, mozda cak i pogresno osvetoljubivi, definitivno neintiligentni kao narod. FIAT nam je ogromna sansa da prosperiramo, makar Kragujevac ako ne i cela Srbija. Ja sam kupio 500L, necu se pokajati, vozicu ga bar 5 godina ali Amerikanac nece da bude tako tolerantan.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ata mora da se skine nebo za tu operaciju..

Ali mora sa sigurnoscu da se utvrdi da li je to,da ne skidas bez potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... ja bih najvise voleo da se nadjemo kad budem prolazio kroz Kragujevac, kad god da to bude... pa da ga ti provozas... da nema i neki servis u okviru fabrike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ata, ima servis u okviru fabrike, placaju prekovremeno test vozacima aktivnim na forumima i nagradjuju dodatno ako se dorinese otkrivanju skrivenih zvukova (i nerijatnih mirisa) na celim serijama 500L -a.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem,kad god hoces..

servis nema nazalost,da moze to da se dotera u fabriku kod "mojih ljudi",bilo bi reseno u milisekundi,samo da mi ustanovimo dijagnozu i sve resavaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kubura brate, napravi cenovnik za dodatno testiranje pa ko voli nek izvoli  :yes 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ata , ako bude- nebo dole. Moj savet prijaviš se za sledeću posetu fabrici i onog stručnjaka koji je šrafio lepo za uvo i  :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravljen je cenovnik,ako nadjemo resenje problema,vodi na pljeskavicu,ako ne nadjemo onda gratis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne moze,najodvratnija koju sam jeo u Kragujevcu :D

Moze i na palacinke u P.M (tako se zove palacinkarnica,nije "ono" :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...